Wenecja 2019: Joker idzie prosto po Oscary? Zaskakujący komentarz dyrektora festiwalu

Wenecja 2019 może zmienić wiele w postrzeganiu kina opartego na komiksach o superbohaterach. Wszystko za sprawą zakwalifikowania się Jokera do prestiżowego Konkursu Głównego.

Wenecja 2019 może zmienić wiele w postrzeganiu kina opartego na komiksach o superbohaterach. Wszystko za sprawą zakwalifikowania się Jokera do prestiżowego Konkursu Głównego.

Adam Siennica
Adam Siennica
Tagi:  wenecja 2019 

Wenecja 2019 wielu zaskoczyła ogłaszając program Konkursu Głównego, gdzie naprawdę mocne tytuły będą walczyć o Złote Lwy. Jednym z nich jest Joker który własnie na tym festiwalu będzie mieć swoją premierę światową. 

Dyrektor festiwalu w Wenecji Alberto Barbera udzielił wywiadu portalowi Variety, gdzie został zapytany o Jokera. Jego zdaniem to nie jest przypadek, że ten film znalazł się w tym prestiżowym gronie, bo jest to mocny tytuł, który będzie walczyć o najważniejsze nagrody. Co ciekawe, z jego słów wynika, że Warner Bros. chciało zagrać zachowawczo, czyli wprowadzić film poza konkursem, jak zrobili rok temu z Narodzinami gwiazdy. Pewność reżysera Todda Phillipsa wobec tego, jak mocny mają materiał zmieniła tę sytuację. Stwierdził, że nie dba o ryzyko braku zdobycia nagrody i nie widzi sensu w nie startowaniu w konkursie, gdy ma taki film.

Oto co powiedział Barbera:

- Muszę powiedzieć, że ludzie z Warnera szybko zostali przekonani, ponieważ to naprawdę jest zaskakujący film. Jest to jeden z najbardziej zaskakujących filmów ze wszystkich, które mamy w tym roku. Joker idzie prosto po Oscary pomimo tego, że jest mroczny, odważny i bardzo brutalny. Ten film to pokaz niezwykłej ambicji i możliwości - tłumaczy.

Mocne słowa od dyrektora jednego z najważniejszych festiwali filmowych na świecie. Chociaż zbudowała się pozytywna atmosfera wokół filmu, wielu jeszcze nie może uwierzyć, by Joker miał o coś zawalczyć. Wszystko za sprawą reżysera Todda Phillipsa, który najbardziej znany jest z trylogii Kac Vegas i innych komedii. Jest on też współautorem scenariusza razem z nominowanym do Oscara Scottem Silverem.

Przekonamy się, czy w istocie jest to taki mocny kandydat do nagród, gdy pojawią się pierwsze recenzje. Być może, jeśli Joker okaże się naprawdę dobry, zmieni się postrzeganie filmów opartych na komiksach o superbohaterach jako tylko propozycji dla fanów lekkiej rozrywki. Może będzie to pierwszy film z nowego trendu, który da widzom coś innego? Dajcie znać w komentarzach, co sądzicie.

Festiwal rozpoczyna się 28 sierpnia.

Źródło: variety.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Kevin Alejandro

Kevin Alejandro

ur. 1976, kończy 44 lat

Russell Crowe

Russell Crowe

ur. 1964, kończy 56 lat

Jackie Chan

Jackie Chan

ur. 1954, kończy 66 lat

Francis Ford Coppola

Francis Ford Coppola

ur. 1939, kończy 81 lat

Clarke Peters

Clarke Peters

ur. 1952, kończy 68 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV