Repertuar kin Nowość Program TV

Westworld – reżyserka o kulisach nowego odcinka

Najnowszy epizod Westworld pod tytułem The Riddle of the Sphinx był debiutem reżyserskim showrunnerki produkcji, Lisy Joy. Twórczyni opowiedziała o kulisach powstawania ważnych scen.
UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

W 4. odcinku 2. sezonu Westworld zobaczyliśmy, że założyciel firmy Delos, James chciał wykorzystać projekt parku do osiągnięcia nieśmiertelności i przeniesienia swojej świadomości do ciała hosta. Lisa Joy, showrunnerka serialu, która także stanęła za kamerą epizodu udzieliła wywiadu Entertainemnt Weekly. Producentka zdradziła, że historia Jamesa Delosa miała ukazać ten czarny charakter jako ofiarę własnego pragnienia nieśmiertelności. Widzieliśmy dotychczas jak wiele hostów zostaje uwięzionych w swojej pętli, teraz to samo przydarzyło się założycielowi korporacji, przez co w pewnym momencie możemy mu nawet współczuć. James traci poczucie własnej autonomii, która objawia się pod gestami przypominającymi neurologiczne tiki i to miało sprawić, że widz ulituje się nad tym antagonistą. Tutaj również mamy do czynienia ze swoistą symboliką. Piosenka Play With Fire i płomienie niszczące pomieszczenie są alegorią własnego piekła, w którym znalazł się diabeł, James Delos.

Natomiast jeśli chodzi o sceny, w których William pojawiał się w pomieszczeniu Jamesa, aby przeprowadzić wywiad to Joy zdradziła, że Ed Harris i Jimmi Simpson, którzy grają postać Williama na przestrzeni lat wzięli udział we wspólnej próbie sceny rozmowy, w której starali nauczyć się i naśladować swoje wzajemne ruchy z pewnymi drobnymi różnicami w niuansach postawy, które miały ukazać zmiany w charakterze ich postaci.

spoilery
-
-

Źródło: ew.com/zdjęcie główne: HBO

Najlepsze z 24h

Paweł Krzystyniak
0 -

35 zwiastunów do obejrzenia w ten…

Przegapiliście nowe zwiastuny w tym tygodniu? Nic straconego. Specjalnie dla was zbieramy w jednym miejscu…

Adam Siennica
0 -

Serial uratowany! Będzie 4. sezon The…

Wszystkie umowy podpisane. Oficjalnie serial The Expanse przechodzi do platformy Amazon i będzie 4. sezon.

Michalina Reda
0 -

Nowe oświadczenie Morgana Freemana. Aktor jest…

Oskarżony o molestowanie Morgan Freeman wydał kolejne oświadczenie, w którym tłumaczy, że nigdy nie molestował…

Tymoteusz Wronka
0 -

Zobacz okładki lipcowych zapowiedzi komiksów z…

Wydawnictwo Egmont zaprezentowało zapowiedzi na lipiec tego roku. Zobaczcie okładki do kontynuacji serii i premierowych…

Michał Kujawiński
0 -

Kto zagra Wiedźmina? Informację poznamy później…

Z każdym tygodniem wiemy coraz więcej o serialu, którego produkcja jeszcze nie ruszyła, ale wciąż…

Adam Siennica
spoilery
0 -

[SPOILER] pojawił się w filmie Han…

Zaskakująca postać wystąpiła w roli epizodycznej w filmie Han Solo: Gwiezdne Wojny - historie. Do…

Co o tym sądzisz?