Menu

Aktualności

Wiedźmin – budżet, główny aktor i inne szczegóły filmu!

Tomasz Bagiński gościł dziś w programie Dzień Dobry TVN i opowiadał o filmie Wiedźmin. Reżyser zdradził wiele nowych ciekawych informacji.

Wiedźmin to oczywiście bohater z książek Andrzeja Sapkowskiego, który ostatnio świeci triumfy na świecie dzięki serii popularnych gier. W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że ruszają prace, a polskiego reżysera wspierają producenci z Hollywood.

Podczas dzisiejszej wizyty w Dzień Dobry TVN Tomasz Bagiński, reżyser filmu, zdradził, że jego budżet będzie sięgać 20-30 mln dolarów. Jeśli im się uda, będzie to ogromna kwota, jakiej w Polsce nie miał do dyspozycji jeszcze żaden film. Mówi, że budżet ten jest solidny, gdyż planują ekranizację dwóch opowiadań Sapkowskiego – Wiedźmin i Mniejsze zło, które są bardziej kameralne.

– My to będziemy robić z większym rozmachem, ale jednak staramy się, tak jak się da, utrzymać ducha książki – wspomina Bagiński.

Chodzi o to, że dla niego historie były bazą tego, kim jest Geralt, czyli kim jest główny bohater powieści. Dlatego zdaniem Bagińskiego zaczęcie budowania filmu mocno skupionego na bohaterze właśnie od nich jest dobrym pomysłem.

Reżyser został także zapytany o to, czy Wiedźmin będzie filmem w stylu Władcy Pierścieni. Jego zdaniem nie, bo Wiedźmin jest znacznie poważniejszy i w skali będzie to film mniejszy, choć także będzie tworzony na poziomie hollywoodzkim.

– To będzie, jak na te filmy, które się realizuje w Polsce, przedsięwzięcie gigantyczne – mówi reżyser.

Wyjawia, że scenariusz już powstał i obecnie wprowadzają poprawki. Przechodzi wiele różnych prób, by sprawdzić, jak sceny pracują w danym kontekście. Twórcy działają zachodnim systemem, który według niego jest mniej autorski, a bardziej producencki.

Bagiński oficjalnie mówi, że tytułową rolę na pewno zagra aktor anglojęzyczny. Mają już swoich kandydatów, z którymi będą rozmawiać. Zażartował, że polscy fani chcieliby do tej roli Pawła Deląga lub Tomasza Karolaka.

Bagiński chce kręcić w Polsce oraz w innych krajach Europy Wschodniej, takich jak Ukraina czy Białoruś.

– Chodzi o piękne przestrzenie, o przyrodę, o te miejsca, z których ja sam się wywodzę, a pochodzę z Podlasia. Mamy w Polsce miejsca, które są niesamowite i absolutnie unikalne na skalę światową, a filmowo nie są wykorzystane – mówi reżyser.

Wiedźmin jest planowany na 2017 rok.
Źródło: DDTVN, wypowiedzi z eurogamer.pl / zdjęcie główne: materiały prasowe
Przejdź do komentarzy (0)
Komentarze