Przeczytaj w weekend

Wiedźmin - w którym odcinku są sceny kręcone w Polsce?

Wiemy, że serial Wiedźmin Netflixa był kręcony w Polsce w kwietniu 2019 roku. W którym odcinku możemy zobaczyć te sceny?

Wiemy, że serial Wiedźmin Netflixa był kręcony w Polsce w kwietniu 2019 roku. W którym odcinku możemy zobaczyć te sceny?

Adam Siennica
Adam Siennica
Tagi:  Wiedźmin 
UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

Wiedźmin był kręcony w zamku Ogrodzieniec koło Krakowa w kwietniu 2019 roku. Ekipa przyjechała tam na trzy dni i filmowała sceny w lokacji, które pojawiają się w 8. odcinku, czyli w finale pierwszego sezonu podczas bitwy o Sodden. Część tych sekwencji była kręcona na Węgrzech w studiu. Jak odróżnić sceny kręcone w Polsce?

Byliśmy w tamtym czasie na planie, więc obserwowaliśmy sceny kręcone w Polsce,. Tak jak opisywałem Wam w relacji z planu, oglądaliśmy kręcenie kilku scen tamtego dnia. Na planie były obecne Yennefer, Tissaia, Triss i Vilgefortz z postaci, które wówczas znałem, ale były też inne czarodziejki widoczne w odcinku Wiedźmina.

Gdy grupa bohaterów zbliża się do Sodden, dostajemy charakterystyczne ujęcie z drona pokazujące zamek w Ogrodzieńcu, który na ekranie został otoczony komputerowo wygenerowaną krainą. Możecie zobaczyć to ujęcie w 10:42.

Jakie jeszcze sceny są kręcone w Polsce?

- Czarodzieje idą przez las w stronę Sodden. Na przedzie widzimy Yennefer i Vilgefortza pogrążonych w rozmowie. To ujęcie było kręcone w lesie tuż obok Ogrodzieńca. Scena w 10:20.

- Tissaia i Triss Merigold wychodzą przed zamek. Triss klęczy kładąc ręce na ziemi i wypowiadając zaklęcie. Wówczas z gleby wyrastają trujące grzyby atakujące żołnierzy Nilfgaardu. To ujęcie było kręcone wieczorem tego dnia, gdy byłem na planie. Scena zaczyna się w 25:30.

- Jest kilka ujęć, gdy bohaterowie biegają po murach bez drewnianego rusztowania. 

Wiele ujęć z wnętrza Sodden pochodzi właśnie z zamku Ogrodzieniec. Ekipa spędziła na planie trzy dni, więc tego wszystkiego jest więcej - na przykład ujęcia z mgłą w bramie (wspominałem w relacji o generatorach dymu) i z udziałem Triss. Jednak trzeba zwracać uwagę, kiedy jest prawdziwy zamek, a kiedy lokacja zbudowana na Węgrzech. Wbrew pozorom różnica jest dostrzegalna, bo prawdziwe mury w tle bardzo się wyróżniają.

 

Źródło: Netflix, własne / zdjęcie główne: zrzut ekranu z odcinka na Netflixie

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV