Repertuar kin Nowość Program TV

Xbox Anaconda – nowe plotki o kolejnej konsoli Microsoftu

Xbox One X powoli kończy swój żywot i wkrótce ustąpi miejsca nowej generacji sprzętu. Dziennikarze Windows Central podsycają zainteresowanie następcą Xboksa.
UWAGA! Ta treść to plotka, czyli może okazać się prawdą, ale nie musi.

O tym, jak może wyglądać nowa generacja konsol od Microsoftu spekuluje się od wielu miesięcy. Według najciekawszych plotek firma planuje zdywersyfikować swoją działalność na rynku cyfrowej rozrywki i wprowadzić do dystrybucji dwa rodzaje sprzętu o odmiennym przeznaczeniu. Z jednej strony korporacja chce stworzyć tradycyjnego następcę One X, z drugiej zaś – sprzedawać konsolę w formie pudełka multimedialnego. Gadżet, który będzie strumieniować gry z sieci, tak jak robi to np. Nvidia Shield.

O tajemniczym pudełku na razie nie wiemy zbyt wiele, ale dziennikarze Windows Central dotarli do informatorów związanych z Microsoftem, którzy zdają się wiedzieć co nieco na temat postępu prac nad nową generacją. Jez Corden, jeden z dziennikarzy serwisu, zdradził na swoim Twitterze nazwę kodową deweloperskiej wersji konsoli:

Według ludzi, do których dotarł Corden, nowy sprzęt ma nazywać się Anaconda i będzie kontynuował linię deweloperskich konsol-gadów. Obecny zestaw dla twórców gier nazywa się Chuckwalla, a poprzedni – Durango.

-
Plotka
-

W tym miejscu warto przyjrzeć się jeszcze jednej plotce. Jeśli informatorzy Windows Central okażą się wiarygodni, to kolejna generacja klasycznych konsol, która zadebiutuje w 2020 roku, będzie składała się nie z jednego, a z dwóch modeli: następców Xboksa One X oraz One S. Anaconda ma być odświeżoną wersją X-a, zaś sprzęt o nazwie kodowej Lockhart zastąpi model One S. O specyfikacji tych urządzeń nie wiemy na razie zbyt wiele, ale podobno budżetowy Lockhart ma zapewnić wydajność na poziomie One X. Jak na tle tego sprzętu wypadnie Anaconda? Czy będzie zauważalnie wydajniejsza od swojej tańszej siostry? O tym przekonamy się dopiero za kilkanaście miesięcy, kiedy nowe konsole od Microsoftu trafią na rynek.

Źródło: Windows Central / Zdjęcie: Microsoft

Najlepsze z 24h

Michalina Reda
-

Kapitan Marvel – nowe zdjęcie superbohaterki…

Kapitan Marvel wejdzie na ekrany kin w marcu tego roku, a w sieci pojawiają się…

Adam Siennica
-

Netflix – seriale i filmy na…

Netflix przygotował dla swoich subskrybentów atrakcyjny luty. Nowe seriale i filmy na luty 2019 to…

spoilery
-

Arrow: sezon 7, odcinek 10 –…

Po miesięcznej przerwie nasza ulubiona Strzała wróciła na ekrany. Właściwie można powiedzieć, że dwie, ponieważ…

Ocena recenzenta:
3
Adam Siennica
-

Wybrano najbardziej pożądane seriale na świecie.…

Przyznano nagrody dla najbardziej pożądanych seriali na świecie, czyli takich, na których kolejne odcinki widzowie…

Paweł Krzystyniak
-

Czy Fallout 76 przejdzie na free…

Bethesda postanowiła skomentować plotki o tym, że Fallout 76 może przejść na model free to…

Adam Siennica
-

Star Wars Celebration 2019 – oficjalny…

Rusza promocja Star Wars Celebration 2019, czyli imprezy organizowanej przez Lucasfilm dla fanów Gwiezdnych Wojen.

Co o tym sądzisz?