Y: Ostatni z mężczyzn – FX zamawia sezon serialu. Pierwsze zdjęcie

O tym, że powstanie serial na podstawie komiksu Y: Ostatni z mężczyzn, słychać było już jakiś czas temu. Teraz FX oficjalnie zamówiło sezon produkcji i udostępniło już pierwsze zdjęcie.

O tym, że powstanie serial na podstawie komiksu Y: Ostatni z mężczyzn, słychać było już jakiś czas temu. Teraz FX oficjalnie zamówiło sezon produkcji i udostępniło już pierwsze zdjęcie.

Y: Ostatni z mężczyzn #1: Zaraza to znany komiks autorstwa Briana K. Vaughana. Akcja rozgrywa się w świecie, w którym śmiertelna epidemia zabiła wszystkich samców. Jedynym ocalałym mężczyzną jest Yorick Brown. Osamotniony w świecie rządzonym przez kobiety, Brown wyrusza w podróż z nadzieją na odkrycie przyczyn kataklizmu i szybko znajduje się na celowniku organizacji feministycznych i agencji wywiadowczych, jako potencjalny klucz do rozwiązania tajemnicy choroby.

Pierwsze głosy o tym, że w planach jest serial na podstawie komiksu, pochodzą jeszcze z 2016 roku, jednak w ubiegłym roku do produkcji trafił tylko odcinek pilotowy. Dziś poinformowano jednak, że stacja FX oficjalnie zamówiła sezon serialu i zamierza wypuścić go w 2020 roku. Produkcja będzie prawdopodobnie nosiła prosty tytuł Y. Zdjęcia do reszty odcinków mają ruszyć jeszcze w tym roku. W obsadzie są już Diane Lane, Barry Keoghan (rola główna), Imogen Poots, Lashana Lynch, Juliana Canfield, Marin Ireland i Amber Tamblyn.

Do sieci trafiło już pierwsze zdjęcie z nowej produkcji. Zobaczcie grafikę:

Y: Ostatni z mężczyzn
fot. FX

Showrunnerami będą Michael Green i Aida Mashaka Croal, zaś do grona producentów należą Nina Jacobson, Brad Simpson i Melina Matoukas (reżyserka odcinka pilotowego).

Źródło: comicbook.com / zdjęcie główne: Egmont

Co o tym sądzisz?

Z dniem 15.05.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV