Zabawy i zabójstwa: nadchodzi kolejna powieść ze świata Riverdale

W listopadzie ukaże się powieść Micol Ostow pod tytułem Riverdale. Zabawy i zabójstwa. Przeczytajcie o szczegółach.

W listopadzie ukaże się powieść Micol Ostow pod tytułem Riverdale. Zabawy i zabójstwa. Przeczytajcie o szczegółach.

Tymoteusz Wronka
Tymoteusz Wronka

Świat Riverdale został wykreowany w komiksie, ale do szerszej publiczności, przynajmniej w naszym kraju, trafił za sprawą serialu

Na fali jego popularności do Polski zaczęły trafiać komiksy i powieści osadzone w tym świecie. Wydawnictwo Feeria Young zapowiedziało na 13 listopada już trzeci tom serii Micol Ostow.

Powieść Riverdale. Zabawy i zabójstwa kontynuuje wątki z wcześniejszych książek, łącząc elementy powieści młodzieżowej i obyczajowej z kryminalnymi zagadkami. 

Poniżej prezentujemy okładkę oraz opis powieści Riverdale. Zabawy i zabójstwa:

Riverdale. Zabawy i zabójstwa okładkaŹródło: Feeria

Oto historia, której nie zobaczysz w serialu!
Mroczne sekrety miasta sięgają głębiej, niż można by sobie wyobrazić…
Riverdale postanawia wskrzesić dawną miejską tradycję – festiwal Rewia Radości. Ma on podobno długą historię, sięgającą pierwszego udanego pozyskania syropu klonowego przez osadników, ale w miejskich archiwach brak na ten temat jakichkolwiek zapisów. Archie, Betty, Veronica i Jughead są pewni, że kryje się za tym coś więcej. Ich przypuszczenia potwierdzają się, kiedy pierwszego festiwalowego wieczora w 75-letniej kapsule czasu zostaje znaleziony ludzki szkielet.
Ale trup w beczce po syropie klonowym nie jest jedynym problemem, który pojawia się podczas festiwalu. Uczestnikom przytrafiają się tajemnicze wypadki, które dotykają także przyjaciół głównych bohaterów…
Ktoś wyraźnie stara się położyć kres Rewii Radości raz na zawsze – ale kto? A co ważniejsze, dlaczego? Czy Archie i jego przyjaciele powstrzymają te działania, zanim będzie za późno?

Źródło: Feeria / fot. Feeria

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV