Przeczytaj w weekend

Amazon – propozycje świątecznych prezentów

Największy sklep internetowy na świecie ma w swoim portfolio kilka produktów własnych, które w pełni zasłużyły na międzynarodową sławę. To firma, którą pokochają nowocześni czytelnicy.

Największy sklep internetowy na świecie ma w swoim portfolio kilka produktów własnych, które w pełni zasłużyły na międzynarodową sławę. To firma, którą pokochają nowocześni czytelnicy.

Jeśli ktoś myśli o zakupie czytnika e-booków, z pewnością przed oczami od razu staje mu Kindle. Amazon wyrobił sobie pozycję potentata na rynku elektronicznych książek nie bez powodu - jego czytniki są po prostu rewelacyjnie. Firma opracowała także kilka inteligentnych głośników, które będą doskonałym prezentem dla miłośników nowych technologii.

Amazon Kindle (zdjęcie główne) / 358 zł

Najmniejszy, najlżejszy i najporęczniejszy z Kindli to sprzęt, który będzie świetnym wprowadzeniem do krainy e-booków. Sercem urządzenia jest 6-calowy ekran pracujący przy rozdzielczości 800 × 600 pikseli. Wyświetlacz wykonany w technologii e-ink pobiera energię wyłącznie przy zmianie wyświetlanej treści, dlatego można ładować go raz na kilka tygodni.

Ten czytnik to doskonały prezent dla nałogowych czytelników, którzy nie mają w domu miejsca na nowe papierowe książki. Kindle’a wyposażono w 4 GB na przechowywanie danych, co powinno wystarczyć na zgromadzenie ok. 1 000 książek. Jeśli masz w rodzinie miłośnika podróży uwielbiającego czytać, ten Kindle pozwoli mu połączyć obie pasje. Klasyczny czytnik Amazonu jest tak niewielki, że bez problemu zmieści się w plecaku podróżnym i przepracuje bez ładowania cały wakacyjny urlop.

Zdjęcie: Amazon

Amazon Kindle Paperwhite 4 / 849 zł

Ten model na pierwszy rzut oka przypomina klasycznego Kindle’a, ale wyposażono go w kilka usprawnień, które znacznie uprzyjemniają czytanie książek. Przede wszystkim wyposażono go w bielszy wyświetlacz, który charakteryzuje się większym kontrastem. A to z kolei przekłada się na poprawę komfortu użytkownika. Oprócz tego w ramce wyświetlacza ukryto diody LED, które mogą podświetlić czytaną powierzchnię. Dzięki temu e-booki można czytać także po zmroku bez zapalania lampki.

Na tym jednak nie kończą się innowacje wprowadzone w modelu Paperwhite. Wyświetlacz pracuje w wyższej rozdzielczości (1448 × 1072 pikseli), dlatego litery wyglądają o wiele estetyczniej, a grafiki cieszą wyższą szczegółowością. Zwiększono także pojemność urządzenia – podstawowy model Paperwhite oferuje 8 GB na przechowywanie danych, a droższy – aż 32 GB. Ponadto sprzęt zamknięto w wodoszczelnej obudowie, dlatego świetnie sprawdzi się w rękach tych, którzy uwielbiają czytać podczas kąpieli albo na plaży.

Zdjęcie: Amazon

Amazon Kindle Oasis 2 / 1269 zł

Oasis 2 to czytnik dla najbardziej wymagających. Sprzęt wyposażono w większy 7-calowy ekran, który pomieści o 30% więcej tekstu w standardowej wersji niż modele 6-calowe. Podbito w nim także rozdzielczość do 1680×1264 pikseli, dzięki czemu wyświetlacz jest równie czytelny co ten w Paperwhite.

Największą innowacją wprowadzoną w modelu Oasis jest poszerzona boczna ramka, na której umieszczono duże, poręczne przyciski ułatwiające przerzucanie stron. Warto zauważyć, że sprzęt przystosowano do obsługi przez osoby prawo- i lewo ręczne, obraz obraca się w zależności od tego, jak go trzymamy. Tu również możemy wybierać pomiędzy modelami 8 GB a 32 GB, a wszystkie Oasisy mogą pochwalić się wodoszczelną obudową. Przydatnym dodatkiem jest system podświetlenia ekranu z czujnikiem, który automatycznie dobiera intensywność świecenia. Ten Kindle to doskonały prezent dla prawdziwych e-bookowych wyjadaczy.

Zdjęcie: Amazon

Amazon Echo Dot 2 gen. / 219 zł

Ten niepozorny głośnik to brama do inteligentnego domu. Echo Dot 2 współpracuje z asystentką od Amazonu i sprawdzi się w roli uniwersalnego modułu sterującego. Wystarczy sparować go z aplikacją Alexa na urządzenia mobilne, aby kontrolować sprzęt za pośrednictwem komend głosowych.

Echo Dot 2 wyposażono w zintegrowany głośnik, ale prawdziwi melomani mogą podpiąć go do większego głośnika albo systemu kina domowego, aby zamienić klasyczny sprzęt audio w inteligentny. Pozwoli to wyszukiwać utworów m.in. w Spotify za pośrednictwem prostych komend, a także błyskawicznie kontrolować głośność muzyki. Poza tym sprzęt zrobi to wszystko, co na rasowego asystenta głosowego przystało: połączy ze znajomymi, pomoże zaplanować harmonogram czy sprawdzi prognozę pogody. Wystarczy tylko powiedzieć „Alexa”, aby głośnik wysłuchał, co ma się mu do powiedzenia i wykonał żądaną komendę.

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV