Amazon – propozycje świątecznych prezentów

Największy sklep internetowy na świecie ma w swoim portfolio kilka produktów własnych, które w pełni zasłużyły na międzynarodową sławę. To firma, którą pokochają nowocześni czytelnicy.

Największy sklep internetowy na świecie ma w swoim portfolio kilka produktów własnych, które w pełni zasłużyły na międzynarodową sławę. To firma, którą pokochają nowocześni czytelnicy.

Jeśli ktoś myśli o zakupie czytnika e-booków, z pewnością przed oczami od razu staje mu Kindle. Amazon wyrobił sobie pozycję potentata na rynku elektronicznych książek nie bez powodu - jego czytniki są po prostu rewelacyjnie. Firma opracowała także kilka inteligentnych głośników, które będą doskonałym prezentem dla miłośników nowych technologii.

Amazon Kindle (zdjęcie główne) / 358 zł

Najmniejszy, najlżejszy i najporęczniejszy z Kindli to sprzęt, który będzie świetnym wprowadzeniem do krainy e-booków. Sercem urządzenia jest 6-calowy ekran pracujący przy rozdzielczości 800 × 600 pikseli. Wyświetlacz wykonany w technologii e-ink pobiera energię wyłącznie przy zmianie wyświetlanej treści, dlatego można ładować go raz na kilka tygodni.

Ten czytnik to doskonały prezent dla nałogowych czytelników, którzy nie mają w domu miejsca na nowe papierowe książki. Kindle’a wyposażono w 4 GB na przechowywanie danych, co powinno wystarczyć na zgromadzenie ok. 1 000 książek. Jeśli masz w rodzinie miłośnika podróży uwielbiającego czytać, ten Kindle pozwoli mu połączyć obie pasje. Klasyczny czytnik Amazonu jest tak niewielki, że bez problemu zmieści się w plecaku podróżnym i przepracuje bez ładowania cały wakacyjny urlop.

Zdjęcie: Amazon

Amazon Kindle Paperwhite 4 / 849 zł

Ten model na pierwszy rzut oka przypomina klasycznego Kindle’a, ale wyposażono go w kilka usprawnień, które znacznie uprzyjemniają czytanie książek. Przede wszystkim wyposażono go w bielszy wyświetlacz, który charakteryzuje się większym kontrastem. A to z kolei przekłada się na poprawę komfortu użytkownika. Oprócz tego w ramce wyświetlacza ukryto diody LED, które mogą podświetlić czytaną powierzchnię. Dzięki temu e-booki można czytać także po zmroku bez zapalania lampki.

Na tym jednak nie kończą się innowacje wprowadzone w modelu Paperwhite. Wyświetlacz pracuje w wyższej rozdzielczości (1448 × 1072 pikseli), dlatego litery wyglądają o wiele estetyczniej, a grafiki cieszą wyższą szczegółowością. Zwiększono także pojemność urządzenia – podstawowy model Paperwhite oferuje 8 GB na przechowywanie danych, a droższy – aż 32 GB. Ponadto sprzęt zamknięto w wodoszczelnej obudowie, dlatego świetnie sprawdzi się w rękach tych, którzy uwielbiają czytać podczas kąpieli albo na plaży.

Zdjęcie: Amazon

Amazon Kindle Oasis 2 / 1269 zł

Oasis 2 to czytnik dla najbardziej wymagających. Sprzęt wyposażono w większy 7-calowy ekran, który pomieści o 30% więcej tekstu w standardowej wersji niż modele 6-calowe. Podbito w nim także rozdzielczość do 1680×1264 pikseli, dzięki czemu wyświetlacz jest równie czytelny co ten w Paperwhite.

Największą innowacją wprowadzoną w modelu Oasis jest poszerzona boczna ramka, na której umieszczono duże, poręczne przyciski ułatwiające przerzucanie stron. Warto zauważyć, że sprzęt przystosowano do obsługi przez osoby prawo- i lewo ręczne, obraz obraca się w zależności od tego, jak go trzymamy. Tu również możemy wybierać pomiędzy modelami 8 GB a 32 GB, a wszystkie Oasisy mogą pochwalić się wodoszczelną obudową. Przydatnym dodatkiem jest system podświetlenia ekranu z czujnikiem, który automatycznie dobiera intensywność świecenia. Ten Kindle to doskonały prezent dla prawdziwych e-bookowych wyjadaczy.

Zdjęcie: Amazon

Amazon Echo Dot 2 gen. / 219 zł

Ten niepozorny głośnik to brama do inteligentnego domu. Echo Dot 2 współpracuje z asystentką od Amazonu i sprawdzi się w roli uniwersalnego modułu sterującego. Wystarczy sparować go z aplikacją Alexa na urządzenia mobilne, aby kontrolować sprzęt za pośrednictwem komend głosowych.

Echo Dot 2 wyposażono w zintegrowany głośnik, ale prawdziwi melomani mogą podpiąć go do większego głośnika albo systemu kina domowego, aby zamienić klasyczny sprzęt audio w inteligentny. Pozwoli to wyszukiwać utworów m.in. w Spotify za pośrednictwem prostych komend, a także błyskawicznie kontrolować głośność muzyki. Poza tym sprzęt zrobi to wszystko, co na rasowego asystenta głosowego przystało: połączy ze znajomymi, pomoże zaplanować harmonogram czy sprawdzi prognozę pogody. Wystarczy tylko powiedzieć „Alexa”, aby głośnik wysłuchał, co ma się mu do powiedzenia i wykonał żądaną komendę.

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Kate Mara

Kate Mara

ur. 1983, kończy 37 lat

Daniel Olbrychski

Daniel Olbrychski

ur. 1945, kończy 75 lat

Grant Show

Grant Show

ur. 1962, kończy 58 lat

Tracy Morgan

Tracy Morgan

ur. 1943, kończy 77 lat

Donal Logue

Donal Logue

ur. 1966, kończy 54 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV