Cameo Stana Lee: filmy, gry i seriale, w których wystąpił

Stan Lee to ikona popkultury – chyba nikt nie ma co do tego wątpliwości. Twórca uniwersum Marvela już wiele lat temu miał ugruntowaną pozycję w świadomości miłośników sztuki popularnej. Ostatnimi czasy regularnie ją wzmacniał, poprzez epizodyczne występy w popularnych filmach, serialach i grach.

Stan Lee to ikona popkultury – chyba nikt nie ma co do tego wątpliwości. Twórca uniwersum Marvela już wiele lat temu miał ugruntowaną pozycję w świadomości miłośników sztuki popularnej. Ostatnimi czasy regularnie ją wzmacniał, poprzez epizodyczne występy w popularnych filmach, serialach i grach.

Wiktor Fisz

Wiktor Fisz

Tagi:  marvel 

Cameo to krótki występ znanej osobistości w filmie, serialu czy grze komputerowej. Tego typu wstawki z udziałem Stan Lee są już obowiązkowym elementem każdego widowiska w ramach Kinowego Uniwersum Marvela. To, co początkowo miało być niezobowiązującym easter eggiem, stało się momentem, na który każdy fan opowieści o superbohaterach czeka z niecierpliwością. Dzięki zabawnym i pomysłowym rozwiązaniom reżyserzy oddają hołd wielkiemu twórcy, a ten, jak widać w wielu przypadkach, nieźle się bawił, pokazując, że posiada wielki dystans do swojej spuścizny.

Trudno powiedzieć, jak potoczą się dale losy cameo Stana Lee. Czy twórcy zdecydują się nadal umieszczać jego wizerunek w swoich produkcjach? Wbrew pozorom nie byłaby to trudna sprawa. W serialach Marvela Stan pojawiał się na zdjęciach, plakatach i obrazach. Z drugiej strony, technologia idzie wciąż do przodu i nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby włodarze Marvela postanowili poświęcić kilka grubych milionów, aby przywrócić do życia na kilka sekund osobę, dzięki której to wszystko się zaczęło.

Co ciekawe, historia cameo Stana Lee nie zaczęła się wraz z MCU. Autor bardzo chętnie pojawiał się na ekranach kin i telewizorów już w latach osiemdziesiątych. Jeden z najbardziej znanych epizodów zaliczył u Kevin Smith w filmie Szczury z supermarketu, gdzie wcielając się w samego siebie, dał kilka życiowych rad głównemu bohaterowi. Artysta podkładał również głos w animacjach o superbohaterach. Jego wizerunek można znaleźć również w kilku grach, w tym w ostatnim, świetnie ocenianym, Spider-Manie.

W poniższej galerii prezentujemy najistotniejsze i najciekawsze epizody Mistrza. Mimo że w kilku miejscach jego obecność na ekranie zamyka się w kilkusekundowym kadrze z plakatem w tle, warto takie momenty odnotować, bo przecież to świadectwo wielkiego wpływu Stana Lee na światową popkulturę.

Więcej o roli, jaką odegrał Stan Lee w promowaniu komiksów i Marvela w Holywood można przeczytać w książce Stan Lee. Człowiek-Marvel.

Źródło: zdjęcie główne: Marvel

 

 

Co o tym sądzisz?

Z dniem 15.05.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

 

 

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Channing Tatum

Channing Tatum

ur. 1980, kończy 39 lat

Ivana Milicevic

Ivana Milicevic

ur. 1974, kończy 45 lat

Amit Shah

Amit Shah

ur. 1981, kończy 38 lat

Pablo Schreiber

Pablo Schreiber

ur. 1978, kończy 41 lat

Stana Katic

Stana Katic

ur. 1978, kończy 41 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV