Repertuar kin Nowość Program TV

Cameo Stana Lee: filmy, gry i seriale, w których wystąpił

Stan Lee to ikona popkultury – chyba nikt nie ma co do tego wątpliwości. Twórca uniwersum Marvela już wiele lat temu miał ugruntowaną pozycję w świadomości miłośników sztuki popularnej. Ostatnimi czasy regularnie ją wzmacniał, poprzez epizodyczne występy w popularnych filmach, serialach i grach.

Cameo to krótki występ znanej osobistości w filmie, serialu czy grze komputerowej. Tego typu wstawki z udziałem Stana Lee są już obowiązkowym elementem każdego widowiska w ramach Kinowego Uniwersum Marvela. To, co początkowo miało być niezobowiązującym easter eggiem, stało się momentem, na który każdy fan opowieści o superbohaterach czeka z niecierpliwością. Dzięki zabawnym i pomysłowym rozwiązaniom reżyserzy oddają hołd wielkiemu twórcy, a ten, jak widać w wielu przypadkach, nieźle się bawił, pokazując, że posiada wielki dystans do swojej spuścizny.

Trudno powiedzieć, jak potoczą się dale losy cameo Stana Lee. Czy twórcy zdecydują się nadal umieszczać jego wizerunek w swoich produkcjach? Wbrew pozorom nie byłaby to trudna sprawa. W serialach Marvela Stan pojawiał się na zdjęciach, plakatach i obrazach. Z drugiej strony, technologia idzie wciąż do przodu i nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby włodarze Marvela postanowili poświęcić kilka grubych milionów, aby przywrócić do życia na kilka sekund osobę, dzięki której to wszystko się zaczęło.

Co ciekawe, historia cameo Stana Lee nie zaczęła się wraz z MCU. Autor bardzo chętnie pojawiał się na ekranach kin i telewizorów już w latach osiemdziesiątych. Jeden z najbardziej znanych epizodów zaliczył u Kevina Smitha w filmie Szczury z supermarketu, gdzie wcielając się w samego siebie, dał kilka życiowych rad głównemu bohaterowi. Artysta podkładał również głos w animacjach o superbohaterach. Jego wizerunek można znaleźć również w kilku grach, w tym w ostatnim, świetnie ocenianym, Spider-Manie.

-
-

W poniższej galerii prezentujemy najistotniejsze i najciekawsze epizody Mistrza. Mimo że w kilku miejscach jego obecność na ekranie zamyka się w kilkusekundowym kadrze z plakatem w tle, warto takie momenty odnotować, bo przecież to świadectwo wielkiego wpływu Stana Lee na światową popkulturę.

Więcej o roli, jaką odegrał Stan Lee w promowaniu komiksów i Marvela w Holywood można przeczytać w książce Stan Lee. Człowiek-Marvel.

Źródło: zdjęcie główne: Marvel

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

W MCU i DCEU starali się…

W sieci pojawiła się lista aktorów, którzy starali się o zupełnie inne role w MCU,…

Piotr Piskozub
-

Teoria – w Avengers: Endgame Tony…

W sieci pojawiła się nowa teoria na temat Avengers: Endgame, według której Tony Stark w…

Karolina Szendera
spoilery
-

Powrót do przeszłości: Zobacz zdjęcia z…

Czas na kolejny artykuł z cyklu, w którym będziemy przybliżać Wam kulisy kultowych filmów. Oto…

Michalina Reda
-

Filmy 2019: premiery kinowe roku –…

Rok 2019 to czas zupełnie nowych premier kinowych. Sprawdźcie, co dobrego wejdzie na ekrany kin…

Adam Siennica
-

Zabójcze maszyny – film jest spektakularną…

Zabójcze maszyny były promowane jako wielki film science fiction. A wychodzi na to, że nikogo…

Piotr Piskozub
spoilery
-

Titans – czy Batman na pewno…

W sieci znalazły się już zdjęcia i opis finałowego odcinka pierwszego sezonu serialu Titans.

Co o tym sądzisz?