Repertuar kin Nowość Program TV

 

Advertisement " "

 

Advertisement

 

Cameo Stana Lee: filmy, gry i seriale, w których wystąpił

Stan Lee to ikona popkultury – chyba nikt nie ma co do tego wątpliwości. Twórca uniwersum Marvela już wiele lat temu miał ugruntowaną pozycję w świadomości miłośników sztuki popularnej. Ostatnimi czasy regularnie ją wzmacniał, poprzez epizodyczne występy w popularnych filmach, serialach i grach.

Cameo to krótki występ znanej osobistości w filmie, serialu czy grze komputerowej. Tego typu wstawki z udziałem Stana Lee są już obowiązkowym elementem każdego widowiska w ramach Kinowego Uniwersum Marvela. To, co początkowo miało być niezobowiązującym easter eggiem, stało się momentem, na który każdy fan opowieści o superbohaterach czeka z niecierpliwością. Dzięki zabawnym i pomysłowym rozwiązaniom reżyserzy oddają hołd wielkiemu twórcy, a ten, jak widać w wielu przypadkach, nieźle się bawił, pokazując, że posiada wielki dystans do swojej spuścizny.

Trudno powiedzieć, jak potoczą się dale losy cameo Stana Lee. Czy twórcy zdecydują się nadal umieszczać jego wizerunek w swoich produkcjach? Wbrew pozorom nie byłaby to trudna sprawa. W serialach Marvela Stan pojawiał się na zdjęciach, plakatach i obrazach. Z drugiej strony, technologia idzie wciąż do przodu i nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby włodarze Marvela postanowili poświęcić kilka grubych milionów, aby przywrócić do życia na kilka sekund osobę, dzięki której to wszystko się zaczęło.

Co ciekawe, historia cameo Stana Lee nie zaczęła się wraz z MCU. Autor bardzo chętnie pojawiał się na ekranach kin i telewizorów już w latach osiemdziesiątych. Jeden z najbardziej znanych epizodów zaliczył u Kevina Smitha w filmie Szczury z supermarketu, gdzie wcielając się w samego siebie, dał kilka życiowych rad głównemu bohaterowi. Artysta podkładał również głos w animacjach o superbohaterach. Jego wizerunek można znaleźć również w kilku grach, w tym w ostatnim, świetnie ocenianym, Spider-Manie.

-
-

W poniższej galerii prezentujemy najistotniejsze i najciekawsze epizody Mistrza. Mimo że w kilku miejscach jego obecność na ekranie zamyka się w kilkusekundowym kadrze z plakatem w tle, warto takie momenty odnotować, bo przecież to świadectwo wielkiego wpływu Stana Lee na światową popkulturę.

Więcej o roli, jaką odegrał Stan Lee w promowaniu komiksów i Marvela w Holywood można przeczytać w książce Stan Lee. Człowiek-Marvel.

Źródło: zdjęcie główne: Marvel

 

 

Najlepsze z 24h

Michał Kujawiński
-

Władca Pierścieni – kiedy będzie toczyć…

Na Twitterze w momencie ogłoszenia powstania serialu Władca Pierścieni, Amazon uruchomił profil The Lord of…

Michał Kujawiński
Plotka
-

Harley Quinn pojawi się jednak w…

Wcześniejsze plotki mówiły, że postać Harley Quinn opuści Legion samobójców i skupi się na nowej…

Michał Kujawiński
-

Aktor znany z roli Adolfa Hitlera…

W piątek zmarł Bruno Ganz, znakomity szwajcarski aktor. Nie podano przyczyny śmierci aktora.

Adam Siennica
-

Bumblebee to reboot? Hasbro potwierdza

Bumblebee miał bardzo luźny związek z filmami serii Transformers. Pomimo tego producenci zapewniają, że to…

Adam Siennica
Plotka
-

Gotham – tak będzie wyglądać Joker?…

Gotham nie tylko pokaże Batmana w ostatnich odcinkach serialu, ale także w pełni ukształtowanego Jokera.…

Adam Siennica
-

Królestwo zwierząt – teaser zapowiada 4.…

Królestwo zwierząt to serial stacji TNT o rodzinie przestępców. Teaser pokazuje pierwsze sceny z 4.…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

To okno zamknie się automatycznie za 30 sek. [X]
To okno zamknie się automatycznie za 30 sek. [X]