Repertuar kin Nowość Program TV

Filmy z czekoladą

Słowo czekolada budzi u wielu osób przyjemne skojarzenia, choć po dzisiejszym dniu nie podzielą tego zdania zapewne pracownicy służb sprzątających, którzy na autostradzie A2 musieli zmagać się z przewróconą cysterną i wylaną przez nią czekoladą. Można jedynie na osłodę zaproponować kilka produkcji, gdzie czekolada odgrywa ważną rolę.

Osoby komentujące dzisiejsze wydarzenia na autostradzie A2 zaproponowały, aby czekoladę z asfaltu zbierać łyżkami jednocześnie dokonując konsumpcji. Wydaje się, że jeszcze sprawniejszym rozwiązaniem byłoby wysłanie tam kilku wycieczek szkolnych i czekolada zniknęłaby w ekspresowym tempie. Tym jednak, którzy nie mieli okazji załapać się na darmową wyżerkę i mają deficyt czekolady, proponujemy kilka filmów, gdzie czekolada odegrała ważną rolę.

Forrest Gump

Obsypany Oscarami komediodramat ze świetną rolą Toma Hanksa to historia Forresta – mało rozgarniętego mężczyzny, który w wyniku splotu wydarzeń staje się bohaterem. Jednak żaden ciężar sławy nie jest w stanie zabić w nim dobrego serca, które ponad wszystko poszukuje prawdziwej miłości. To właśnie tytułowy bohater wypowiedział słowa, że życie jest jak pudełko czekoladek. Nigdy nie wiesz, co się trafi. Owe pudełko ze smakołykami jest nie tylko charakterystycznym elementem filmu, ale też zostały przyrównane do życia i są ważne dla bohatera.

Charlie i fabryka czekolady

Tim Burton w swoim filmie przedstawia barwny i niezwykle interesujący świat, w którym przyjdzie nam zwiedzić wraz z głównym bohaterem tytułową fabrykę czekolady. Prezentuje także jedną z ciekawszych kreacji Johny’ego Deepa, Willy’ego Wonkę. Trudno znaleźć produkcję, gdzie czekolada wygląda tak smakowicie jak u Tima Bartona.

Czekolada

Vianne Rocher przyjeżdża wraz z ośmioletnią córką do Anouk, gdzie otwiera sklep z czekoladą. Niezwykły smak łakoci szybko przypada do gustu mieszkańcom. Gdy okazuje się, że Anouk jest nieślubnym dzieckiem kobiety, burmistrz zaczyna mniej życzliwie spoglądać na Vianne. Za pomocą wyrabianych przez siebie smakołyków, Vianne próbuje z córką przekonać do siebie miejscową społeczność.

Matylda

Reżyserem filmu jest Danny DeVito, który słynie z poczucia humoru i nie inaczej jest w jego produkcji, opartej na powieści napisanej przez Roald Dahl. Historia skupia się na niezwykle uzdolnionej Matyldzie, która w bardzo szybkim tempie osiąga kolejne sukcesy. Pierwsze trudności pojawiły się jednak w szkole, ale razem ze swoją zaprzyjaźnioną nauczycielką Panią Miodek, decydują się skraść wyjątkowe czekoladki dyrektorki szkoły.

Gorzka czekolada

Tytuł świetnie odzwierciedla ukryte przesłanie filmu. Marie-Claire Muller, przedsiębiorcza dyrektorka fabryki czekolady poślubia pianistę Andre Polonskiego, którego żona zginęła w wypadku, zostawiając go z synem. Historię śledzimy z perspektywy młodej studentki pianistyki, Jeanne Pollet, która przypadkowo odkrywa, że w szpitalu doszło do poważnej pomyłki i nie jest córką ludzi, których przez całe życie uważała za swoich rodziców. Zajęła miejsce Wilhelma, który zamiast niej trafił do domu Polonskich. Dziewczyna wyrusza na spotkanie z wielkim mistrzem i prawdopodobnie swoim ojcem. Na miejscu jej uwagę zwróci dziwne zachowanie Marie-Claire. Nabiera podejrzeń, że kobieta systematycznie podtruwa swego męża i pasierba podając im środki odurzające w czekoladzie do picia. Czy słusznie?

Źródło: Zdjęcie główne: Warner Bros.
Strony: 12

 

 

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
spoilery
-

Elseworlds – co przegapiliście w crossoverze…

Chcemy Wam przedstawić listę easter eggów, które zostały pokazane w tegorocznym crossoverze Arrowverse, Elseworlds.

Michalina Reda
-

The Mandalorian – oto główna obsada…

The Mandalorian to nowy serial ze świata Gwiezdnych Wojen. Dziś ogłoszono, kogo zobaczymy w obsadzie…

Piotr Piskozub
-

Najlepszy film Gwiezdnych wojen? Ostatni Jedi…

W sieci pojawiła się galeria zakulisowych zdjęć z planu produkcji Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi.

Adam Siennica
-

Avengers: Endgame – podtytuł filmu MCU…

Wiele osób sądzi, że Endgame po raz pierwszy padło w filmie Avengers: Wojna bez granic.…

Adam Siennica
-

Spider-Man Uniwersum – grafiki z filmu…

Spider-Man Uniwersum to świetnie oceniany film animowany oparty na komiksach Marvela. Premiera jeszcze w grudniu.

Piotr Piskozub
-

Supergirl: sezon 4, odcinek 9 (crossover)…

Zakończył się crossover Arrowverse. Ostatni odcinek serialu Supergirl, choć nieco słabszy od poprzednich odsłon wydarzenia,…

Ocena recenzenta:
8

Co o tym sądzisz?