Fortnite – wrażenia z pokazu

Nie tak dawno byłem na pokazie Fortnite, nowej gry w ofercie wydawniczej Cenegi. Jak prezentuje się produkcja?

Nie tak dawno byłem na pokazie Fortnite, nowej gry w ofercie wydawniczej Cenegi. Jak prezentuje się produkcja?

Aleksander Mazanek

Aleksander Mazanek

Czym dokładnie jest Fortnite? Moje pierwsze wrażenie po kilku minutach z tą grą to skrzyżowanie Orcs must die7 Days to Die. Później pogłębiło się ono jeszcze bardziej, jednak bynajmniej nie jest to zarzut o kalkowanie pomysłów czy też klonowanie. Fortnite po prostu bierze, co najlepsze z obu wspomnianych gier, i łączy to, polewając dużą wieloma własnymi pomysłami i rozwiązaniami.

Z czym to się je? Fortnite to przede wszystkim strzelanina TPP z elementami RPG, takimi jak liczbowy model obrażeń (zależny od poziomu postaci i sprzętu), ekwipunek czy rozwój postaci, z drzewkami umiejętności włącznie. Strzelanie to jednak nie jedyny element, na którym opiera się rozgrywka. To także tworzenie i budowanie. Tworzyć można wszystko, od amunicji (i broni), przez mniej lub bardziej zaawansowane pułapki, aż po całe budynki wznoszone ściana po ścianie. Limitem jest tutaj właściwie tylko wyobraźnia graczy. Podczas pokazu miałem przyjemność grać w zespole z dwoma kolegami, którzy wykazali się nie lada pomysłowością, dostarczając wszystkim dobrej zabawy. Jeśli macie z kim grać, to uwierzcie mi, zabawa robi się naprawdę ciekawsza.

Budowanie wymaga oczywiście materiałów. To czas na trzeci filar gry, czyli eksplorację. Choć nie jest to typowa piaskownica (gra podzielona jest na misje na zamkniętym, sporym obszarze), to jednak jest co robić. Właściwie wszystko, co widać, może być albo przeszukane, albo rozłożone na czynniki pierwsze, celem pozyskania materiałów. Prócz tego podczas zwiedzania spotykamy na swojej drodze ocalałych, którym pomagamy uciekać przed zagrożeniem ze strony zombie.

Podsumowując, Fortnite to bardzo przyjemna gra, która zyskuje jeszcze więcej, gdy zabieramy się za nią z ekipą. Zresztą możecie przekonać się o tym sami, gdyż produkcja weszła niedawno w fazę wczesnego dostępu na PC i konsolach

 

Źródło: fot: Epic Games

Co o tym sądzisz?

Z dniem 15.05.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV