Repertuar kin Nowość Program TV

 

 

Hardkor 44 – Powstanie Warszawskie w wersji sf. Niezrealizowany film Tomasza Bagińskiego

Lato 1944 roku. II Wojna Światowa. W Warszawie niespodziewanie pojawia się zaginiony w akcji żołnierz - Arnold. Wraz z osobliwą drużyną specjalistów i wyrzutków przeciwstawia się okrutnemu oddziałowi cyborgów, którym przewodzi przerażający i oszpecony Wagner, pragnący zrównać polską stolicę z ziemią. Tak brzmi zalążek opowieści o Powstaniu Warszawskim, która nigdy nie powstała.

Plany były wielkie. Film Hardkor 44 miał zostać zrealizowany w technologii 3D przez fachowców z Platige Image pod dowództwem Tomasza Bagińskiego, we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego. Film miał powstać w technologii znanej z takich obrazów jak 300 i Sin City - Miasto grzechu. W produkcji wystąpiliby prawdziwy aktorzy, odgrywający swoje role w komputerowo wygenerowanym otoczeniu. Za scenariusz mieli odpowiadać: doceniony, między innymi Paszportem Polityki, polski pisarz Łukasz Orbitowski oraz scenarzysta komiksowy Tobiasz Piątkowski. Premiera została zapowiedziana na 2012 rok. Wszyscy czekali z niecierpliwością na nowe dzieło Bagińskiego, bo szkice koncepcyjne były co najmniej intrygujące.

Niestety nie doczekaliśmy się premiery. Najpierw została ona przesunięta o kilka miesięcy, a w 2013 roku ogłoszono wstrzymanie produkcji. Przyczyna tego stanu rzecz nie jest znana, ale można się domyślić, że na decyzję o przerwaniu realizacji miały wpływ inne plany Tomasz Bagińskiego. W 2015 roku pojawiły się pierwsze plotki o filmie Wiedźmin. Jak wiemy, finalnie powstanie netflixowy serial – wielkie przedsięwzięcie, w które twórca Katedry zaangażowany jest bezpośrednio. Dodatkowo artysta brał udział w wielu innych projektach, które z konkretnych powodów stały się dla niego priorytetowe.

Czy Hardkor 44 to sprawa przegrana? Czy już nigdy nie zobaczymy fantastycznej opowieści o Powstaniu Warszawskim od Tomasz Bagińskiego? Wbrew pozorom nie jest to takie oczywiste. Oficjele z Muzeum Warszawskiego mają świadomość siły, jaką daje popkultura przy przekazywaniu prawdy historycznej.

Jesteśmy przekonani, że wielkie wydarzenia historyczne, takie jak Powstanie Warszawskie, wymagają wyjątkowego ujęcia oraz dotarcia do szerokich rzesz odbiorców. Oba te warunki spełnia kultura masowa, w której najbardziej nośną platformą pozostaje kino – powiedział Jan Ołdakowski, Dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.

Z kolei sam Bagiński przyznaje, że do projektu zamierza wrócić.

Im mocniejsze masz na tamtym rynku (w Hollywood – przypis red.) nazwisko, tym dziwniejsze rzeczy możesz robić. Tarantino czy Nolanowi wolno więcej. A ja dopiero zaczynam.

Pozostaje mieć nadzieję, że film Hardkor 44 ujrzy światło dzienne, bo stylistyka szkiców koncepcyjnych robi wielkie wrażenie.

Źródło: zdjęcie główne: Platige Image

Najlepsze z 24h

Dawid Muszyński
-

Kobiety mafii 2 – recenzja filmu

Jak zapowiedział, tak zrobił. Patryk Vega wraca do nas z kolejną odsłoną opowieści o kobietach…

Ocena recenzenta:
6
Piotr Piskozub
spoilery
-

Avengers: Koniec gry – [SPOILER] rozwiąże…

W sieci pojawiła się teoria związana z filmem Avengers: Koniec gry i MCU, która pokazuje,…

Adam Siennica
-

Pan Kleks i The Umbrella Academy.…

The Umbrella Academy to nowy serial Netflixa oparty na komiksach. Platforma wpadła na kapitalny pomysł,…

Adam Siennica
spoilery
-

Kapitan Marvel – sceny po napisach…

Kapitan Marvel miała już swoje pierwsze pokazy w Stanach Zjednoczonych. To z nich pochodzą informacje…

Adam Siennica
-

Wędrująca Ziemia trafi do Netflixa. Platforma…

Wędrująca Ziemia to drugi najbardziej dochodowy chiński film w historii ich kinematografii. Netflix kupił prawa…

Michalina Reda
-

Hellboy – nowe zdjęcie z filmu.…

Hellboy wejdzie na ekrany kin jeszcze w tym roku, a do sieci trafiają kolejne materiały…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

To okno zamknie się automatycznie za 30 sek. [X]
To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]