Huawei MediaPad M5 lite – graj i oglądaj filmy gdzie zechcesz

Nowy tablet od Huawei, model MediaPad M5 lite, to doskonały kompan dla tych, którzy szukają przenośnego urządzenia do oglądania filmów czy odpalania prostych gier.

Nowy tablet od Huawei, model MediaPad M5 lite, to doskonały kompan dla tych, którzy szukają przenośnego urządzenia do oglądania filmów czy odpalania prostych gier.

naEKRANIE

naEKRANIE

Tagi:  Tablet 

Żyjemy w erze mobilnej, mamy niemal nieograniczony dostęp do informacji i popkultury, niezależnie od tego, gdzie się znajdujemy. Nasze smartfony sprawdzają się w roli przenośnej konsoli, odtwarzacza muzyki i filmów czy też komputera do wykonywania najprostszych prac biurowych. I o ile na co dzień kilkucalowe ekrany telefonów w zupełności nam wystarczają, to poza domem mogą okazać się sporym ograniczeniem. Na dłuższą metę oglądanie filmów na niewielkich wyświetlaczach może być męczące, a nie zawsze możemy pozwolić sobie na to, aby zabrać laptopa do szkoły, na uczelnię, wakacje czy wyjazd służbowy.

Projektanci Huawei postanowili rozwiązać ten problem, tworząc mobilne centrum rozrywki. Mimo iż Huawei MediaPad M5 lite wyposażono w spory, 10,1-calowy wyświetlacz, waży tylko 475 gramów, dlatego bez problemu zmieści się w bagażu podręcznym, plecaku czy torebce. A do tego ma wszystko to, czego  potrzeba, aby w pełni cieszyć się filmami, grami oraz muzyką.

Mistrz multimediów

Sercem tego tabletu z Androidem 8.0 jest ośmiordzeniowy procesor HiSilicon KIRIN 659 wsparty 3 GB pamięci RAM. Taka konfiguracja powinna poradzić sobie z odpaleniem większości tytułów mobilnych. Z kolei wyświetlacz o rozdzielczości 1920 x 1200 i system audio zaprojektowany we współpracy z inżynierami Harman Kardon zapewnią wysoką jakość dźwięku oraz obrazu.

Co więcej, pod obudową znajdziemy także antenę zaprojektowaną do pracy z pasmem LTE B20, czyli takim o dalekim zasięgu. Pasmo to wykorzystuje się na terenach słabo zurbanizowanych, np. w górach lub małych miasteczkach. Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownik Huawei MediaPad M5 lite będzie miał dostęp do szybkiego internetu zarówno w mieście, jak i poza nim.

Dzięki głośnikom Harman Kardon filmy na Huawei MediaPad M5 lite brzmią bardzo dobrze

Do działania w terenie przystosowano również baterię, która ma pojemność 7500 mAh. Według danych producenta w pełni naładowana pozwoli oglądać filmy bez przerwy przez 13 godzin i słuchać muzyki przez 45 godzin. Wystarczy tylko ściągnąć kilka produkcji z Netfliksa albo skopiować filmy do pamięci wewnętrznej lub na kartę SD, aby zapewnić sobie rozrywkę na cały dzień. A jeśli tablet rozładuje się w ciągu dnia, piętnastominutowe ładowanie przy wykorzystaniu funkcji Quick Charge da mu energię na kilka dodatkowych godzin pracy.

Do dyspozycji otrzymamy też dwa aparaty o rozdzielczości 8 Mpx. Ten główny przyda się do robienia zdjęć, a przedni – do prowadzenia wideorozmów.

Dla rodziców oraz ich dzieci

Urządzenia, które zabieramy ze sobą na dłuższy wyjazd, powinny być nie tylko wydajne i wszechstronne, ale też bezpieczne. Huawei MediaPad M5 lite dba o to na kilka sposobów. Przede wszystkim system jest zabezpieczony biometrycznie za pośrednictwem wzoru odcisku palca. Dlatego nawet jeśli podczas podróży zgubi się albo ktoś go ukradnie, wrażliwe dane o użytkownikach będą w pełni bezpieczne.

Huawei MediaPad M5 lite jest bardzo lekki, dlatego świetnie sprawdzi się w podróży

Co równie istotne, w tablecie można aktywować konto dla dzieci, w którym zablokujemy dostęp do niepożądanych treści oraz ustawimy limity czasowe na korzystanie z urządzenia. Dzięki temu rodzice będą mieli pełny wpływ na to, w jaki sposób najmłodsi korzystają ze sprzętu  pod ich nieobecność.

Niezbędnik ucznia

Wraz z Huawei MediaPad M5 lite otrzymamy także rysik M Pen lite. Tak wyposażony tablet może okazać się dobrym narzędziem wspomagającym edukację: umożliwi pracę z dokumentami, prezentacjami, prowadzenie notatek czy tworzenie prostych rysunków. Sprawdzi się także na wyjazdach szkolnych: zajmie dzieci w trakcie długiej podróży i pozwoli pozostać w stałym kontakcie z rodziną.

M-Pen lite

Ponadto sprzęt wyposażono w kilka rozwiązań programowych, które zadbają o zdrowie najmłodszych podczas nauki i zabawy. Tablet zredukuje ilość emitowanego niebieskiego światła, aby zmniejszyć zmęczenie oczu np. podczas czytania książek czy pisania wypracowań. Poinformuje również, że dziecko spogląda na ekran ze zbyt małej odległości oraz zarekomenduje zmianę ułożenia ciała, jeśli będzie trzymany pod nieodpowiednim kątem.

Wszystko to opakowano w zgrabną, elegancką obudowę wykonaną z wytrzymałego aluminium, które powinno uchronić gadżet przed przypadkowym uszkodzeniem w trakcie intensywnego użytkowania podczas podróży.

Tablet Huawei MediaPad M5 lite dostępny jest w cenie 1299 zł.

Źródło: Materiał partnerski

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV