Repertuar kin Nowość Program TV

Jak wytresować smoka – najważniejsze postaci i smoki z filmów oraz seriali

Sączysmark, Pyskacz Gbur, Hakokieł, Czaszkochrup czy Sztukamięs to nie ksywki internetowych trolli, a nazwy i imiona bohaterów filmów z serii Jak wytresować smoka. Znacie barwny świat cyklu? Oto mały przewodnik po tym niesamowitym uniwersum.
UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

Czkawka, syn Stoicka Ważkiego, uczynił z wyspy Berk prawdziwy raj dla smoków. Odkąd oswoił mityczną Nocną Furię i nazwał ją Szczerbatkiem, jego lud wszedł w dziwaczną symbiozę z bestiami, będącymi niegdyś ich największymi wrogami. Brodaci wikingowie zaczęli dosiadać latających stworzeń i szybować wśród chmur. Oczywiście taki stan rzeczy nie zbyt przypadł do gustu wszelkiej maści rozbójnikom, piratom i wojennym lordom, którzy w potędze ludu z Berk widzieli wielkie zagrożenie.

Czkawka po śmierci swojego ojca został przywódcą ludu z Berk. Wraz z elitarnym oddziałem jeźdźców smoków stanął w obronie zarówno swoich ziomków, jak i wszystkich smoków. Jego przygody możemy śledzić zarówno w filmach fabularnych, jak i serialach telewizyjnych. Uniwersum jest więc dosyć rozbudowane. Czkawka zmierzył się już z szeregiem złowieszczych antagonistów, spotkał wielu przyjaciół i uratował całą masę smoków. W poniższej galerii prezentujemy najważniejsze postacie, które pojawiły się w filmach i serialach. Uważajcie na spoilery!

Postacie

Seria Jak wytresować smoka to nie tylko ciekawe postacie. W filmach i serialach pojawiły się dziesiątki smoków z unikatowymi mocami i zdolnościami. To one odgrywają tu najważniejszą rolę, nic dziwnego więc, że są one tak charakterystyczne.  W poniższej galerii prezentujemy najbardziej popularne i rozpoznawalne stworzenia. Część z nich to dobrze znani bohaterowie, którzy towarzyszą nam od pierwszych filmów. Inne są przedstawicielami konkretnych gatunków i nie mają imion. To oczywiście jedynie kropla w morzu, ale można zaryzykować stwierdzenie, że są to najistotniejsi przedstawiciele mitologii Jak wytresować smoka.

Smoki

Źródło: zdjęcie główne: Dreamworks

 

 

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
spoilery
-

Avengers: Koniec gry – oficjalne plakaty…

Avengers: Koniec gry rozkręca swoją promocję. Widowisko MCU doczekało się oficjalnych plakatów superbohaterów.

Piotr Piskozub
-

Poznaj najdroższe seriale telewizyjne w historii.…

Chcemy przedstawić Wam listę najdroższych seriali telewizyjnych w historii - w zestawieniu nie brakuje zaskoczeń.

Piotr Piskozub
-

Czekając na Avengers: Koniec gry –…

Fani MCU zastanawiają się, jak w filmie Avengers: Koniec gry swoją obecność zaznaczy Hulk. To…

Adam Siennica
-

Templariusze: sezon 2, odcinek 1 –…

Templariusze kontynuują opowiadaną historię w 2. sezonie. Oceniam, jak odcinek wprowadza do nowej serii.

Ocena recenzenta:
7
Adam Siennica
Plotka
-

Avengers: Koniec gry – czas trwania…

Wszystko wskazuje na to, że aktualny czas trwania został już ustalony przez Disneya i Marvela.…

Michał Kujawiński
-

Właściciele serwisu Kinomaniak.tv otrzymali wyroki w…

Na portalu Wyborcza.pl pojawiły się informacje dotyczące wyroku, który otrzymali twórcy serwisu z pirackimi treściami,…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.04.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.