Keanu Reeves to nie tyko John Wick i Neo. Najlepsze filmy aktora

Czasem, oglądając wyczyny Keanu Reevesa na dużym ekranie, trudno jest uwierzyć, że aktor ma już 55 lat. To jednak prawda i dlatego też jest w czym wybierać, jeśli chodzi o filmografię aktora.

Czasem, oglądając wyczyny Keanu Reevesa na dużym ekranie, trudno jest uwierzyć, że aktor ma już 55 lat. To jednak prawda i dlatego też jest w czym wybierać, jeśli chodzi o filmografię aktora.

Keanu Reeves dla fanów kina popularnego jest nie tylko aktorem i ikoną, ale też kimś w rodzaju przyjaciela, którego osobiście nie znamy, ale gdzieś tam przesiaduje w Hollywood i od czasu do czasu przyśle nam ładną pocztówkę. Choć w swoim dorobku ma niestety więcej Złotych Malin, aniżeli prestiżowych nagród, to jednak w jego bogatej filmografii nie jest wcale trudno znaleźć wielu naprawdę znakomitych produkcji. Niektóre nazywa się kultowymi, kilka z nich być może za kilka lat również tego statusu się dorobią.

Mimo wzlotów i upadków w karierze, których zaliczył już sporo, zawsze wracał z czymś, obok czego nie można było przejść obojętnie. Jeśli więc nie szło w latach 90., to zaraz potem wystąpił jako Neo w filmie Matrix. Przede wszystkim jednak wciąż widać w nim miłość kina i popkultury. Niedługo zobaczymy go w polskiej grze Cyberpunk 2077.

Moją listę możecie poznać poniżej. A jakie filmy Reevesa sami byście wyróżnili?

Keanu Reeves - najlepsze filmy z udziałem aktora:

Adwokat diabła

Thriller z udziałem Reevesa zdecydowanie należy do jednego z lepszych i ciekawszych projektów w karierze aktora. Okazuje się bowiem, że szefem młodego prawnika okazuje się być diabeł we własnej osobie. A w tej roli wystąpił Al Pacino.

Lepiej późno niż później

Zanim Keanu sięgnął po broń palną, był romantykiem i potrafił też swoją grą rozbawić widzów. W Lepiej późno niż wcale wystąpił jako doktor Julian Mercer i namieszał nieco w relacji głównych bohaterów.

Reakcja łańcuchowa

Wybierając ten film można kierować się w głównej mierze sentymentem, ale też jest tutaj trochę dobrego aktorstwa i sprytnie prowadzonej narracji. Keanu Reeves i Rachel Weisz w rolach młodych studentów Morgana Freemana to ciekawe połączenie i na pewno dobrze prezentuje się na ekranie.

Moje własne Idaho

Poruszająca historia dwóch przyjaciół (Reeves i Phoenix), których przeszłość jest różna od siebie, ale połączyła ich we wspólnych zajęciach. Mike był fanem używek z własnej woli, Scott zaś robił wszystko jako bunt przeciwko swojemu ojcu.

Strony:
  • 1 (current)
  • 2

Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV