Komiksowe soboty w TNT - przegląd cyklu

Komiksowe soboty w TNT to nie lada gratka dla fanów kina opartego na historiach obrazkowych. A takich na pewno jest wielu, bo w końcu to obecnie najpopularniejszy gatunek filmowy na świecie.

Komiksowe soboty w TNT to nie lada gratka dla fanów kina opartego na historiach obrazkowych. A takich na pewno jest wielu, bo w końcu to obecnie najpopularniejszy gatunek filmowy na świecie.

Rafał Kawecki
Rafał Kawecki

Komiksowe soboty w TNT to przepis na udany weekendowy wieczór. W ramach cyklu w listopadzie pojawią się popularne filmy w różnych gatunkach, bo w końcu wiemy, że choć rozmawiamy o kinie komiksowym, często wchodzi ono na rejony fantasy, komedii, horroru czy sci-fi.

Trzeba przyznać, że osoby decyzyjne w TNT wybrały filmy różnorodne. Dzięki temu mamy trochę kina akcji, horroru, klimatycznej opowieści obrazkowej czy wyprawy w kosmos.

Punisher

Jako pierwszy będzie wyemitowany Punisher, czyli pierwsza pełnometrażowa adaptacja komiksu Marvela. W roli Franka Castle'a zobaczymy Dolpha Lundgrena, który w klimatycznym kinie akcji w stylu lat 80., rozprawia się z bandytami i mordercami.  Czy uda mu się pomścić bliskich i czy wyjdzie cało ze starcia z przestępczym półświatkiem? Sprawnie opowiedziana historię z dużą dawką akcji i intrygującą atmosferą. Dla wielu Lundgren świetnie spisał się w tej roli Punishera.

Constantine

Kompletnie inny komiksowy klimat, czyli historia Johna Constantine'a, który poluje na demony. Okultysta wraz ze sceptyczną policjantką (Rachel Weisz) pracuje nad sprawą tajemniczego samobójstwa jej bliźniaczej siostry. Śledztwo prowadzi ich przez świat demonów i aniołów, który kryje się pod osłoną krajobrazu współczesnego Los Angeles. Świetne efekty, klimat i dobrze pasujący do tytułowej roli Keanu Reeves. Gwarancja dobrej zabawy!

Sin City - Miasto grzechu

Robert Rodriguez stworzył najbardziej oryginalny komiksowy film. który wydaje niezwykle bliski pierwowzorowi. Niezwykle wizualnie wysmakowana wizja komiksu daje poczucie, że obserwujemy coś, czego wcześniej nie było. I na pewno nie na takim poziomie. Niesamowita atmosfera oraz kapitalna obsada to jest to, co przyciąga i na długo zapada w pamięć. przez wielu fanów nazywany jedną z najlepszych adaptacji komiksu wszech czasów. 

Green Lantern

Historia Hala Jordana (Ryan Reynolds), który w wyniku wydarzeń dołącza do Korpusu Zielonych Latarni. Dzięki pierścieniowi mocy staje się superbohaterem, który musi stawić czoło wrogowi zwanemu Parallax. Ciekawostka: na planie towarzyszy Reynoldsowi aktorka Blake Lively. Poznali się na planie tej superprodukcji i lata później są małżeństwem, mają dwójkę dzieci. Happy end nie tylko na ekranie.

Hellboy

Oczywiście mowa o tym w reżyserii Guillermo del Toro, nie o reboocie, o którym wszyscy chcą zapomnieć, na czele z aktorami. Kapitalna opowieść tytułowym demonie, który dołącza do Biura Badań Paranormalnych i Obrony. Staje się obrońcą ludzkości przed różnymi potworami i demonami. Wizualnie przepięknie, mające świetne, charakterystyczne postacie i walory rozrywkowe, sprawiające, że można oglądać go wielokrotnie.

null

Zapraszamy do oglądania co tydzień w sobotę. Oto  plan emisji:

Każda sobota listopada o godz. 21:00

02.11 – Punisher

09.11 – Constantine

16.11 – Sin City – Miasto Grzechu

23.11 – Green Lantern

30.11 – Hellboy

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV