Lenovo Yoga C930 – gadżet dla zabieganego binge-watchera

W dobie społeczeństwa internetowego komputer przestał być kojarzony z toporną skrzynką stojącą pod biurkiem. Żyjemy w erze mobilności, w której nie ma miejsca na sprzęt funkcjonujący w jednym, ściśle określonym miejscu. Komputery Lenovo z linii Yoga są odzwierciedleniem wolności, którą dał nam powszechny internet.

W dobie społeczeństwa internetowego komputer przestał być kojarzony z toporną skrzynką stojącą pod biurkiem. Żyjemy w erze mobilności, w której nie ma miejsca na sprzęt funkcjonujący w jednym, ściśle określonym miejscu. Komputery Lenovo z linii Yoga są odzwierciedleniem wolności, którą dał nam powszechny internet.

naEKRANIE
naEKRANIE
Tagi:  Yoga 

Pojawienie się na rynku pierwszych smartfonów i tabletów poważnie wstrząsnęło branżą komputerową. Choć te pierwsze (często jeszcze nieporadne) urządzenia mobilne nie były tak wszechstronne jak sprzęty, z których korzystamy obecnie, dały sygnał do wdrożenia zmian w sposobie funkcjonowania społeczeństwa. Oderwały nas od firmowych i domowych biurek, udowadniając, że możemy pracować i konsumować treści tam, gdzie mamy na to ochotę, a nie tam, gdzie urządzono nam stanowisko.

Lenovo Yoga C930 jest odzwierciedleniem nowoczesnego spojrzenia na rynek pracy i cyfrowej rozrywki, w którym centralnym punktem jest odbiorca, a nie nośnik informacji. Ten konwertowalny laptop zaprojektowano w taki sposób, aby zapewnił wolność twórczą w dowolnym miejscu na świecie, w czym pomóc ma m.in. obracany ekran. Dzięki niemu Lenovo Yoga C930 może przyjąć kilka form, dostosowanych do różnych rodzajów aktywności.

W klasycznej laptopowej odsłonie Yoga C930 pozwoli pisać teksty, przeglądać internet czy pracować z prostymi prezentacjami. Kiedy przekręcimy ekran do trybu namiotu bądź podstawki – sprawdzi się w roli wygodnego narzędzia do oglądania filmów. A po obróceniu wyświetlacza o 360 stopni Yoga C930 zmieni się w poręczny tablet współpracujący z rysikiem Active Pen 2.

Te wszystkie formy, które przybiera Yoga serii C, odwzorowują mobilność oraz różnorodność charakterów jej użytkowników. Wydaje się, że sprzęt idealnie wpisuje się w pokolenie binge-watcherów - osób w nieustannym ruchu, które nigdzie nie potrafią zagrzać sobie miejsca na dłużej. I świadczy o tym nie tylko nietypowa, designerska forma, ale także podzespoły, które skrojono z myślą o odbiorcach przyzwyczajonych do korzystania z komputerów poza domem.

Sercem komputerów Lenovo z linii Yoga C930 są procesory Intel® Core ™ 8. generacji współpracujące z baterią zaprojektowaną prawdopodobnie przez jakiegoś miłośnika seriali. Na jednym ładowaniu wytrzyma bowiem 12-godzinny maraton filmów Full HD oraz 10 godzinny seans w 4K. To oznacza, że w pełni naładowana Yoga C930 pozwoli obejrzeć 32 odcinki Przyjaciół albo drugi sezon Mindhuntera za jednym podejściem. Całkiem nieźle, jeśli dodamy do tego, że najwydajniejszy model pozwoli w pełni docenić potencjał technologii 4K, gdyż wyposażono go w matrycę UHD kompatybilną z technologią Dolby Vision. Ponadto w zawiasie umieszczono obrotowy soundbar z głośnikami współpracującymi z systemem dźwięku przestrzennego Dolby Atmos. Nawet filmy i seriale oglądane w podróży będą brzmiały i wyglądały tak, jak chcieliby tego ich twórcy.


yoga_5d8b420448f8c.jpeg

Przy projektowaniu Lenovo Yoga C930 pomyślano także o użytkownikach poszukujących mobilnych komputerów biznesowych. W odpowiedzi na ich potrzeby wdrożono m.in. czytnik linii papilarnych oraz fizyczną przesłonę TrueBlock Privacy Shutter, dzięki której nikt niepowołany nie przechwyci obrazu z kamery komputera. Zaimplementowano tu także system rozpoznawania twarzy Windows Hello oraz technologię FIDO (Fast IDentity Online) umożliwiającą zabezpieczenie urządzenia za pośrednictwem klucza sprzętowego.

 

Dopełnieniem funkcji biznesowych jest zaś program Lenovo Premium Care gwarantujący 5-dniowy termin naprawy sprzętu. Firma deklaruje, że po wystąpieniu usterki odbierze komputer w ramach systemu door-to-door i naprawi go w Centrum Serwisowego w terminie do 5 dniu roboczych, a jeśli jej się to nie uda – zwróci naprawione urządzenie oraz koszty jego zakupu. Ma to być gwarancją, że sprzęt wykorzystywany w celach służbowych nie będzie niepotrzebnie przetrzymywany w serwisie.

Na Lenovo Yoga C930 nie powinno się patrzyć wyłącznie  jak na designerskiego ultrabooka. To raczej sprzętowe odzwierciedlenie czasów, w których przyszło nam żyć. Próba uniezależnienia nas od stacjonarnych komputerów i umożliwienia wykonywania pracy czy relaksowania się wszędzie tam, gdzie mamy na to ochotę.

Źródło: Materiał zrealizowany we współpracy z Lenovo

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV