„Marvel’s Agent Carter” 01×08 – odniesienia do komiksów
Przyglądamy się odniesieniom do komiksu w 8. odcinku 1. sezonu serialu "Marvel's Agent Carter", zatytułowanym "Valediction". Uwaga, opisane niżej postacie i wydarzenia wymagają upoważnienia na poziomie siódmym.
Przyglądamy się odniesieniom do komiksu w 8. odcinku 1. sezonu serialu "Marvel's Agent Carter", zatytułowanym "Valediction". Uwaga, opisane niżej postacie i wydarzenia wymagają upoważnienia na poziomie siódmym.
Pierwsza poważna misja agentki Carter została ukończona i fani mają ochotę na więcej. Jednak do czasu ewentualnego ogłoszenia 2. sezonu serialu "Marvel's Agent Carter" pozostaje nam przyjrzeć się bardzo ciekawym odniesieniom do komiksów z finałowego odcinka 1. serii.
Odcinek "Valediction" otwiera kolejna już audycja radiowa prezentująca przygody Kapitana Ameryki. Jest ona sponsorowana przez przedsiębiorstwo Diamond Toilet Soap. Nie jest to bezpośrednie odniesienie do postaci czy wydarzenia ze świata Marvela, można jednak doszukać się pewnych podobieństw w komiksach. Marvelowski szpieg z lat 40. XX w. zwany Master Mind Excello był w pewien sposób związany z Excello Soap Company. Przedsiębiorstwo organizowało konkurs na najmądrzejszą osobę, który wprowadził dziecko geniusza Amadeusza Cho na drogę do zostania Avengerem.
Audycja radiowa przedstawia scenę utonięcia Kapitana Ameryki, która ma przypomnieć zakończenie filmu "Pierwsze starcie". W komiksach w rozbiciu samolotu uczestniczyły dwie osoby: Kapitan i Bucky. Pierwszy został dekady później odnaleziony przez Avengerów, drugiego wyłowili Rosjanie i zmienili w maszynę do zabijania.
Agent Sousa przez nieuwagę użył na sobie eksperymentalnego gazu Starka i zaatakował Peggy oraz Thompsona, ale po całym zajściu agentka uspokoiła go, stwierdzając, że nie był on sobą. To przywodzi na myśl sytuację, w której Hank Pym (Ant-Man) uderzył swoją żonę. Ważny odnotowania jest fakt, że chociaż zdarzenie to zniszczyło postać Ant-Mana na wiele lat, to w chwili uderzenia nie był on sobą i nawet sam autor komiksu powiedział, że nie chciał, aby scena miała taki wydźwięk.
Gdy w budynku pojawia się Howard Stark, proponuje agentowi Sousie, że może rozwiązać problem jego uszkodzonej podczas wojny nogi. Protezy i sztuczne kończyny są w komiksach nieco bardziej zaawansowane niż w realnym świecie. Dobrym przykładem jest tu Forge, który zbudował sztuczną rękę i nogę po tym, jak utracił je na wojnie.
Ivchenko i Dottie próbują uciec z kraju, ale wieść o pojawieniu się Starka w Nowym Jorku zmienia ich plany. Dottie oszukała strażnika hangaru, mówiąc, że jej dziadek – Fennhoff – stracił oko na wojnie. Co interesujące, mniej więcej to samo przytrafiło się Nickowi Fury'emu, którego oko zostało tak bardzo uszkodzone na wojnie, że powoli stracił on w nim wzrok.
Fennhoff trafia do jednego z więzień SSR, gdzie zostaje umieszczony w jednej celi z Arnimem Zolą. Znany z filmów i komiksów o Kapitanie Ameryce złoczyńca, jak wiadomo, zostanie później zdigitalizowany i będzie służył jako sztuczna inteligencja kryjąca się za operacjami Hydry, podczas gdy ta ukrywa się w szeregach T.A.R.C.Z.Y.
Wiele pytań pozostało bez odpowiedzi, choć ostatnia scena "Marvel's Agent Carter" daje nadzieję na kolejne odcinki. Serial był niewątpliwie ukłonem w stronę ludzi, którzy w ciężkich czasach wojny światowej oraz w okresie powojennym budowali markę Marvela, dzięki czemu mogliśmy zaobserwować tyle ciekawych postaci i sytuacji w przygodach agentki Carter.
naEKRANIE Poleca
ReklamaKalendarz premier seriali
Zobacz wszystkie premieryDzisiaj urodziny obchodzą
ur. 1972, kończy 53 lat
ur. 1955, kończy 70 lat
ur. 1962, kończy 63 lat
ur. 1953, kończy 72 lat
ur. 1970, kończy 55 lat