Repertuar kin Nowość Program TV

Najbardziej odjechane i szalone teleturnieje na świecie

Telewizja już wielokrotnie przełamywała granice i realizowała programy dalekie od dobrego smaku i rozrywki na poziomie. Spójrzmy na te najbardziej odjechana teleturnieje, które nie pochodzą jedynie z Japonii.

Choć programów z kraju Kwitnącej Wiśni nie zabraknie, bo to istna kolebka najdziwniejszych programów we współczesnej telewizji, to jednak reszta świata nie zamierza zostawać w tyle. Nawet pomimo faktu, że w Japonii okrzyknięto koniec internetu i nikt nie jest w stanie im pod względem odjechanych programów zagrozić. Zobaczcie zresztą sami.

Tore!

Uczestnicy muszą pokonać przeszkody, by wydostać się z egipskiego zamku, w którym zostali zamknięci. Celebryci podzieleni są na dwie rywalizujące ze sobą grupy, a tylko jedna może wygrać. Konkurencje, również zagrażające życiu, zmuszają uczestników do ścisłej współpracy. Jedną z najciekawszych jest konkurencja, w której uczestnik jest stopniowo mumifikowany podczas odpowiadania na pytania. Nawet widz odczuwa lekką panikę, gdy bandaże zaczynają owijać się wokół twarzy odpowiadającego.

Dero

Idea tego programu jest całkiem prosta. Grupa uczestników zostaje zamknięta w pierwszym z wielu pomieszczeń. Nie są one jednak takie zwykłe. Każde z nich ma postawić uczestniczących w sytuacji zagrażającej ich życiu, a ci, żeby się z nich wydostać, muszą rozwiązać zagadki lub odpowiedzieć na pytania dotyczące wiedzy ogólnej i popkultury. Podłoga znikająca pod nogami, pokój wypełniający się wodą czy też obniżający się sufit to jedne z bardziej wymyślnych etapów programu.

Naked Attraction

Pamiętacie program Randka w ciemno? Formuła tego programu jest podobna, ale wyboru dokonuje się nie oceniając słowa uczestników, a ich… genitalia. W wyborze pomagała prowadząca Anna Richardson. Kontrowersyjny program, ale tym razem również cieszący się sporą popularnością wśród widowni.

Silent Library

W blibliotece należy zachować ciszę. Wiedzą o tym wszyscy, nawet uczestnicy programu Silent Library. Problem jednak w tym, że losują kartki, a pechowiec który wylosuje kartkę z czaszką, będzie musiał wykonać karę zadaną przez innych uczestników. Zostaje w programie pod warunkiem, że zachowa całkowitą ciszę.

Takeshi’s Castle: Take Wariaty

Słynny azjatycki turniej polegający na pokonaniu niezwykle wymyślnego toru przeszkód. Na drodze do mety uczestnikom staną m.in. ogromne spadające ziemniaki, latające grzyby i dziesiątki innych absurdalnych i przezabawnych trudności. Program emitowany jest również w Polsce na antenie Comedy Central w każdy piątek o 22:00, gdzie dodatkowo okraszony jest komentarzem polskich komików.

Źródło: zdjęcie główne:
Strony: 12

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Ten fan tworzy grafiki z herosami.…

Grafik George Evangelista przedstawił w sieci nowe grafiki z ikonami popkultury - na jednej z…

Piotr Piskozub
-

Diana w kostiumie, Steve ją drażni.…

W sieci pojawiły się nowe zdjęcia i wideo z planu filmu Wonder Woman 1984, na…

Piotr Piskozub
spoilery
-

Jak skończy się Avengers 4? Samuel…

Samuel L. Jackson jest święcie przekonany, że udało mu się rozgryźć zakończenie przyszłorocznego filmu Avengers…

Dawid Muszyński
-

Luke Cage: sezon 2 – recenzja

Obrońca Harlemu powraca. Czy jego powrót zwiastuje jakieś poprawy w 2 sezonie serialu? Sprawdzamy.

Ocena recenzenta:
7
Norbert Zaskórski
spoilery
-

Westworld: sezon 2, odcinek 9 –…

Trudne wybory, krwawe rozstania i bolesne starcie z rzeczywistością, czyli dzień jak co dzień w…

Ocena recenzenta:
8
Piotr Piskozub
-

Plotka: Kogo gra Pedro Pascal w…

W sieci pojawiły się nowe spekulacje na temat filmu Wonder Woman 1984 - są one…

Co o tym sądzisz?