Najciekawsze animowane teledyski
Muzyka i film to dwa nieodłączne elementy kinematografii. A co, jeżeli bazą do stworzenia filmu jest muzyka? Tak, oczywiście – odpowiedzią jest teledysk. Jeżeli do tego dodamy lekko komiksową kreskę, otrzymamy animację, która będzie tematem przewodnim tego tekstu. Zapraszam na spotkanie z najciekawszymi animowanymi teledyskami.
Muzyka i film to dwa nieodłączne elementy kinematografii. A co, jeżeli bazą do stworzenia filmu jest muzyka? Tak, oczywiście – odpowiedzią jest teledysk. Jeżeli do tego dodamy lekko komiksową kreskę, otrzymamy animację, która będzie tematem przewodnim tego tekstu. Zapraszam na spotkanie z najciekawszymi animowanymi teledyskami.
Moby – In This World (2002)
Poruszający, wbijający w fotel, dający do myślenia – klip do utworu In This World nie pozwala ani na moment być obojętnym na historię, którą przedstawia. Grupa malutkich kosmitów przybywa na Ziemię, przywożąc ze sobą pozdrowienia dla ludzi. Niestety, mimo wielu starań, ludzie nie zwracają na nich uwagi. Teledysk ten można uznać za alegorię naszej codzienności, kiedy w pędzie życia nie potrafimy dostrzec innych, nie tylko mniejszych od siebie, osób. Osób, dla których nawet zwykły uśmiech może mieć znaczenie i sprawić przyjemność. Piosenka ma tak naprawdę niewiele słów, lecz w połączeniu z tak wymownym obrazem wywiera ogromne wrażenie. Powstał również sequel tej historii w postaci teledysku do kawałka Sunday. Ciekawostką dla osób, które nie znają twórczości Moby’ego, może być fakt, że nad wideoklipem do innego jego utworu, Shot in the Back of the Head, czuwał sam David Lynch.
Linkin Park – Breaking the Habit (2003)
Wideo, utrzymane w stylu japońskich bajek anime, pokazuje nam zmagania różnych ludzi z ich problemami, przeciwnościami losu. Mamy do czynienia z problemem uzależnienia, niskiej samooceny czy zdrady. Dynamicznie zmieniające się obrazy wywierają duże wrażenie i jeszcze bardziej potęgują odbiór słów piosenki. Reżyserem teledysku był członek zespołu, Joe Hahn, z kolei za samą animację odpowiedzialny był Kazuto Nakazawa (znany m. in. z animowanej sekwencji w filmie Kill Bill: Vol. 1).
Disturbed – Land of Confusion (2006)
Pierwszym wykonawcą tego utworu była co prawda grupa Genesis, ale cover wykonany dwadzieścia lat później przez amerykański zespół Disturbed okazał się równie intrygujący. Teledysk mu towarzyszący też robi duże wrażenie – ukazuje świat, którym rządzi przemoc, chciwość i pieniądze. Wszędzie widać wojsko, ogień i cierpienie. W końcu, zgodnie ze słowami refrenu, znajdują się osoby, które chcą zmian i dają innym nadzieję na lepsze jutro. Klip tak naprawdę nie pozwala oderwać od siebie wzroku, a po jego zakończeniu wciąż pozostaje w głowie i zmusza do przemyśleń nad tym, co dzieje się na świecie. Za reżyserię odpowiadał Todd McFarlane.
The Killers – Miss Atomic Bomb (2012)
Wśród muzycznych animacji znajdzie się też coś dla osób o bardziej romantycznym uosobieniu. Miss Atomic Bomb to historia nieszczęśliwej miłości dwójki młodych ludzi, którym na drodze do wspólnego życia stanęła zazdrość. Całość przedstawiona została w formie animowanych wspomnień starszego mężczyzny przeplatanych ze scenami, w których występują aktorzy. Główne role, oprócz wokalisty grupy, Brandona Flowersa, odgrywają Izabella Miko oraz, znany z nominowanego do Oscara Runaway Train, Eric Roberts.
Foo Fighters – Savior Breath (2015)
Na koniec tego zestawienia mamy dowód na to, że aby stworzyć coś naprawdę ciekawego, nie potrzeba ogromnych pieniędzy. Animacja do utworu Savior Breath nie jest oficjalnym teledyskiem zespołu, a jedynie dziełem oddanego fana. Carlos Vargas w swoim klipie uchwycił wszystkie cechy charakterystyczne dla Foo Fighters, wymyślił świetną historię oraz nadał jej interesujący i zabawny charakter. Jest najlepszym dowodem na to, że pasja i ciężka praca jest ważniejsza niż znane nazwisko.
- 1
- 2 (current)
Kalendarz premier seriali
Zobacz wszystkie premieryDzisiaj urodziny obchodzą
ur. 1974, kończy 50 lat
ur. 1978, kończy 46 lat
ur. 1952, kończy 72 lat
ur. 1985, kończy 39 lat
ur. 1981, kończy 43 lat