Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

Najciekawsze dokumenty o piłce nożnej. Zobacz nasze propozycje

Z okazji rozpoczynającego się mundialu w Rosji przyjrzymy się dziesięciu najciekawszym i najlepszym dokumentom poświęconym piłce nożnej.

Już za moment startuje największa piłkarska impreza. Piłkarze ze wszystkich stron świata zmierzą się w Rosji o puchar Mistrzostw Świata. To wielkie wydarzenie nie może przejść bez echa także i u nas, więc z tej okazji zaprezentujemy wam dokumenty poświęcone tej dyscyplinie sportu. Wokół wielu z nich trudno przejść obojętnie nie tylko fanom tej dyscypliny sportu.

Pierwszy zespół: Juventus

Netflix przygotował film dokumentalny poświęcony włoskiej drużynie Juventus Turyn. Jest to bardzo dobrze zrealizowana produkcja, która nie tylko skupia się na obecnej drużynie, ale też sporo miejsca poświęca tradycji i bogatej historii Starej Damy. Udało się też pokazać życie piłkarzy poza boiskiem, dzięki czemu ogląda się to z dużą swobodą i zainteresowaniem.

Maradona by Kusturica

Serbski reżyser, Emir Kusturica, postanowił opowiedzieć w swoim filmie o tym, kim był i jest słynny piłkarz Diego Maradona. W dość humorystyczny sposób pokazano wszystkie oblicza argentyńskiej legendy (piłkarskie, polityczne i prywatne). Wyjaśnia też, w jaki sposób Maradona zyskał status boga wśród swoich rodaków.

Sześciu wspaniałych z Manchesteru United

W tym filmie twórcy ukazali drogę sześciu znakomitych i zasłużonych dla klubu zawodników Manchesteru United. Dokument skupia się nie tylko na sukcesach, ale przedstawia również osobiste porażki zawodników. Wszystkiego dowiadujemy się z archiwalnych fragmentów oraz rozmów z piłkarzami. Dzięki temu udało się stworzyć bardzo udany dokument, który opowiada nie tylko o sportowych sukcesach i porażkach, ale także o sile przyjaźni.

Next Goal Wins

Filmy sportowe często poświęcone są wygranym. Drużynom wielkim, które zapisały się złotymi głoskami w historii dyscypliny. Dwóch brytyjskich reżyserów postanowiło jednak opowiedzieć historię innego zespołu. Przedstawili nam w filmie Next Goal Wins najsłabszą drużynę na świecie – Samoa Amerykańskie. Śledzimy zatem losy reprezentacji w eliminacjach pod wodzą nowego trenera. Wgłębiamy się także w ich kulturę, zwyczaje i historię państwa. Drużyna ta ciągle przegrywa, ale nie przestaje wychodzić na boisko. Film gwarantuje świetnie spędzony czas.

Ronaldo

Dokument o Portugalczyku nie zmieni raczej wiele w jego postrzeganiu. Dla części kibiców Cristiano Ronaldo będzie najlepszym piłkarzem świata, dla innych będzie biegającym po boisku lalusiem uwielbiającym podnosić swoje ręce w geście dezaprobaty. Sam film ukazuje jednak pewien fenomen, którym bez wątpienia jest Ronaldo. Dzięki tytanicznej pracy był w stanie osiągnąć bardzo wiele i o tym też jest właśnie ten dokument. O człowieku, który sporo przeszedł i jeszcze więcej osiągnął w życiu sportowca.

Barca – Prawdziwa historia FC Barcelony

Wbrew pozorom nie jest to pozycja godna uwagi fana tego klubu. Ten bowiem bez pudła przewidzi kolejne wątki poruszane przez twórców, a sama wiedza w nim przekazywana nie będzie dla niego zaskakująca. Jednak fani piłki nożnej lub początkujący wielbiciele jednego z najlepszych klubów świata, mogą tutaj dowiedzieć się bardzo interesujących rzeczy o historii FC Barcelony. Ten klub to przecież nie tylko Lionel Messi.

Źródło: Zdjęcie główne: Canal+ Polska, PISF
Strony: 12

Najlepsze z 24h

Aleksander Mazanek
-

Cyberpunk 2077 – twitterowy żart genderowy…

Tożsamość płciowa jest czymś, na co środowisko LGBTQ+ jest bardzo czułe. Tym razem przekonał się…

Paweł Krzystyniak
-

Stworzenia z World of Warcraft jak…

Pochodząca z Rosji artystka tworzy piękne rzeźby, które przedstawiają smoki, zwierzęta i potwory znane z…

Adam Siennica
-

W końcu jest czaszka. Nowe zdjęcia…

Zdjęcia do 2. sezonu Punishera zakończyły się w ubiegłym tygodniu. Do sieci jednak trafiły kolejne…

Adam Siennica
-

Najlepsze seriale animowane Disneya. Jakie bajki…

Seriale animowane Disneya swego czasu były najpopularniejszymi tytułami na małym ekranie. Z perspektywy czasu widać,…

Adam Siennica
Plotka
-

Kiedy zdjęcia do serialu Wiedźmin? Jest…

Portal Discussing Film twierdzi, że dowiedział się, kiedy rozpoczną się zdjęcia do serialu Wiedźmin Netflixa.

Paweł Krzystyniak
-

Na gameplay z Cyberpunk 2077 jeszcze…

Słowa jednego z deweloperów pracujących nad gra Cyberpunk 2077 nie pozostawiają wątpliwości. Na publiczną prezentację…

Co o tym sądzisz?