Repertuar kin Nowość Program TV

 

 

 

Najciekawsze dokumenty o piłce nożnej. Zobacz nasze propozycje

Z okazji rozpoczynającego się mundialu w Rosji przyjrzymy się dziesięciu najciekawszym i najlepszym dokumentom poświęconym piłce nożnej.

Już za moment startuje największa piłkarska impreza. Piłkarze ze wszystkich stron świata zmierzą się w Rosji o puchar Mistrzostw Świata. To wielkie wydarzenie nie może przejść bez echa także i u nas, więc z tej okazji zaprezentujemy wam dokumenty poświęcone tej dyscyplinie sportu. Wokół wielu z nich trudno przejść obojętnie nie tylko fanom tej dyscypliny sportu.

Pierwszy zespół: Juventus

Netflix przygotował film dokumentalny poświęcony włoskiej drużynie Juventus Turyn. Jest to bardzo dobrze zrealizowana produkcja, która nie tylko skupia się na obecnej drużynie, ale też sporo miejsca poświęca tradycji i bogatej historii Starej Damy. Udało się też pokazać życie piłkarzy poza boiskiem, dzięki czemu ogląda się to z dużą swobodą i zainteresowaniem.

Maradona by Kusturica

Serbski reżyser, Emir Kusturica, postanowił opowiedzieć w swoim filmie o tym, kim był i jest słynny piłkarz Diego Maradona. W dość humorystyczny sposób pokazano wszystkie oblicza argentyńskiej legendy (piłkarskie, polityczne i prywatne). Wyjaśnia też, w jaki sposób Maradona zyskał status boga wśród swoich rodaków.

Sześciu wspaniałych z Manchesteru United

W tym filmie twórcy ukazali drogę sześciu znakomitych i zasłużonych dla klubu zawodników Manchesteru United. Dokument skupia się nie tylko na sukcesach, ale przedstawia również osobiste porażki zawodników. Wszystkiego dowiadujemy się z archiwalnych fragmentów oraz rozmów z piłkarzami. Dzięki temu udało się stworzyć bardzo udany dokument, który opowiada nie tylko o sportowych sukcesach i porażkach, ale także o sile przyjaźni.

Next Goal Wins

Filmy sportowe często poświęcone są wygranym. Drużynom wielkim, które zapisały się złotymi głoskami w historii dyscypliny. Dwóch brytyjskich reżyserów postanowiło jednak opowiedzieć historię innego zespołu. Przedstawili nam w filmie Next Goal Wins najsłabszą drużynę na świecie – Samoa Amerykańskie. Śledzimy zatem losy reprezentacji w eliminacjach pod wodzą nowego trenera. Wgłębiamy się także w ich kulturę, zwyczaje i historię państwa. Drużyna ta ciągle przegrywa, ale nie przestaje wychodzić na boisko. Film gwarantuje świetnie spędzony czas.

Ronaldo

Dokument o Portugalczyku nie zmieni raczej wiele w jego postrzeganiu. Dla części kibiców Cristiano Ronaldo będzie najlepszym piłkarzem świata, dla innych będzie biegającym po boisku lalusiem uwielbiającym podnosić swoje ręce w geście dezaprobaty. Sam film ukazuje jednak pewien fenomen, którym bez wątpienia jest Ronaldo. Dzięki tytanicznej pracy był w stanie osiągnąć bardzo wiele i o tym też jest właśnie ten dokument. O człowieku, który sporo przeszedł i jeszcze więcej osiągnął w życiu sportowca.

Barca – Prawdziwa historia FC Barcelony

Wbrew pozorom nie jest to pozycja godna uwagi fana tego klubu. Ten bowiem bez pudła przewidzi kolejne wątki poruszane przez twórców, a sama wiedza w nim przekazywana nie będzie dla niego zaskakująca. Jednak fani piłki nożnej lub początkujący wielbiciele jednego z najlepszych klubów świata, mogą tutaj dowiedzieć się bardzo interesujących rzeczy o historii FC Barcelony. Ten klub to przecież nie tylko Lionel Messi.

Źródło: Zdjęcie główne: Canal+ Polska, PISF
Strony: 12
 

 

Najlepsze z 24h

Michał Kujawiński
spoilery
-

MCU – powrót postaci i zaskakujące…

Przy okazji tegorocznej odsłony MCU, filmu Avengers: Endgame, powstają nowe produkty okolicznościowe promujące film. Tym…

Piotr Piskozub
-

Niezrealizowane filmy o herosach – jedne…

Wiedzieliście, że Bob Hoskins mógł wcielić się w Wolverine'a? Poznajcie najciekawsze projekty superbohaterskie, które nie…

Piotr Piskozub
-

Kapitan Marvel – to nie Szatan…

W sieci pojawiły się nowe materiały z kolejnej odsłony MCU, filmu Kapitan Marvel - na…

Adam Siennica
-

Złote Maliny 2019: Nominacje. Oto najgorsze…

Złote Maliny 2019 to nagroda dla najgorszych filmów 2018 roku. Ogłoszono nominacje.

Piotr Piskozub
-

Arrow – nowa wersja Suicide Squad…

Wiele wskazuje na to, że już niebawem w Arrow zobaczymy kolejną wersję Suicide Squad -…

Dawid Muszyński
-

Glass – recenzja filmu

Przy okazji premiery Split M. Night Shyamalan zaskoczył nas informacją, że buduje swoje uniwersum superbohaterów.…

Ocena recenzenta:
5

Co o tym sądzisz?