Przeczytaj w weekend

Najciekawsze role Hugh Laurie’ego

Hugh Laurie to wyjątkowy brytyjski aktor, który choć nie ma zbyt bogatej kariery, zawsze zapada w pamięć, będąc na ekranie. Przyjrzę się jego najciekawszym rolom.

Hugh Laurie to wyjątkowy brytyjski aktor, który choć nie ma zbyt bogatej kariery, zawsze zapada w pamięć, będąc na ekranie. Przyjrzę się jego najciekawszym rolom.

Adam Siennica

Adam Siennica

Tagi:  hugh laurie 

Chociaż Hugh Laurie pracuje w kinie i telewizji od lat 80. ubiegłego wieku, nie ma na koncie wielu ważnych, przełomowych czy choćby nawet rozpoznawalnych ról. Tak naprawdę większość ludzi kojarzy go jako bohatera serialu House M.D. i tyle. I choć zagrał w produkcjach w miarę znanych i lubianych, nigdy nie przebiły się tak mocno do mainstreamu. Zwłaszcza te przed kreacją doktora House'a.

Blackadder

Kto pamięta kultowy brytyjski serial komediowy? Tak naprawdę bardziej jest kojarzony z rolą Rowana Atkinsona, który udowadniał, że jest kimś więcej niż tylko popularnym Jasiem Fasolą. W trzech sezonach tej produkcji Hugh Laurie grał różne role. Każda świetnie wpisywała się w konwencję i znakomicie udowadniała komediowy talent aktora. Ba, śmiało powiem, że zdarzały się odcinki, kiedy to Rowan Atkinson był w jego tle.

Jeeves and Wooster

Oto kolejna komedia, w której dostaliśmy wyjątkowy duet często bawiący do łez. Stephen Fry i Hugh Laurie tworzyli coś idealnego. Chemia pomiędzy aktorami, ich komediowy dryg i świetne kreacje sprawiają, że ta produkcja po ponad 20 latach wciąż świetnie bawi. Równolegle panowie tworzyli też Kawałek Fry'a i Laurie'ego, gdzie mogliśmy oglądać ich w różnych skeczach.

Friends

To tylko rola epizodyczna, ale jedna z lepszych. Po pierwsze - wtedy większość widzów nie wiedziała, kim jest tajemniczy brytyjski dżentelmen zagadujący Rachel w samolocie. Po drugie - Laurie wypada przekomicznie w interakcji z Rachel. Teraz, gdy wiemy, że to on, jego występ działa jeszcze lepiej. Bawi za każdym razem fenomenalnie. Jeden z dowodów na wielkość tego serialu.

Stuart Little

Mamy tutaj do czynienia z dość standardowym kinem familijnym. Stuart to myszka, która zostaje przygarnięta prze rodzinę Little'ów. Jej głową jest właśnie Hugh Laurie. Nie jest to może szczególnie wybitna kreacja, ale aktor świetnie pokazał, że dobrze się czuje w konwencji familijnej. Jest sympatyczny, wesoły i często przekomiczny. Dla osób znających go tylko z roli House'a, to może być nie lada szok.

Fortysomething

Hugh Laurie jako lekarz w serialu komediowo-dramatycznym. Mieszka sobie z rodziną w Londynie, aż nieoczekiwanie odkrywa zdolność... czytania ludzkich myśli. To oczywiście daje wiele komediowych pomysłów, ale i kiedy trzeba, buduje odpowiednią dramaturgię.

Strony:
  • 1 (current)
  • 2

Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Nancy Travis

Nancy Travis

ur. 1961, kończy 58 lat

Jerry Bruckheimer

Jerry Bruckheimer

ur. 1943, kończy 76 lat

David James Elliott

David James Elliott

ur. 1960, kończy 59 lat

Cheryl Hines

Cheryl Hines

ur. 1965, kończy 54 lat

Michael Hirst

Michael Hirst

ur. 1952, kończy 67 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV