Repertuar kin Nowość Program TV

Najlepsze filmy Billa Murraya. Zobacz, co wybraliśmy

21 września 1950 roku urodził się Bill Murray. Kiedyś dobry komik w świetnych komediach, obecnie jeden z lepszych aktorów dramatycznych. Wybrałem jego najlepsze filmy.

Golfiarze

Bill Murray w  komediowym wydaniu. Biorą pod uwagę jego obecny wizerunek jest to rola dość nietypowa, ale to też pokazuje jego wszechstronność. Jest to komedia w stylu lat 80. gdzie humor jest uniwersalny, czasem zwariowany i przede wszystkim bawi po dzień dzisiejszy.

Szarże

Ivan Reitman potrafił w latach 80. tworzyć naprawdę pomysłowe, zabawne i uniwersalne kino. Tak też jest tutaj. Murray ponownie jako dość wyluzowany bohater, który w zasadzie z nudów wstępuje do wojska. W takich filmach można docenić jego talent komediowy, którego mu nie brakowało.

Tootsie

Mniejsza rola Billa Murraya w filmie, w którym błyszczy Dustin Hoffman. Kino świetne aktorsko i wciągająca kreacja Murraya-  choć mała, zapada w pamięć. Jest to jeden z pierwszych przypadków, gdzie doskonale pokazał, jak jego charyzma może działać na drugim planie.

Pogromcy duchów

Klasyka gatunku. Świetne kino o pogromcach duchów, w którym Murray dobrze potrafi rozbawić i świetnie się spisuje też z poważniejszej strony. Zabawne i znakomite! Choć niektórzy nie lubią kontynuacji, wydaje mi się, że to godny sequel, który nadal jest dobrą rozrywką.

Krwiożercza roślina

Kolejny przypadek z małą, ale znaczącą i zapadającą w pamięć kreacją Murraya. Mamy tutaj film w reżyserii Franka Oza o człowieku, który ma mówiącą roślinę jedzącą ludzi. Mieszanka to  iście wybuchowa, bo czasem jest straszno, krwawo, zabawnie, a do tego śpiewają, bo częściowo to musical.

Dzień świstaka

Jeden z klasyków Murraya. Pierwszy film, z jakim kojarzy się schemat pętli czasu. Świetnie wykorzystany potencjał, dużo śmiechu i emocje. Kino, do którego ciągle można wracać.


Już 21 września od 17:45 z okazji urodzin Billa Murray’a maraton jego filmów na kanale Paramount Channel. Będą to: Dzień Świstaka, Pogromcy Duchów i Pogromcy Duchów 2

Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe
Strony: 12

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

[SDCC 2018] Venom bez trzymanki –…

Na Comic-Conie w San Diego wyświetlono nowy zwiastun filmu Venom. Choć materiał nie trafił do…

Michalina Reda
-

James Gunn wydał oświadczenie. Kolejne tweety…

Po wczorajszym zwolnieniu Jamesa Gunna przez Disneya, reżyser postanowił skomentować sytuację osobiście. Wstawia się za…

Adam Siennica
-

[SDCC 2018] Enterprise, akcja i Spock.…

Podczas San Diego Comic-Con odbył się panel 2. sezonu Star Trek: Discovery. Wyjawiono wiele szczegół…

Norbert Zaskórski
-

[SDCC 2018] Bratobójcza walka! Krwawy zwiastun…

Na San Diego Comic-Conie zaprezentowano zapowiedź drugiej części 5. sezonu popularnego serialu stacji HISTORY. Premiera…

-

[SDCC 2018] Tom Ellis o zmianach,…

Na San Diego Comic-Con pojawił się Tom Ellis, aktor odgrywający tytułową rolę w serialu Lucyfer.…

Piotr Piskozub
-

Plotka: Ironheart następczynią Iron Mana, a…

W sieci pojawiły się spekulacje, wedle których Marvel ma pracować nad filmem Ironheart - jego…

Co o tym sądzisz?