Najlepsze filmy Billa Murraya. Zobacz, co wybraliśmy

21 września 1950 roku urodził się Bill Murray. Kiedyś dobry komik w świetnych komediach, obecnie jeden z lepszych aktorów dramatycznych. Wybrałem jego najlepsze filmy.

Golfiarze

Bill Murray w  komediowym wydaniu. Biorą pod uwagę jego obecny wizerunek jest to rola dość nietypowa, ale to też pokazuje jego wszechstronność. Jest to komedia w stylu lat 80. gdzie humor jest uniwersalny, czasem zwariowany i przede wszystkim bawi po dzień dzisiejszy.

Szarże

Ivan Reitman potrafił w latach 80. tworzyć naprawdę pomysłowe, zabawne i uniwersalne kino. Tak też jest tutaj. Murray ponownie jako dość wyluzowany bohater, który w zasadzie z nudów wstępuje do wojska. W takich filmach można docenić jego talent komediowy, którego mu nie brakowało.

Tootsie

Mniejsza rola Billa Murraya w filmie, w którym błyszczy Dustin Hoffman. Kino świetne aktorsko i wciągająca kreacja Murraya-  choć mała, zapada w pamięć. Jest to jeden z pierwszych przypadków, gdzie doskonale pokazał, jak jego charyzma może działać na drugim planie.

Pogromcy duchów

Klasyka gatunku. Świetne kino o pogromcach duchów, w którym Murray dobrze potrafi rozbawić i świetnie się spisuje też z poważniejszej strony. Zabawne i znakomite! Choć niektórzy nie lubią kontynuacji, wydaje mi się, że to godny sequel, który nadal jest dobrą rozrywką.

Krwiożercza roślina

Kolejny przypadek z małą, ale znaczącą i zapadającą w pamięć kreacją Murraya. Mamy tutaj film w reżyserii Franka Oza o człowieku, który ma mówiącą roślinę jedzącą ludzi. Mieszanka to  iście wybuchowa, bo czasem jest straszno, krwawo, zabawnie, a do tego śpiewają, bo częściowo to musical.

Dzień świstaka

Jeden z klasyków Murraya. Pierwszy film, z jakim kojarzy się schemat pętli czasu. Świetnie wykorzystany potencjał, dużo śmiechu i emocje. Kino, do którego ciągle można wracać.


Już 21 września od 17:45 z okazji urodzin Billa Murray’a maraton jego filmów na kanale Paramount Channel. Będą to: Dzień Świstaka, Pogromcy Duchów i Pogromcy Duchów 2

Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe
Strony: 12

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
breaking
0 -

Czarna pantera – obejrzyj pełny zwiastun…

Studio Marvel opublikowało pełny zwiastun superprodukcji Czarna Pantera. Premiera w 2018 roku.

Michał Kujawiński
0 -

Seriale podobne do Stranger Things

Serial Stranger Things bardzo szybko wszedł do świadomości fanów popkultury i jest jednym z największych…

Piotr Piskozub
0 -

Blade Runner 2049: Jared Leto musiał…

Okazuje się, że Jared Leto jako jedyny członek obsady filmu Blader Runner 2049 wiedział, czy…

Piotr Piskozub
0 -

Avengers 4 – w filmie zobaczymy…

Z najnowszych ogłoszeń castingowych do filmu Avengers 4 wynika, że w produkcji zobaczymy scenę dużego…

Piotr Piskozub
0 -

Skandalu Weinsteina ciąg dalszy. Przesuwane premiery…

Nie milkną echa głośnego skandalu wokół osoby Harveya Weinsteina. Jego sprawa rodzi dalsze konsekwencje.

Adam Siennica
0 -

Wiemy, kto zagra w filmie Kobiety…

Botoks króluje w kinach, a Patryk Vega szykuje kolejny film. Kobiety mafii opowiedzą o polskim…

Co o tym sądzisz?