Najlepsze filmy Billa Murraya. Zobacz, co wybraliśmy

21 września 1950 roku urodził się Bill Murray. Kiedyś dobry komik w świetnych komediach, obecnie jeden z lepszych aktorów dramatycznych. Wybrałem jego najlepsze filmy.

Golfiarze

Bill Murray w  komediowym wydaniu. Biorą pod uwagę jego obecny wizerunek jest to rola dość nietypowa, ale to też pokazuje jego wszechstronność. Jest to komedia w stylu lat 80. gdzie humor jest uniwersalny, czasem zwariowany i przede wszystkim bawi po dzień dzisiejszy.

Szarże

Ivan Reitman potrafił w latach 80. tworzyć naprawdę pomysłowe, zabawne i uniwersalne kino. Tak też jest tutaj. Murray ponownie jako dość wyluzowany bohater, który w zasadzie z nudów wstępuje do wojska. W takich filmach można docenić jego talent komediowy, którego mu nie brakowało.

Tootsie

Mniejsza rola Billa Murraya w filmie, w którym błyszczy Dustin Hoffman. Kino świetne aktorsko i wciągająca kreacja Murraya-  choć mała, zapada w pamięć. Jest to jeden z pierwszych przypadków, gdzie doskonale pokazał, jak jego charyzma może działać na drugim planie.

Pogromcy duchów

Klasyka gatunku. Świetne kino o pogromcach duchów, w którym Murray dobrze potrafi rozbawić i świetnie się spisuje też z poważniejszej strony. Zabawne i znakomite! Choć niektórzy nie lubią kontynuacji, wydaje mi się, że to godny sequel, który nadal jest dobrą rozrywką.

Krwiożercza roślina

Kolejny przypadek z małą, ale znaczącą i zapadającą w pamięć kreacją Murraya. Mamy tutaj film w reżyserii Franka Oza o człowieku, który ma mówiącą roślinę jedzącą ludzi. Mieszanka to  iście wybuchowa, bo czasem jest straszno, krwawo, zabawnie, a do tego śpiewają, bo częściowo to musical.

Dzień świstaka

Jeden z klasyków Murraya. Pierwszy film, z jakim kojarzy się schemat pętli czasu. Świetnie wykorzystany potencjał, dużo śmiechu i emocje. Kino, do którego ciągle można wracać.


Już 21 września od 17:45 z okazji urodzin Billa Murray’a maraton jego filmów na kanale Paramount Channel. Będą to: Dzień Świstaka, Pogromcy Duchów i Pogromcy Duchów 2

Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe
Strony: 12

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
0 -

Avengers: Wojna bez granic – Thanos…

Promocja Avengers: Wojna bez granic rozkręciła się na dobre. Do sieci trafiają kolejne materiały.

Piotr Piskozub
spoilery
0 -

Avengers: Wojna bez granic – analiza…

Mieliśmy już okazję zobaczyć ostateczny zwiastun filmu Avengers: Wojna bez granic. Najwyższa pora rozebrać go…

Tymoteusz Wronka
0 -

Prawie 2/3 Polaków nie czyta. Są…

Biblioteka Narodowa zaprezentowała wyniki nowego badania czytelnictwa w Polsce. Podobnie jak w poprzednich latach wyniki…

Adam Siennica
spoilery
0 -

Czy zwiastun Avengers: Wojny bez granic…

Pełny zwiastun filmu Avengers: Wojna bez granic pokazał światu wiele epickich scen. Od kilku dni…

Adam Siennica
0 -

Box Office: Czarna Pantera wyrównuje rekord…

Czarna Pantera nie daje szans konkurencji w amerykańskim box office. Tomb Raider nieźle sobie radzi…

Norbert Zaskórski
0 -

Batman v Superman: Świt sprawiedliwości –…

Reżyser widowiska, w którym Mroczny Rycerz zmierzył się z Człowiekiem ze Stali zdradził, że w…

Co o tym sądzisz?