Najlepsze filmy Billa Murraya. Zobacz, co wybraliśmy

21 września 1950 roku urodził się Bill Murray. Kiedyś dobry komik w świetnych komediach, obecnie jeden z lepszych aktorów dramatycznych. Wybrałem jego najlepsze filmy.

Golfiarze

Bill Murray w  komediowym wydaniu. Biorą pod uwagę jego obecny wizerunek jest to rola dość nietypowa, ale to też pokazuje jego wszechstronność. Jest to komedia w stylu lat 80. gdzie humor jest uniwersalny, czasem zwariowany i przede wszystkim bawi po dzień dzisiejszy.

Szarże

Ivan Reitman potrafił w latach 80. tworzyć naprawdę pomysłowe, zabawne i uniwersalne kino. Tak też jest tutaj. Murray ponownie jako dość wyluzowany bohater, który w zasadzie z nudów wstępuje do wojska. W takich filmach można docenić jego talent komediowy, którego mu nie brakowało.

Tootsie

Mniejsza rola Billa Murraya w filmie, w którym błyszczy Dustin Hoffman. Kino świetne aktorsko i wciągająca kreacja Murraya-  choć mała, zapada w pamięć. Jest to jeden z pierwszych przypadków, gdzie doskonale pokazał, jak jego charyzma może działać na drugim planie.

Pogromcy duchów

Klasyka gatunku. Świetne kino o pogromcach duchów, w którym Murray dobrze potrafi rozbawić i świetnie się spisuje też z poważniejszej strony. Zabawne i znakomite! Choć niektórzy nie lubią kontynuacji, wydaje mi się, że to godny sequel, który nadal jest dobrą rozrywką.

Krwiożercza roślina

Kolejny przypadek z małą, ale znaczącą i zapadającą w pamięć kreacją Murraya. Mamy tutaj film w reżyserii Franka Oza o człowieku, który ma mówiącą roślinę jedzącą ludzi. Mieszanka to  iście wybuchowa, bo czasem jest straszno, krwawo, zabawnie, a do tego śpiewają, bo częściowo to musical.

Dzień świstaka

Jeden z klasyków Murraya. Pierwszy film, z jakim kojarzy się schemat pętli czasu. Świetnie wykorzystany potencjał, dużo śmiechu i emocje. Kino, do którego ciągle można wracać.


Już 21 września od 17:45 z okazji urodzin Billa Murray’a maraton jego filmów na kanale Paramount Channel. Będą to: Dzień Świstaka, Pogromcy Duchów i Pogromcy Duchów 2

Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe
Strony: 12

Najlepsze z 24h

naEKRANIE
0 -

Najlepsze książki 2017 roku [lista aktualizowana]

Wybieramy najlepsze książki 2017 roku. Lista będzie stale aktualizowana, jeśli tylko nasi redaktorzy i współpracownicy…

Michalina Reda
0 -

Matt Damon twierdzi, że nie każdy…

Matt Damon odniósł się do głośnych spraw dotyczących molestowania seksualnego, udzielając kontrowersyjnego wywiadu. Aktorki już…

naEKRANIE
0 -

Najlepsze komiksy 2017 roku [lista aktualizowana]

Wybieramy najlepsze naszym zdaniem komiksy 2017 roku. Lista będzie regularnie aktualizowana o pozycje, które przypadną…

Adam Siennica
spoilery
0 -

Kylo Ren mógł być łysy. Szkice…

Do sieci trafiają pierwsze szkice koncepcyjne pokazujące brane pod uwagę pomysły przy produkcji filmu Gwiezdne…

Adam Siennica
spoilery
0 -

Gwiezdne Wojny: ostatni Jedi – reżyser…

Z uwagi na premierę filmu Gwiezdne Wojny: ostatni Jedi reżyser i scenarzysta, Rian Johnson zaczyna…

Michalina Reda
0 -

Tak mogli wyglądać bohaterowie Justice League:…

Joseph Kahn podzielił się ze światem niepublikowanymi dotąd szkicami koncepcyjnymi filmu Justice League: Dark. Zobaczcie…

Co o tym sądzisz?