Repertuar kin Nowość Program TV

 

Advertisement " "

 

Advertisement
 

Najlepsze filmy na Dzień Ojca. Co warto obejrzeć?

Z okazji Dnia Ojca, przygotowałam dla Was kilka ciekawych propozycji, w sam raz na wspólny seans z tatą. Co warto obejrzeć?

23 czerwca przypada Dzień Ojca, a zatem świetna okazja do przyjrzenia się nieco bliżej filmom, które wyróżniają te konkretne postaci. Ojcowie z wielkich i małych ekranów bywają ikonami, wzorami do naśladowania dla swoich dzieci, autorytetami, do których można zwrócić się z każdą wątpliwością, mentorami, którzy uczą i wskazują właściwą ścieżkę, a czasem po prostu towarzyszami świetnej przygody. Z okazji dzisiejszego święta zaproponuję Wam najciekawsze moim zdaniem produkcje, w których sam wątek ojcostwa również pełni istotną rolę – są wśród nich zarówno filmy przygodowe, komedie czy poruszające dramaty i choć nie jest tajemnicą, że każdy lubi co innego, mam nadzieję, że znajdziecie wśród nich także coś dla siebie. Jeśli planujecie wspólny wieczór ze swoim tatą i jesteście otwarci na ciekawe propozycje z rozmaitych gatunków, zachęcam do lektury. Nie zapomnijcie podzielić się swoimi propozycjami w komentarzach.

Tato

7,2
1995
Tato

Tato

O filmie

Trzymająca w napięciu i wzruszająca historia ojca walczącego o ukochaną córkę. Michał jest filmowcem, ma żonę i siedmioletnią córeczkę. Pewnego… Czytaj więcej

Mocny dramat z Bogusławem Lindą, Cezarym Pazurą, Dorotą Segdą oraz Aleksandrą Maliszewską to obowiązkowa pozycja na dzisiejsze zestawienie. Mamy tu do czynienia nie tylko z trudną i niezdrową relacją w rozpadającej się rodzinie, ale także z desperacką walką ojca o opiekę nad swoją córką. Film zadebiutował w latach 90., jednak nawet dziś ogląda się go w pełnym napięciu. Tato to dobra propozycja dla wszystkich, którzy szukają czegoś innego niż pozytywny komediodramat – tutaj mamy bowiem do czynienia z trudną, przejmującą i przede wszystkim bardzo życiową historią.

Sędzia

7,4
2014
Sędzia

Sędzia

O filmie

Robert Downey Jr. wciela się w postać Hanka Palmera, adwokata z wielkiego miasta, który powraca w rodzinne strony. Na miejscu… Czytaj więcej

Nie tylko kilkunastoletnie dzieci są wymarzoną ilustracją do zobrazowania trudnej relacji z tatą – dobrym przykładem tego jest film Sędzia, w którym obserwujemy więź dorosłego mężczyzny z jego ojcem w podeszłym wieku. To historia o leczeniu traum przeszłości, odbudowywaniu tego, co już dawno powinno zostać naprawione i przede wszystkim o wewnętrznej walce z własną moralnością. Robert Downey Jr. i Robert Duvall świetnie sprawdzają się w swoich rolach, kreując postaci wiarygodne i pełne trudnych emocji. To jeden z filmów, które pokazują, jak ważna w życiu jest rodzina – świetnie sprawdzi się na taką okazję jak dziś.

Gwiezdne Wojny: Część VI - Powrót Jedi

8,3
1983
Gwiezdne wojny: Część VI - Powrót Jedi

Powrót Jedi

O filmie

Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi - w niezwykle widowiskowym, finałowym rozdziale sagi Gwiezdnych Wojen, Luke Skywalker… Czytaj więcej

Jeśli Wasz tata jest zaznajomiony z filmami z serii Gwiezdne Wojny, a Wy również zaliczacie się do grona fanów, dlaczego nie sięgnąć właśnie po jeden z nich? Najodpowiedniejszym wyborem na tę okazję wydaje się oczywiście Gwiezdne wojny: Część VI - Powrót Jedi, ponieważ to tam szczególnie ważna jest relacja między Lukiem a Vaderem. Pamiętajmy, że jest to szósta pod względem chronologii część Gwiezdnej Sagi, w związku z czym ci, którzy jeszcze jej nie oglądali, powinni raczej zacząć od wcześniejszych filmów. Jeśli jednak razem z tatą macie już na koncie po kilkanaście seansów i lubicie wracać do Odległej Galaktyki, może pokusicie się o jeszcze jeden raz?

Billy Elliot

7,7
2000
Billy Elliot

Billy Elliot

O filmie

Billy Elliot to 11-latek wychowywany w górniczej rodzinie, gdzie prym wiodą surowy ojciec i brat. By wykrzesać w dorastającym chłopcu… Czytaj więcej

Wydawać by się mogło, że Billy Elliot to lekki komediodramat skupiający się wokół tańca baletowego, tymczasem u jego fundamentów leży właśnie relacja między ojcem a synem. Jak łatwo się domyślić, głównym ogniskiem problemów i zgrzytów jest właśnie balet, uznawany przez starsze i konserwatywne pokolenie za coś mało męskiego i na pewno nieodpowiedniego dla chłopca. Film bardzo wzrusza i jednocześnie otwiera oczy na wiele ważnych spraw, walcząc z uprzedzeniami. To naprawdę wartościowa historia, którą śmiało można obejrzeć właśnie z tatą.

Poznaj mojego tatę

7,0
2000
Poznaj mojego tatę

Poznaj mojego tatę

O filmie

Pielęgniarz Greg Focker (Ben Stiller) ma oświadczyć się swej dziewczynie Pam (Teri Polo) podczas weekendu spędzanego w domu jej rodziców.… Czytaj więcej

Poznaj mojego tatę to pierwsza część znanej serii komediowej z Benem Stillerem, idealna do dzisiejszego zestawienia właśnie ze względu na tę konkretną relację między teściem a przyszłym zięciem. Spośród wszystkich części, to właśnie ta pozostaje według mnie najśmieszniejszą – film gwarantuje dużo dobrej zabawy oraz świetną grę aktorską Stillera i znakomitego Roberta De Niro. Co prawda, relację teścia i zięcia trudno nazwać tradycyjną relacją z ojcem, jednak mimo to film świetnie wpasowuje się w tematykę odpowiednią na dzisiejsze święto. To jeden z moich osobistych klasyków komediowych, do których lubię wracać wielokrotnie.

Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe
Strony: 123
 

 

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

The Walking Dead znów zaskakuje. 10. odcinek jest pięknym podsumowaniem poprawy jakości, w którym sama…

Ocena recenzenta:
8
Wiktor Fisz
-

Doom Patrol: sezon 1, odcinek 1…

Kolejna telewizyjna historia o superbohaterach. Tego właśnie świat potrzebuje. A co powiecie na opowieści o…

Ocena recenzenta:
8
Piotr Piskozub
spoilery
-

Shazam! – herosów i złoczyńców będzie…

Do sieci trafiły zdjęcia zabawek promujących film Shazam! - potwierdzają one, że na ekranie zobaczymy…

Piotr Piskozub
-

MCU, X-Men i nie tylko. Marvel…

Na konwencie Toy Fair 2019 Marvel pokazał całą serię zabawek związanych z MCU, X-Men i…

Michalina Reda
breaking
-

Punisher i Jessica Jones skasowane. Koniec…

Punisher i Jessica Jones to seriale, które zostały oficjalnie skasowane przez Netflixa. Nie będzie nowych…

Michalina Reda
-

Avengers: Koniec gry – pełny zwiastun…

Kevin Smith wypowiedział się na temat promocji filmu Avengers: Koniec gry. Jego zdaniem, Marvel nie…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.