Najpiękniejsze biblioteki świata: zobacz idealne miejsca do czytania

Większości z nas biblioteka kojarzy się zakurzonymi książkami i smętnymi regałami. Ale tak być nie musi: ta galeria zdjęć pokazuje naprawdę piękne biblioteki z całego świata.

Większości z nas biblioteka kojarzy się zakurzonymi książkami i smętnymi regałami. Ale tak być nie musi: ta galeria zdjęć pokazuje naprawdę piękne biblioteki z całego świata.

Tymoteusz Wronka

Tymoteusz Wronka

Tagi:  galeria 

W naszej wyobraźni bardzo często pokutuje obraz biblioteki z czasów dzieciństwa: kilku szkolnych regałów zastawionych pokreślonymi lekturami szkolnymi czy sczytanymi do reszty kryminałami w miękkich okładkach. Jednakże na świecie są biblioteki, które potrafią zachwycić zarówno okazałością lub oryginalnością samego budynku, jak i przepięknym wnętrzem, które aż nastraja do lektury.

Niektóre z bibliotek są nowoczesne, w innych czuć ciężar wieków - na przykład gdy wchodzą w skład starych klasztorów czy kilkusetletnich uniwersytetów.

Poniżej przedstawiamy zdjęcia tylko niektórych z najpiękniejszych i najbardziej okazałych bibliotek na świecie:

Źródło: mentalfloss.com / Wikipedia - Zubro

Co o tym sądzisz?

Z dniem 15.05.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV