Najpotężniejsi złoczyńcy z Marvel Cinematic Universe

10 lat Kinowego Uniwersum Marvela to spójny, logiczny świat pełen dziesiątek praworządnych bohaterów i złowieszczych czarnych charakterów. Z okazji okrągłej rocznicy czas na małe podsumowanie. Zacznijmy od złoczyńców. Zastanówmy się który z nich dysponuje największą potęgą. W poniższym zestawieniu znajdują się postaci zarówno z filmów jak i seriali.

Na wstępie zaznaczamy od razu, że pan ze zdjęcia powyżej nie bierze udziału w rywalizacji. Na tą chwilę nie wiemy o nim zbyt dużo. Widzieliśmy go na ekranie zaledwie kilka chwil. Nie znamy pełni jego mocy, nie wiemy do czego jest zdolny. Avengers: Wojna bez granic z pewnością rzuci nam światło na postać Thanosa, ale na kilka miesięcy przed premierą tego obrazu, najuczciwszym podejściem będzie posadzić tytana na ławce rezerwowych. W poniższym zestawieniu nie znajdziecie też złoczyńców, którzy finalnie przeszli na jasną stronę mocy. W związku z tym nie uświadczycie tu ani Winter Solidera ani Nebuli.

W szranki staje więc 35 najważniejszych złoczyńców z filmów i seriali Marvel Cinematic Universe. Wskaźnik ich potęgi generuje zarówno siła fizyczna, jak i zdolności intelektualne. Nie chodzi tutaj więc kto jest mocniejszy podczas walki w bezpośrednim starciu, a raczej moc oddziaływania na otoczenie i umiejętność podporządkowania sobie innych. Stąd przykładowo wysokie miejsca bossów mafijnych i dalsze pozycje villianów obdarzonych nadprzyrodzonymi zdolnościami. Sprawdźcie kto pod nieobecność Thanosa zajął 1. miejsce w tym zestawieniu.

Źródło: zdjęcie główne: Marvel

Najlepsze z 24h

Michalina Reda
0 -

Filmy tak straszne, że nie da…

Netflix opublikował w sieci listę 10 przerażających horrorów, które według użytkowników platformy są wyjątkowo straszne.…

Michalina Reda
0 -

Oficjalnie: Peter Dinklage w filmie Avengers:…

Potwierdziły się nieoficjalne informacje z początku roku - w filmie Avengers: Wojna bez granic rzeczywiście…

Dawid Muszyński
0 -

Kruk. Szepty słychać po zmroku: odcinek…

Serial Kruk. Szepty słychać po zmroku pokazuje jak dużą rolę w serialu odgrywa nie tylko…

Ocena recenzenta:
8
Michał Kujawiński
0 -

Kto dostanie najwięcej czasu ekranowego w…

Kampania promocyjna filmu Avengers: Wojna bez granic trwa w najlepsze. Dużo pracy mają też reżyserzy…

Michalina Reda
0 -

Cameo Angeliny Jolie w filmie Tomb…

Producent Tomb Raider zdradza, dlaczego nie zdecydowano się na zamieszczenie w filmie cameo Angeliny Jolie,…

Michał Kujawiński
spoilery
0 -

Fani dostrzegli potencjalny spoiler w zwiastunie…

W najnowszym zwiastunie filmu Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda, fani Harry'ego Pottera odnaleźli możliwy spoiler.

Co o tym sądzisz?