Repertuar kin Nowość Program TV
 

Najpotężniejsi złoczyńcy z Marvel Cinematic Universe

10 lat Kinowego Uniwersum Marvela to spójny, logiczny świat pełen dziesiątek praworządnych bohaterów i złowieszczych czarnych charakterów. Z okazji okrągłej rocznicy czas na małe podsumowanie. Zacznijmy od złoczyńców. Zastanówmy się który z nich dysponuje największą potęgą. W poniższym zestawieniu znajdują się postaci zarówno z filmów jak i seriali.

Na wstępie zaznaczamy od razu, że pan ze zdjęcia powyżej nie bierze udziału w rywalizacji. Na tą chwilę nie wiemy o nim zbyt dużo. Widzieliśmy go na ekranie zaledwie kilka chwil. Nie znamy pełni jego mocy, nie wiemy do czego jest zdolny. Avengers: Wojna bez granic z pewnością rzuci nam światło na postać Thanosa, ale na kilka miesięcy przed premierą tego obrazu, najuczciwszym podejściem będzie posadzić tytana na ławce rezerwowych. W poniższym zestawieniu nie znajdziecie też złoczyńców, którzy finalnie przeszli na jasną stronę mocy. W związku z tym nie uświadczycie tu ani Winter Solidera ani Nebuli.

W szranki staje więc 35 najważniejszych złoczyńców z filmów i seriali Marvel Cinematic Universe. Wskaźnik ich potęgi generuje zarówno siła fizyczna, jak i zdolności intelektualne. Nie chodzi tutaj więc kto jest mocniejszy podczas walki w bezpośrednim starciu, a raczej moc oddziaływania na otoczenie i umiejętność podporządkowania sobie innych. Stąd przykładowo wysokie miejsca bossów mafijnych i dalsze pozycje villianów obdarzonych nadprzyrodzonymi zdolnościami. Sprawdźcie kto pod nieobecność Thanosa zajął 1. miejsce w tym zestawieniu.

Źródło: zdjęcie główne: Marvel

Najlepsze z 24h

Michał Kujawiński
spoilery
-

W jaki sposób obsada Avengers: Wojna…

Wokół filmu Avengers: Wojna bez granic budowana była wielka tajemnica i mogliśmy jedynie domyślać się…

Adam Siennica
-

Kontynuacja Spider-Man: Homecoming ma oficjalny tytuł

Tom Holland oficjalnie ujawnił w sieci oficjalny tytuł oczekiwanych kolejnych przygód Spider-Mana. Jak brzmi tytuł…

Adam Siennica
-

Sceny po napisach filmu Ant-Man i…

W USA odbyły się pierwsze pokazy dla prasy filmu Ant-Man i Osa. Są sceny po…

Michał Kujawiński
-

Spawn będzie inny od filmów Marvela…

Twórca i reżyser filmowego Spawna, Todd McFarlane podzielił się szczegółami dotyczącymi tego, w jaki sposón…

Michał Kujawiński
-

Po 25 latach kanał Viva kończy…

Jak podaje portal Wirtualnemedia.pl, koncern Viacom zdecydował, że niemiecka stacja telewizyjna VIVA kończy nadawanie z…

Michał Kujawiński
-

Broń Hana Solo z Powrotu Jedi…

Blaster Hana Solo został sprzedany na aukcji w Las Vegas. Tym samym rekwizyt z Gwiezdnych…

Co o tym sądzisz?