Repertuar kin Nowość Program TV
 

Advertisement " "  

Advertisement
 

Najzabawniejsze momenty MCU

MCU to nie tylko epickie opowieści, spektakularne starcia i heroiczne wyczyny charyzmatycznych bohaterów. Kinowy Marvel to również kopalnia pierwszorzędnego dowcipu sytuacyjnego, soczystych one linerów i ciętych ripost. Specjalnie dla was, zebraliśmy najbardziej smakowite motywy humorystyczne w MCU.

Humor MCU ma to do siebie, że nawet jeśli momentami nie śmieszy do rozpuku, to zawsze jest celny, nigdy nie przekracza granicy dobrego smaku i potrafi trafić w gusta zarówno starszych jak i młodszych. Żart kinowego Marvela również świetnie gra popkulturą. Ze świeczką szukać we współczesnej rozrywkowej kinematografii tak finezyjnych motywów, podczas których twórcy bawią się konwencją, mrugają okiem i parodiują kultowe i klasyczne momenty dzisiejszej sztuki popularnej. Poniżej znajduje się zestawienie najzabawniejszych, moim zdaniem, motywów z MCU. Dajcie znać w komentarzach co was najbardziej śmieszy w historiach Starka, Rogersa, Quilla i pozostałych.

Drax, niezrozumiałe metafory i brutalna szczerość

Drax to niezawodny generator humoru w MCU. Rozkręcał się powoli, choć już w Strażnikach galaktyki był nie do pobicia. W drugiej części stanowił zdecydowanie najzabawniejsze ogniwo „drużyny kretynów” (co wcale nie jest prostym wyczynem), a w Wojnie bez granic tylko potwierdził swoją klasę. Sposób w jaki ta postać jest pisana to dowód na geniusz MCU. Proste zagranie oparte na oderwaniu postaci od standardów komunikacyjnych obowiązujących we współczesnym świecie, daje pierwszorzędny efekt, który ostatnio nabiera dodatkowego kolorytu dzięki zestawieniu tej postaci z równie kuriozalną Mantis.

Rocket Racoon i przypowieść o biomechanicznych protezach

Wątek szopa pracza i jego niezdrowej fascynacji sztucznymi częściami ciała pojawiał się w dwóch częściach Strażników galaktyki i uzyskał wzruszające zwieńczenie w Wojnie bez granic, gdzie w altruistycznym geście Rocket przekazuje ciężko zdobyte oko Bogowi Piorunów.

Spider-Man i jego nawijka w trakcie bitwy bohaterów

Większość miłośników komiksów o Pajączku z pewnością się zastanawiała, jak to możliwe że Peter wykonując ekwilibrystyczne popisy i kopiąc tyłki dziesiątkom złoczyńcom, ma czas walić jak z karabinu maszynowego ripostą za ripostą. Przecież nie da się tak nawijać podczas wzmożonego wysiłku fizycznego – każdy kto nie wagarował na WF-ie wie to bardzo dobrze. Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów pokazuje nie tyle że jest to możliwe, ale że w przypadku Pajączka, wręcz naturalne.

I’m Groot. I’m Steve Rogers

Ta krótka, ale treściwa rozmowa z Wojny bohaterów przeszła już do historii kina. Po co komu tony dialogów, jeśli w dwóch słowach da się zbudować interesującą relację między postaciami. I będzie taki Ethan Hawke mówił, że filmy superbohaterskie to nie Bergman czy Bresson.

Sekretny urok Mandaryna

Część fanów jest zła na MCU za to jako potraktowali tego kultowego złoczyńcę w trzeciej części Iron Mana, ale trzeba przyznać że postać ta, to jeden z najbardziej kuriozalnych i śmiesznych bohaterów MCU. Dwuznaczność i nieoczywistość fałszywego Mandaryna jest zupełnie nie w stylu MCU, dlatego tym bardziej trzeba docenić ten przewrotny pomysł twórców.

Źródło: zdjęcie główne: Marvel
Strony: 123

 

 

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
-

Avengers: Koniec gry – grafiki superbohaterów…

Do sieci trafiły nowe grafiki postaci z filmu Avengers: Koniec gry. Zobaczymy je na materiałach…

Adam Siennica
Plotka
-

Gotham – tak będzie wyglądać Joker?…

Gotham nie tylko pokaże Batmana w ostatnich odcinkach serialu, ale także w pełni ukształtowanego Jokera.…

Adam Siennica
-

Bumblebee to reboot? Hasbro potwierdza

Bumblebee miał bardzo luźny związek z filmami serii Transformers. Pomimo tego producenci zapewniają, że to…

Adam Siennica
-

Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw…

Dwayne Johnson opublikował zdjęcia z ostatniego dnia na planie filmu Szybcy i wściekli: Hobbs i…

Adam Siennica
-

Code 8 – fragment filmu sci-fi…

Code 8 to pełnometrażowy film science fiction oparty na krótkometrażówce pod tym samym tytułem. Do…

Adam Siennica
-

Shallow po polsku. Zobacz covery piosenki…

Shallow po polsku - naprawdę stworzono covery z tekstem przetłumaczonym na język polski. Czy brzmią…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]
To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]