Repertuar kin Nowość Program TV

 

 

 

Najzabawniejsze momenty MCU

MCU to nie tylko epickie opowieści, spektakularne starcia i heroiczne wyczyny charyzmatycznych bohaterów. Kinowy Marvel to również kopalnia pierwszorzędnego dowcipu sytuacyjnego, soczystych one linerów i ciętych ripost. Specjalnie dla was, zebraliśmy najbardziej smakowite motywy humorystyczne w MCU.

Humor MCU ma to do siebie, że nawet jeśli momentami nie śmieszy do rozpuku, to zawsze jest celny, nigdy nie przekracza granicy dobrego smaku i potrafi trafić w gusta zarówno starszych jak i młodszych. Żart kinowego Marvela również świetnie gra popkulturą. Ze świeczką szukać we współczesnej rozrywkowej kinematografii tak finezyjnych motywów, podczas których twórcy bawią się konwencją, mrugają okiem i parodiują kultowe i klasyczne momenty dzisiejszej sztuki popularnej. Poniżej znajduje się zestawienie najzabawniejszych, moim zdaniem, motywów z MCU. Dajcie znać w komentarzach co was najbardziej śmieszy w historiach Starka, Rogersa, Quilla i pozostałych.

Drax, niezrozumiałe metafory i brutalna szczerość

Drax to niezawodny generator humoru w MCU. Rozkręcał się powoli, choć już w Strażnikach galaktyki był nie do pobicia. W drugiej części stanowił zdecydowanie najzabawniejsze ogniwo „drużyny kretynów” (co wcale nie jest prostym wyczynem), a w Wojnie bez granic tylko potwierdził swoją klasę. Sposób w jaki ta postać jest pisana to dowód na geniusz MCU. Proste zagranie oparte na oderwaniu postaci od standardów komunikacyjnych obowiązujących we współczesnym świecie, daje pierwszorzędny efekt, który ostatnio nabiera dodatkowego kolorytu dzięki zestawieniu tej postaci z równie kuriozalną Mantis.

Rocket Racoon i przypowieść o biomechanicznych protezach

Wątek szopa pracza i jego niezdrowej fascynacji sztucznymi częściami ciała pojawiał się w dwóch częściach Strażników galaktyki i uzyskał wzruszające zwieńczenie w Wojnie bez granic, gdzie w altruistycznym geście Rocket przekazuje ciężko zdobyte oko Bogowi Piorunów.

Spider-Man i jego nawijka w trakcie bitwy bohaterów

Większość miłośników komiksów o Pajączku z pewnością się zastanawiała, jak to możliwe że Peter wykonując ekwilibrystyczne popisy i kopiąc tyłki dziesiątkom złoczyńcom, ma czas walić jak z karabinu maszynowego ripostą za ripostą. Przecież nie da się tak nawijać podczas wzmożonego wysiłku fizycznego – każdy kto nie wagarował na WF-ie wie to bardzo dobrze. Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów pokazuje nie tyle że jest to możliwe, ale że w przypadku Pajączka, wręcz naturalne.

I’m Groot. I’m Steve Rogers

Ta krótka, ale treściwa rozmowa z Wojny bohaterów przeszła już do historii kina. Po co komu tony dialogów, jeśli w dwóch słowach da się zbudować interesującą relację między postaciami. I będzie taki Ethan Hawke mówił, że filmy superbohaterskie to nie Bergman czy Bresson.

Sekretny urok Mandaryna

Część fanów jest zła na MCU za to jako potraktowali tego kultowego złoczyńcę w trzeciej części Iron Mana, ale trzeba przyznać że postać ta, to jeden z najbardziej kuriozalnych i śmiesznych bohaterów MCU. Dwuznaczność i nieoczywistość fałszywego Mandaryna jest zupełnie nie w stylu MCU, dlatego tym bardziej trzeba docenić ten przewrotny pomysł twórców.

Źródło: zdjęcie główne: Marvel
Strony: 123

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Marvel porządkuje linię czasową. Poznaj oficjalną…

Marvel w końcu zaprezentował oficjalną chronologię filmów wchodzących w skład MCU.

Piotr Piskozub
-

The Eternals – oto postacie, które…

Ogłoszenia castingowe do filmu The Eternals wyjawiają, których bohaterów zobaczymy w tej odsłonie MCU.

Piotr Piskozub
spoilery
-

Nowi złoczyńcy w Avengers 4? Książka…

Książka Thanos: Titan Consumed sugeruje, kto może być kolejnym złoczyńcą w filmie Avengers 4.

Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

The Walking Dead trochę zwalnia tempa, siejąc ziarna, które mają duży fabularny potencjał. 7. odcinek…

Ocena recenzenta:
6
Adam Siennica
-

Zwiastun Once Upon a Deadpool. Święta,…

Once Upon a Deadpool to nowa wersja Deadpoola 2 przemontowana na potrzeby niższej kategorii wiekowej.…

Piotr Piskozub
-

Czarna Pantera ma taki cosplay, że…

Wielką popularnością w sieci cieszy się wideo, w którym cosplayer przebrał się za tytułowego bohatera…

Co o tym sądzisz?

adblo
To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]
 

adblo
To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]