Przeczytaj w weekend

Nintendo Direct – zwiastuny i zapowiedzi z wrześniowej prezentacji

O północy polskiego czasu odbyła się kolejna prezentacja z serii Nintendo Direct. Trwała ona nieco ponad 30 minut i w jej trakcie zapowiedziano szereg nowych produkcji.

O północy polskiego czasu odbyła się kolejna prezentacja z serii Nintendo Direct. Trwała ona nieco ponad 30 minut i w jej trakcie zapowiedziano szereg nowych produkcji.

Paweł Krzystyniak

Paweł Krzystyniak

Wrześniowy Nintendo Direct miał odbyć się już nieco wcześniej, jednak zdecydowano się przesunąć jego datę ze względu na trzęsienie ziemi w Japonii. Ponownie skupiono się na grach na dwie platformy - Nintendo 3DS oraz Switch. Tym razem to ta druga konsola otrzymała znacznie więcej uwagi.

Z mniejszych rzeczy: pokazano nową zawartość do Splatoon 2 i Mario Tennis Aces, a także kontrolery inspirowane NESem, które będzie można ładować po podpięciu do Switcha. Firma Asmodee Digital przeniesie zaś na Switcha kilka ciekawych gier planszowych.

Nie zabrakło też segmentu poświęconego Nintendo Online. O szczegółach tej sieciowej usługi wiedzieliśmy już wcześniej, teraz pokazano jednak także bibliotekę klasycznych gier, wśród których znalazło się m.in. Ice Climbers czy Super Mario Bros. Nintendo Online wejdzie w życie niedługo, bo już 19 września.

Nintendo 3DS

Kirby's Extra Epic Yarn

Gra oryginalnie zadebiutowała w roku 2010 na konsoli Nintendo Wii. Teraz zaś trafi na 3DSa i doczeka się pewnych nowości oraz usprawnień.

Mario & Luigi: Bowser's Inside Story + Bowser Jr.'s Journey

O istnieniu tej produkcji wiedzieliśmy już od dawna. Teraz jednak ujawniono jego datę premiery - zagramy już 25 stycznia przyszłego roku.

Luigi's Mansion

Pierwsza część serii trafi na 3DSa i pozwoli na zabawę w kooperacji - nawet w sytuacji, w której grę posiada tylko jedna osoba.

Strony:

Źródło: fot. Nintendo

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV