Nowe książki polecane przez redakcję – premiery na sierpień 2018
Z zalewu setek nowych książek wybieramy te, które wydają się najbardziej interesujące. Oto najciekawsze premiery książkowe z sierpnia 2018 roku.
Z zalewu setek nowych książek wybieramy te, które wydają się najbardziej interesujące. Oto najciekawsze premiery książkowe z sierpnia 2018 roku.
Wybraliśmy dla was kilkanaście interesujących premier i reedycji książek, które trafiły na półki księgarń w zeszłym miesiącu. Znajdziecie wśród nich fantastykę, kryminały, thrillery i powieści sensacyjne, a także inne pozycje. W wakacje wydawcy szykują co prawda głównie premiery na jesień i święta, ale i tak pojawiło się trochę wartych uwagi książek.
Oto subiektywny przegląd premier książkowych z sierpnia 2018 roku:
Dan Simmons - The Rise of Endymion
science fiction / finał cyklu / popularny autor
W sierpniu wyszedł ostatni tom reedycji Cyklu Hyperiońskiego, serii przez wielu czytelników uważanej za jedną z najlepszych w historii science fiction. Jeśli ktoś czekał na lekturę aż będzie dostępna całość, to nie musi już zwlekać.
Od upadku Hegemonii większością planet rządzi Kościół katolicki wraz z tajemną organizacją Pax. Okazuje się jednak, że nowej władzy zagraża Enea, która ma się stać nowym mesjaszem ludzkości. Ścigani przez wszechwładny Pax dziewczynka i jej ochroniarz Raul Endymion przemierzają czas i przestrzeń, by w końcu trafić na Ziemię ukrytą poza naszą galaktyką przez tajemniczą siłę…
Pierre Lemaitre - Au revoir là-haut
I wojna światowa / Francja / przekręt
Zabawna, ale i gorzka opowieść o weteranach I wojny światowej, którzy próbują się odnaleźć w powojennych realiach. Rzeczywistość jest jednak brutalna, wspomnienia o wojnie (i odniesione rany) świeża, a jedyną szansą na wzbogacenie się jest przekręt. Niedawno w kinach zagościła filmowa ekranizacja powieści Lemaitre'a.
Wojna to świetny interes, który nie kończy się wraz z zawarciem pokoju… Francja po Wielkiej Wojnie. Kraj gloryfikujący umarłych i zapominający o żywych. Cyniczny portret czasów po zakończeniu I wojny światowej. Historia niekonwencjonalnej przyjaźni i spektakularnego oszustwa.
Becky Chambers - Wspólna orbita zamknięta
scence fiction / część serii / kosmos
Kontynuacja powieści science fiction Daleka droga do małej, gniewnej planety o przygodach załogi i podróży statku Wędrowiec przez różne zakątki kosmosu. Wielu z załogantów ma własne tajemnice, ale razem muszą sprostać kolejnym wyzwaniom.
Lovelace była kiedyś zaledwie sztuczną inteligencją statku. Kiedy po całkowitym wyłączeniu i zresetowaniu systemu budzi się w nowym ciele, nie pamięta, co się działo wcześniej. Ucząc się poruszania po wszechświecie i odkrywając, kim jest, Lovelace zaprzyjaźnia się z Papryką, wybuchową inżynier, która bardzo chce jej pomóc w nauce i rozwoju. Papryka i Lovelace przekonają się, że bez względu na ogrom przestrzeni kosmicznej dwie osoby mogą razem wypełnić ją bez problemu…
Dariusz Kortko, Marcin Pietraszewski - Cena nieważkości
reportaż / PRL / Lot w kosmos
Cena nieważkości to fascynujący reportaż, który odsłania kulisy polskiego lotu w kosmos w czerwcu 1978 roku. Interesujące spojrzenie zarówno na ówczesne realia, jak i epokę gdy wyścig kosmiczny jeszcze trwał w najlepsze, mimo ciągłych niedoborów w krajach zza Żelaznej Kurtyny.
Rosjanie wysyłają w kosmos pierwszego sztucznego satelitę, Jurij Gagarin pierwszy leci na orbitę. Amerykanie kontratakują i lądują na Księżycu. Amerykanie mówią o wahadłowcach, chcą zapraszać astronautów z zaprzyjaźnionych krajów. Rosjanie też muszą.
Lato 1976 roku. Rozkaz jest jasny, ale intrygujący. Każda polska jednostka wojsk lotniczych wytypuje swoich najlepszych pilotów. Mają się jak najszybciej stawić na badania w Wojskowym Instytucie Medycyny Lotniczej w Warszawie. Chodzi o testowanie maszyn najnowszej generacji. Wszystkich obowiązuje ścisła tajemnica, ale informacja wkrótce wycieka. Polska będzie miała swojego pierwszego kosmonautę.
Kończy się epoka Edwarda Gierka, zaczynają kłopoty z zaopatrzeniem. Cukier na kartki. – Dla mnie to było jak bajka. Stoję w kolejce po mleko, w sklepach nic nie ma, a mój mąż może polecieć na orbitę – mówi żona jednego z polskich kandydatów na kosmonautów. Jakimi cechami musiał się odznaczać pilot, żeby zostać kosmonautą? Kogo szukają Rosjanie? Dlaczego Zenon Jankowski przegrywa wyścig z Mirosławem Hermaszewskim? Dlaczego pierwszy polski kosmonauta i jego dubler do dzisiaj ze sobą nie rozmawiają? Co się stało w Gwiezdnym Miasteczku? Co dał nam pobyt Polaka na orbicie i jak potoczyły się jego losy? Lot na orbitę to jego sukces czy porażka?
E.K. Johnston - Ahsoka
Star Wars / młodzieżowa / sci-fi
Nowa powieść z kanonu Gwiezdnych Wojen wydana w Polsce. Tym razem jest to powieść dla nastoletnich czytelników o młodej Jedi, która dołączyła do Rebelii. Bohaterka będzie miała do odegrania ważną rolę.
Fani od dawna zastanawiali się, co stało się z Ahsoką po tym, jak opuściła Zakon Jedi pod koniec Wojen Klonów. W końcu jej historia ujrzy światło dzienne. Po swoich doświadczeniach z Jedi i spustoszeniu Zakonu 66 Ahsoka nie jest pewna, czy kiedykolwiek może być częścią większej całości. Ale jej pragnienie walki ze złem Imperium i ochrony tych, którzy go potrzebują, doprowadzi ją do Bail Organa i Sojuszu…
Źródło: fot, Mag
naEKRANIE Poleca
ReklamaKalendarz premier seriali
Zobacz wszystkie premieryDzisiaj urodziny obchodzą
ur. 1954, kończy 71 lat
ur. 1992, kończy 33 lat
ur. 1985, kończy 40 lat
ur. 1966, kończy 59 lat
ur. 1972, kończy 53 lat