Repertuar kin Nowość Program TV

 

Advertisement
 

Nowe książki polecane przez redakcję – premiery na sierpień 2018

Z zalewu setek nowych książek wybieramy te, które wydają się najbardziej interesujące. Oto najciekawsze premiery książkowe z sierpnia 2018 roku.

Wybraliśmy dla was kilkanaście interesujących premier i reedycji książek, które trafiły na półki księgarń w zeszłym miesiącu. Znajdziecie wśród nich fantastykę, kryminały, thrillery i powieści sensacyjne, a także inne pozycje. W wakacje wydawcy szykują co prawda głównie premiery na jesień i święta, ale i tak pojawiło się trochę wartych uwagi książek.

Oto subiektywny przegląd premier książkowych z sierpnia 2018 roku:

Dan Simmons – Triumf Endymiona

science fiction / finał cyklu / popularny autor

W sierpniu wyszedł ostatni tom reedycji Cyklu Hyperiońskiego, serii przez wielu czytelników uważanej za jedną z najlepszych w historii science fiction. Jeśli ktoś czekał na lekturę aż będzie dostępna całość, to nie musi już zwlekać.

Od upadku Hegemonii większością planet rządzi Kościół katolicki wraz z tajemną organizacją Pax. Okazuje się jednak, że nowej władzy zagraża Enea, która ma się stać nowym mesjaszem ludzkości. Ścigani przez wszechwładny Pax dziewczynka i jej ochroniarz Raul Endymion przemierzają czas i przestrzeń, by w końcu trafić na Ziemię ukrytą poza naszą galaktyką przez tajemniczą siłę…

Triumf Endymiona - okładka
Źródło: Mag

Pierre Lemaitre – Do zobaczenia w zaświatach

I wojna światowa / Francja / przekręt

Zabawna, ale i gorzka opowieść o weteranach I wojny światowej, którzy próbują się odnaleźć w powojennych realiach. Rzeczywistość jest jednak brutalna, wspomnienia o wojnie (i odniesione rany) świeża, a jedyną szansą na wzbogacenie się jest przekręt. Niedawno w kinach zagościła filmowa ekranizacja powieści Lemaitre’a.

Wojna to świetny interes, który nie kończy się wraz z zawarciem pokoju… Francja po Wielkiej Wojnie. Kraj gloryfikujący umarłych i zapominający o żywych. Cyniczny portret czasów po zakończeniu I wojny światowej. Historia niekonwencjonalnej przyjaźni i spektakularnego oszustwa.

Do zobaczenia w zaświatach - okładka
Źródło: Albatros

Becky Chambers – Wspólna orbita zamknięta

scence fiction / część serii / kosmos

Kontynuacja powieści science fiction Daleka droga do małej, gniewnej planety o przygodach załogi i podróży statku Wędrowiec przez różne zakątki kosmosu. Wielu z załogantów ma własne tajemnice, ale razem muszą sprostać kolejnym wyzwaniom.

Lovelace była kiedyś zaledwie sztuczną inteligencją statku. Kiedy po całkowitym wyłączeniu i zresetowaniu systemu budzi się w nowym ciele, nie pamięta, co się działo wcześniej. Ucząc się poruszania po wszechświecie i odkrywając, kim jest, Lovelace zaprzyjaźnia się z Papryką, wybuchową inżynier, która bardzo chce jej pomóc w nauce i rozwoju. Papryka i Lovelace przekonają się, że bez względu na ogrom przestrzeni kosmicznej dwie osoby mogą razem wypełnić ją bez problemu…

Wspólna orbita zamknięta - okładka
Źródło: Zysk i S-ka

Dariusz Kortko, Marcin Pietraszewski – Cena nieważkości 

reportaż / PRL / Lot w kosmos

Cena nieważkości to fascynujący reportaż, który odsłania kulisy polskiego lotu w kosmos w czerwcu 1978 roku. Interesujące spojrzenie zarówno na ówczesne realia, jak i epokę gdy wyścig kosmiczny jeszcze trwał w najlepsze, mimo ciągłych niedoborów w krajach zza Żelaznej Kurtyny.

Rosjanie wysyłają w kosmos pierwszego sztucznego satelitę, Jurij Gagarin pierwszy leci na orbitę. Amerykanie kontratakują i lądują na Księżycu. Amerykanie mówią o wahadłowcach, chcą zapraszać astronautów z zaprzyjaźnionych krajów. Rosjanie też muszą.
Lato 1976 roku. Rozkaz jest jasny, ale intrygujący. Każda polska jednostka wojsk lotniczych wytypuje swoich najlepszych pilotów. Mają się jak najszybciej stawić na badania w Wojskowym Instytucie Medycyny Lotniczej w Warszawie. Chodzi o testowanie maszyn najnowszej generacji. Wszystkich obowiązuje ścisła tajemnica, ale informacja wkrótce wycieka. Polska będzie miała swojego pierwszego kosmonautę.
Kończy się epoka Edwarda Gierka, zaczynają kłopoty z zaopatrzeniem. Cukier na kartki. – Dla mnie to było jak bajka. Stoję w kolejce po mleko, w sklepach nic nie ma, a mój mąż może polecieć na orbitę – mówi żona jednego z polskich kandydatów na kosmonautów. Jakimi cechami musiał się odznaczać pilot, żeby zostać kosmonautą? Kogo szukają Rosjanie? Dlaczego Zenon Jankowski przegrywa wyścig z Mirosławem Hermaszewskim? Dlaczego pierwszy polski kosmonauta i jego dubler do dzisiaj ze sobą nie rozmawiają? Co się stało w Gwiezdnym Miasteczku? Co dał nam pobyt Polaka na orbicie i jak potoczyły się jego losy? Lot na orbitę to jego sukces czy porażka?

Cena nieważkości - okładka
Źródło: Agora

E.K. Johnston – Ahsoka

Star Wars / młodzieżowa / sci-fi

Nowa powieść z kanonu Gwiezdnych Wojen wydana w Polsce. Tym razem jest to powieść dla nastoletnich czytelników o młodej Jedi, która dołączyła do Rebelii. Bohaterka będzie miała do odegrania ważną rolę.

Fani od dawna zastanawiali się, co stało się z Ahsoką po tym, jak opuściła Zakon Jedi pod koniec Wojen Klonów. W końcu jej historia ujrzy światło dzienne. Po swoich doświadczeniach z Jedi i spustoszeniu Zakonu 66 Ahsoka nie jest pewna, czy kiedykolwiek może być częścią większej całości. Ale jej pragnienie walki ze złem Imperium i ochrony tych, którzy go potrzebują, doprowadzi ją do Bail Organa i Sojuszu…

Ahsoka - okładka
Źródło: Uroboros

Źródło: fot, Mag
Strony: 123

 

 

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Mroczny Rycerz – najlepszy Batman kina?…

Chcemy przedstawić Wam ciekawostki związane z tym, jak w trylogii Mroczny Rycerz został na ekranie…

Adam Siennica
-

Sex Education: sezon 1 – recenzja

Sex Education to nowy serial Netflixa wyprodukowany w Wielkiej Brytanii. Czy warto obejrzeć? Oceniam bez…

Ocena recenzenta:
8
Michalina Reda
-

Kapitan Marvel – nowe plakaty filmu…

Kapitan Marvel jest na etapie promocji, a do sieci trafiły już nowe plakaty z bohaterami…

Michalina Reda
-

Nie z tego świata – mroczny…

Nie z tego świata powraca po przerwie świątecznej. W sieci pojawił się mroczny teaser nowych…

Michalina Reda
-

HBO – nowości na luty 2019.…

HBO prezentuje listę nowych filmów i seriali, które będzie można obejrzeć na antenie w lutym…

Michał Kujawiński
-

Nowi Pogromcy duchów – zobacz pierwszy…

Pogromcy duchów powracają! Rano informowaliśmy o powstaniu nowej odsłony, teraz zaś otrzymaliśmy już pierwszy teaser.

Co o tym sądzisz?