Nowe serie Marvela – tydzień czwarty

Tej jesieni śledzimy na bieżąco, jak tworzy się nowa komiksowa rzeczywistość w amerykańskim wydawnictwie Marvel. Oto premiery czwartego tygodnia.

Tej jesieni śledzimy na bieżąco, jak tworzy się nowa komiksowa rzeczywistość w amerykańskim wydawnictwie Marvel. Oto premiery czwartego tygodnia.

Tym razem znowu jedynie trzy tytuły w All New All Different Marvel. Ale jakie! Oto one:

Howling Commandos of S.H.I.E.L.D.

Frank Barbiere przedstawia nam w tej serii bardzo ciekawe podejście do drużyny nazwanej Howling Commandos. Większość fanów Marvela kojarzy tą nazwę przede wszystkim z Nickiem Furym i II wojną światową. Osoby, które czytały przygody Punishera z Marvel NOW!, znają też trochę inne wcielenie Howling Commandos. Tutaj jednak dostajemy coś naprawdę nowego. Dum Dum Dugan prowadzi do boju drużynę złożoną z samych potworów świata Marvela. W jej skład wchodzą: Man-Thing, Hit Monkey (reżyser James Gunn zgłosił się do Marvela z chęcią nakręcenia małego filmu, właśnie o przygodach Hit Monkey. Ostatecznie skończył ze Strażnikami Galaktyki), Teen Abomination, Vampire by Night, Manphibian, Orrgo, Warwolf, a także znany z MCU Jasper Sitwell - w wersji zombie.

Warto pamiętać, że przed Fantastyczną Czwórką firma znana nam dziś jako Marvel wydawała głównie dwa rodzaje komiksów: romanse i historie o potworach. Orrgo to właśnie jeden z tych potworów, stworzony w latach 50. przez Jacka Kirby’ego. Drużyna funkcjonuje na podobnych zasadach co jedno z wcześniejszych wcieleń Thunderbolts. W zamian za wykonywanie misji dla SHIELD mają oni znacznie poprawione warunki pobytu w więzieniu. Historie widzimy przede wszystkim z punktu widzenia Dum Dum Dugana, który będąc dziś bardziej maszyną niż człowiekiem, wydaje się doskonale pasować do oddziału potworów.

Howling Commandos of S.H.I.E.L.D. - zdjęcie
źródło: Marvel

The Unbeatable Squirrel Girl

Dalszy ciąg kompletnie absurdalnych przygód Doreen Green aka Squirrel Girl. Bohaterka o proporcjonalnej sile i zwinności wiewiórki, a także możliwości komunikowania się z nimi, w jakiś sposób zawsze jest w stanie pokonywać największe potęgi uniwersum Marvela. Na swoim koncie ma ona takich złoczyńców jak Dr. Doom czy Thanos, a także takich bohaterów jak Deadpool czy Wolverine. Jednak w ostatniej serii w cyklu Marvel NOW! postanowiła spróbować innego podejścia. Zaczynając od Kravena Łowcy, a kończąc na Galactusie Pożeraczu Planet, Squirrel Girl pozbywała się złoczyńców, znajdując im nowe cele w życiu. Tak więc Kraven zrezygnował ze ścigania Spider-Mana, by zamiast tego zapolować na największe bestie głębin oceanów, natomiast Galactus oszczędził Ziemię, zadowalając się planetą pełną żołędzi. Sama Doreen również uznała, że chce od życia więcej, i przeprowadziła się z poddasza w willi Avengers do akademika, gdzie zaprzyjaźniła się ze swoją współlokatorką, Nancy.

Nowa seria, w dalszym ciągu pisana przez Ryana Northa, oferuje nam więcej tego samego. Tym razem na scenę wkracza Werner Shmidt aka Brain Drain, czyli humanoidalny robot Hydry z mózgiem w słoiku w miejscu głowy. A jak najlepiej pokonać naukowca przerobionego na złego, nazistowskiego robota? Oczywiście instalując mu smartphone’a i wysyłając na studia informatyczne. Ponadto dowiadujemy się, że Squirrel Girl nie jest mutantką, jak do tej pory uważano. Niestety lekarz nie był w stanie powiedzieć, czy za jej moce odpowiedzialne jest ugryzienie wiewiórki, wystawienie na promieniowanie kosmiczne w lesie, zażycie eksperymentalnego serum z żołędzia czy dotknięcie radioaktywnego drzewa. Jak widać, matka Doreen miała bardzo interesujące dziewięć miesięcy ciąży. Humorystycznego wydźwięku serii dodaje też karykaturalna kreska Eriki Henderson.

The Unbeatable Squirrel Girl - zdjęcie
źródło: Marvel

Angela: Queen of Hel

Angela przyszła na świat jako Aldrif, córka władcy Asgardu, Odyna. Niestety wkrótce po jej narodzinach wybuchła wojna pomiędzy Asgardem a dziesiątym królestwem, Niebiosami, a sama Angela została porwana przez anioły. W obliczu klęski królowa aniołów rozkazała stracić niemowlę, za co Odyn odciął Niebiosa od reszty światów. Jednak służąca, której zlecono pozbycie się ciała Angeli, odkryła, że dziecko wciąż żyje. Postanowiła więc w tajemnicy wychować je jak własne. Angela wyrosła na potężną, nieustraszoną wojowniczkę aniołów i szybko zajęła pozycję pierwszej łowczyni Niebios. Walczy tam z różnego rodzaju potworami i zakochuje się w wojowniczce o imieniu Sera. Angela i Sera szybko stały się nierozłączne - przeżywają razem niezliczone przygody i walczą w wielu bitwach. W końcu jednak Sera odnosi śmiertelne rany i zgodnie z klątwą wszechmatki Friggi musi udać się do nordyckiej krainy zmarłych, Hel. W serii Marvel NOW! Sera w tajemniczych okolicznościach powróciła w ramiona Angeli. Niestety na końcu dowiedzieliśmy się, że tak naprawdę był to Malekith Przeklęty, a Sera dalej tkwi uwięziona w krainie zmarłych. Serię zamknęły ostatnie słowa Angeli mówiącej, że planuje odbić ukochaną z rąk samej Heli, władczyni krainy umarłych.

Pierwszy zeszyt nowej serii opiera się właśnie o to – Angela pokonuje kolejne wyzwania stawiane przed nią przez Helę. Na drugiej stronie widzimy też teraźniejszość, w której - zgodnie z tytułem serii - Angela zasiada na tronie Heli, a zdetronizowana władczyni leży zakuta w łańcuchy u jej stóp. Na razie nie wiemy jednak, jak do tego doszło. Ponadto pojawiają się tu także retrospekcje pokazujące wspólne przygody Angeli i Sery w Niebiosach. Seria zdecydowanie wyłącznie dla fanów poprzednich przygód Angeli z Marvel NOW!

Angela: Queen of Hel. - zdjęcie
źródło: Marvel

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV