Premiery kinowe weekendu – 1-3 kwietnia 2016 roku
Batman v Superman: Świt sprawiedliwości, Kung Fu Panda 3, Dope, Opowieść o miłości i mroku, Głośniej od bomb, Pasolini, Niesamowita Margueritte i Moje wielkie greckie wesele 2 - oto premiery kinowe weekendu. Na co warto się wybrać?
Batman v Superman: Świt sprawiedliwości, Kung Fu Panda 3, Dope, Opowieść o miłości i mroku, Głośniej od bomb, Pasolini, Niesamowita Margueritte i Moje wielkie greckie wesele 2 - oto premiery kinowe weekendu. Na co warto się wybrać?
Największą premierą weekendu jest oczywiście Batman v Superman: Dawn of Justice, który wzbudza wiele emocji u widzów i krytyków. W końcu debiutuje też film animowany Kung Fu Panda 3 oraz komedia My Big Fat Greek Wedding 2. Wielbiciele kina artystycznego także mają w czym wybierać: Dope, A Tale of Love and Darkness, Louder Than Bombs, Pasolini i Marguerite.
Batman v Superman: Dawn of Justice
Dawno nie było blockbustera, który wywoływałby tak skrajne opinie. Większość krytyków szczerze tego filmu nienawidzi, część chwali i zgodnie podkreśla - ten film albo będzie się kochać, albo nienawidzić. Coś pomiędzy to rzadkość. Z jednej strony narzekają na przesadny mrok, który dla wielu jest nie do zaakceptowania - w tym miejscu pojawiają się chwalebne słowa na temat Marvela, który swoje filmy robi prosto, luźno i rozrywkowo. Z drugiej strony ganią scenariusz, który jest przepełniony treścią, przez co zabrakło miejsca na odpowiednie rozrysowanie postaci, konfliktów i motywacji. Chwalą wizualną stronę, wielkie widowiskowe i efekty specjalne, aczkolwiek te w paru miejscach wedle niektórych są niedopracowane i za bardzo czuć, że to efekty komputerowe.
Warto zaznaczyć, że film dzieli także widzów, tylko zdecydowana większość ocenia go pozytywnie = przynajmniej patrząc na badania dokonywane w amerykańskich kinach. Innymi słowy: wszystko wskazuje na to, że film nie jest taki zły, jak mówią - lepiej obniżyć oczekiwania i samemu się przekonać.
NASZA RECENZJA BEZ SPOILERÓW
NASZA RECENZJA SPOILEROWA
Kung Fu Panda 3
Zwieńczenie animowanej trylogii zebrało świetne oceny. Recenzenci potwierdzają, że jest to historia prosta, ale rozrywkowa, emocjonalna i zabawna. Udaje się poruszyć pewne istotne kwestie dobrze działające jako morał dla najmłodszych, a jednocześnie zapewniające starszym rozrywkę, humor i akcję. Najczęstszym wnioskiem jest jedno - "trójka" dojrzała i choć powiela to, co dobre, rozwija też to, co trzeba. W negatywnych opiniach krytycy podkreślają, że film wygląda ładnie, ale oferuje banalną, przewidywalną i nieciekawą historię, zdecydowanie najsłabszą ze wszystkich trzech filmów.
My Big Fat Greek Wedding 2
Krytycy są zgodni, że nie jest to tak dobry film jak część pierwsza. I tu się zaczyna robić ciekawie - mówią, że forma filmu jest przestarzała i przypomina on komedię z lat 80., czyli oferuje różnorodny humor, dużo uroku i prostotę. Trudno powiedzieć, czy amerykańscy krytycy rozpływający się w superlatywach nad wulgarnymi komediami po prostu czują ten klimat. Są też ci, którzy film oceniają pozytywnie, a choć też podkreślają obniżenie jakości, to mówią, że to dobra, zabawna i urocza rozrywka. Dla wielbicieli lekkich komedii romantycznych.
Dope
Świeża, zabawna mieszanka gatunkowa, która opowiada o dorastaniu w klimacie hip-hopu. Mądre, ze świetnym scenariuszem i dobrze zagrane. Film, który swoim optymizmem i urokiem wciąga od razu. W niewielu negatywnych recenzjach dziennikarze zarzucają stereotypowe podejście do bohaterów, brak humoru i nie do końca przekonujące opowiadanie historii.
A Tale of Love and Darkness
Film w reżyserii i według scenariusza Natalie Portman zbiera przeciętne recenzje. Dziennikarze chwalą wizualny styl Portman i jej kreacje, ale zarazem ganią płytki scenariusz, nieukształtowany styl reżyserski i niedostateczne wgryzienie się w opowiadaną historię. Dla wymagającego wielbiciela i ciekawych zobaczenia, jak poszło Portman za kamerą.
Louder Than Bombs
Europejski dramat z dobrą obsadą zbiera przeciętne opinie. Recenzenci chwalą przede wszystkim prawdziwość opowiadanej historii i świetne kreacje na czele z Jesse'em Eisenebergiem. Zarzucają jednak reżyserowi przeciętność - że chce dobrze, wie, co chce opowiedzieć, ale nigdy nie wykorzystuje potencjału. Dla wymagających.
Pasolini
Film biograficzny w reżyserii Abla Ferrary. Recenzenci chwalą pomysłowość, kreatywność, aktorstwo i głębię przekazu. Gani się jednak brak standardowej narracji, który sprawia, że bardzo łatwo pogubić się w tej zamieszanej i chaotycznej opowieści. Dla widza wymagającego.
Marguerite
Film, obok którego wielbiciele kina artystycznego nie powinni przejść obojętnie. Historia prawdziwej postaci, która pomimo braku talentu wciąż starała się osiągnąć sukces w muzyce, jest zarazem poruszająca, dająca do myślenia i zabawna. Obraz świetnie zagrany i zapadający w pamięć.
Kalendarz premier seriali
Zobacz wszystkie premieryDzisiaj urodziny obchodzą
ur. 1984, kończy 40 lat
ur. 1978, kończy 46 lat
ur. 1965, kończy 59 lat
ur. 1975, kończy 49 lat
ur. 1945, kończy 79 lat