Premiery kinowe weekendu: 6-8 maja 2016
6 maja 2016 to data wyczekiwana przez wielu fanów komiksowych bohaterów - do kin wchodzi trzecia część przygód Kapitana Ameryki. Poza tym swoje premiery mają także #WSZYSTKOGRA, Z daleka, Niebo na ziemi, Młody Mesjasz, Pycha i Dzielny kogut Maniek. Które filmy są warte obejrzenia?
6 maja 2016 to data wyczekiwana przez wielu fanów komiksowych bohaterów - do kin wchodzi trzecia część przygód Kapitana Ameryki. Poza tym swoje premiery mają także #WSZYSTKOGRA, Z daleka, Niebo na ziemi, Młody Mesjasz, Pycha i Dzielny kogut Maniek. Które filmy są warte obejrzenia?
Zdecydowanie największą popularnością w ten weekend będzie cieszyć się film ze stajni Marvela z Chrisem Evansem i Robertem Downey Jr. w rolach głównych. Captain America: Civil War debiutuje w większości krajów na świecie. Pozostałe premiery to produkcje różnych gatunków i z różnych krajów: pierwszy polski musical #WSZYSTKOGRA, dramat z Wenezueli Desde allá, biblijna opowieść The Young Messiah, animacja z Meksyku Un gallo con muchos huevos, szwedzki komediodramat Så ock på jorden i francusko-szwajcarski film La vanité.
Captain America: Civil War
Kolejny film Marvela, rozpoczynający trzecią już fazę Kinowego Uniwersum. Iron Man i Kapitan Ameryka stają przeciwko sobie. Skłóceni z powodu rejestracji superbohaterów, doprowadzają do podziału Avengers. Marvel ponownie pokazuje klasę i poważne podejście do swoich kinowych produkcji. Film, który swoją premierę miał już w wielu krajach na świecie, zdobył świetne recenzje. Krytycy podkreślają dobrą proporcję pomiędzy powagą a humorem. Chwalą aktorów: najjaśniej błyszczy Robert Downey Jr., a niezwykle zachwyca młody Tom Holland w roli uwielbianego i wyczekiwanego przez fanów Spider-Mana. Film, który wielokrotnie był porównywany do produkcji DC Batman v Superman: Dawn of Justice, udowodnił, że da się dynamicznie przedstawić historię z tyloma wątkami i tyloma bohaterami, jednocześnie nie sprawiając wrażenia, jakby był zlepiony z różnych, niepasujących do siebie elementów. Najbardziej obrywa się mdłemu czarnemu charakterowi. Rozrywka na poziomie, pozycja obowiązkowa dla każdego fana komiksowych bohaterów.
#WSZYSTKOGRA
Film reklamowany jako pierwszy polski musical kinowy wzorowany na popularnej Mamma Mia. Opowieść o kobietach z trzech pokoleń, które muszą uporać się z bogatym biznesmenem chcącym odebrać im dom. Piosenki wykorzystane do filmu to bardzo dobrze znane i lubiane przez wielu utwory m.in. Perfectu czy T.Love. Opinie krytyków są mieszane, ale wszyscy zgodnie chwalą grę aktorską Kingi Preis, która już nie pierwszy raz udowodniła, że jest jedną z najbardziej utalentowanych aktorek w Polsce. Doskonale przekazała emocje swojej bohaterki zarówno podczas grania, jak i śpiewania. Choreografia autorstwa Augustina Egurroli nie jest na poziomie produkcji broadwayowskiej, ale chyba nie o to chodziło twórcom. Krytyka pojawia się w kwestii doboru piosenek do danej sytuacji czy ogólnego braku składu w historii. Z drugiej strony film poleca się ze względu na konkretne sceny i utwory.
Desde allá
Dramat debiutującego za kamerą Lorenzo Vigasa, nagrodzonego Złotym Lwem na festiwalu w Wenecji, opowiada historię 50-letniego mężczyzny, który zaprasza do siebie młodych chłopaków, oferując im pieniądze. Nie dotyka ich, chce ich tylko oglądać. Film chwalony za przedstawienie napiętej i niejednoznacznej relacji między głównym bohaterem i Elderem, jednym z jego „chłopców”. Jest specyficzny, nie każdego przekona do swojej stylistyki, sposobu opowiadania historii. To dramat subtelny, minimalistyczny; wymaga od widza spojrzenia głębiej, by prawdziwie odczytać jego przekaz i wartość.
Så ock på jorden
Muzyczny komediodramat ze Szwecji opowiada historię wokalistki country, która spełnia prośbę lokalnego pastora i reaktywuje chór kościelny założony niegdyś przez jej zmarłego partnera. Film krytykowany jest za zbyt duży rozkrok między komedią i dramatem, co sprawia, że poważne problemy bohaterów są traktowane zbyt groteskowo, a co za tym idzie, widz nie potraktuje tego poważnie. Pozytywnie odebrana jest aktorka Frida Hallgren w roli piosenkarki Leny. Jej bohaterka jest największym atutem filmu. Produkcja jest kontynuacją Jak w niebie i w porównaniach wypada znacznie gorzej. Mówi się, że to niepotrzebny sequel. Krytycy jednak chwalą Niebo na ziemi za ukazanie, jak muzyka i wspólny cel mogą połączyć ludzi.
The Young Messiah
Kolejny obraz biblijny, tym razem przedstawiający życie młodego Jezusa, który dopiero poznaje prawdę o swojej naturze. Film w swojej artystycznej wersji odbiega od najwybitniejszych produkcji opowiadających o czasach chrystusowych. Chwalony jest przede wszystkim za uczłowieczenie młodego Jezusa, który w większej mierze jest jeszcze zwykłym siedmiolatkiem. Krytycy zgodnie mówią o roli znanego choćby z Gry o tron czy Władcy Pierścieni Seana Beana, który w Młodym Mesjaszu wciela się w postać centuriona Severusa. Zmuszony przez Heroda do rzezi niewiniątek, staje oko w oko z Jezusem. Równie ciekawym bohaterem jest jasnowłosy demon, szepczący Mesjaszowi do ucha, grany przez Rory’ego Keenana.
La vanité
Francusko-szwajcarski film o mężczyźnie, który chcąc umrzeć na własnych warunkach, dokładnie planuje czas, miejsce i sposób swojej śmierci. Ale jak to zwykle bywa, nic nie idzie po jego myśli. Film bardzo dobrze lawiruje między tematem śmierci a komedią. Reżyser stworzył dobrze wyważony obraz, jego humor nie sprawia wrażenia niedojrzałego i właśnie on sprawia, że łatwiej oswoić trudny temat, jakim jest śmierć na żądanie. Energii dodaje niecodzienne połączenie trójki bohaterów: głównej postaci Davida chcącego zakończyć swoje życie po swojemu, Esperanzy mającej podać mu śmiertelną truciznę i wplątanego w całą sytuację młodego chłopaka Trepleva.
Un gallo con muchos huevos
Animacja z Meksyku opowiadająca historię młodego koguta o wielkich marzeniach. W momencie, w którym rolnik doprowadza do ruiny gospodarstwo, kogut z przyjaciółmi musi zawalczyć o rodzinny dom. Historia podobna do wielu animacji z Hollywood, tym razem opowiedziana jest po latynosku i to może być powód, dla którego ten film będzie zupełnie inny. Jest ładny, kolorowy i dla całej rodziny mimo obecności dwuznacznego humoru. Nawet oryginalny tytuł można tłumaczyć na dwa różne sposoby. Pozytywnie oceniony za urok opowieści i inne od hollywoodzkiego spojrzenie.
Źródło: zdjęcie główne: Marvel
Kalendarz premier seriali
Zobacz wszystkie premieryDzisiaj urodziny obchodzą
ur. 1960, kończy 64 lat
ur. 1968, kończy 56 lat
ur. 1964, kończy 60 lat
ur. 1968, kończy 56 lat
ur. 1967, kończy 57 lat