Premiery książkowe, których nie możecie przegapić – styczeń 2018

Z zalewu setek nowych książek wybieramy te, które wydają się najbardziej interesujące. Oto najciekawsze premiery książkowe ze stycznia 2018 roku.

Z zalewu setek nowych książek wybieramy te, które wydają się najbardziej interesujące. Oto najciekawsze premiery książkowe ze stycznia 2018 roku.

Początek stycznia to oczywiście duży, poświąteczny spokój na rynku wydawniczym. Jednakże  w drugiej części miesiąca wydawcy powoli zaczęli budzić się z zimowej drzemki i zaprezentowali czytelnikom całkiem sporo premier.

Oto subiektywny wybór najbardziej interesujących pozycji, jakie ukazały się w styczniu 2018 roku:

Harlan Coben - Home

thriller / Myron Bolitar / popularny autor

W domu to nowy thriller Harlana Cobena z serii o Myronie Bolitarze. Fanów twórczości amerykańskiego pisarza nie trzeba zachęcać do sięgnięcia po tę książkę, a niezdecydowanych odsyłamy do naszej recenzji.

Dziesięć lat temu porywacze uprowadzili dwóch sześciolatków, Patricka Moore’a oraz Rhysa Baldwina, żądając od ich bogatych rodziców okupu. Potem nagle zamilkli, a po porwanych chłopcach ślad zaginął. Przez cały ten czas obie rodziny musiały radzić sobie z bolesnymi wspomnieniami, próbując uporać się z rozpaczą po utracie ukochanych dzieci. I pewnie byłoby tak dalej, gdyby nie dwaj ludzie: Myron Bolitar, agent sportowy, i jego przyjaciel, Win Lockwood, którego elegancki strój skrywa umiejętnie wyszkolonego zabójcę. Mężczyźni wierzą, że właśnie zlokalizowali jednego z porwanych chłopców, dziś już nastolatków. Chłopak rzekomo był widziany w Londynie. Czy to rzeczywiście on? Gdzie się podziewał przez dziesięć lat? Jak wiele pamięta z dnia, kiedy został porwany? I co najważniejsze: czy jest w stanie naprowadzić Myrona i Wina na trop swego zaginionego przyjaciela, jeśli ten w ogóle jeszcze żyje?

W domu - okładka twarda
Źródło: Albatros

Lev Grossman - cykl Czarodzieje

fantasy / seria / ekranizacja

Reedycja trylogii fantasy Leva Grossmana. Część naszych czytelników może kojarzyć serial The Magicians, który jest inspirowany właśnie tą serią. Na cykl składają się powieści Czarodzieje, Król magii oraz Kraina czarodzieja.

Epicka opowieść o magii i innych światach, która znacznie rozszerza granice konwencjonalnego nurtu fantasy. Oddając hołd powieściom takich pisarzy jak C.S. Lewis, T.H. White czy J.K. Rowling, Lev Grossman tworzy całkowicie oryginalny świat, w którym dobro i zło nie są czarne i białe, miłość i seks nie są proste i niewinne, a za moc trzeba zapłacić ogromną cenę.

Czarodzieje - okładka
Źródło: Młody Book

Dan Simmons - Endymion

science fiction / część serii / Artefakty

Pod koniec miesiąca w ramach serii Artefakty ukazała się reedycja powieści science fiction Dana Simmonsa, trzeciego tomu tak zwanego Cyklu hyperionskiego. To jedna z najlepszych serii SF, jakie powstały - kto jeszcze jej nie zna, powinien szybko nadrobić zaległości.

Mija prawie trzysta lat od upadku Hegemonii. Większością planet rządzą Kościół katolicki i jego zbrojne ramię – organizacja Pax. Istnieje jednak śmiertelne zagrożenie dla nowej władzy. Jest nim Enea, jedenastoletnia córka Brawne Lamii i Johny’ego, która ma stać się nowym mesjaszem ludzkości. Ścigani przez wszechwładny Pax dziewczynka i jej ochroniarz Raul Endymion przemierzają czas i przestrzeń, by w końcu trafić na Ziemię ukrytą poza naszą Galaktyką przez tajemniczą siłę…

Endymion - okładka
Źródło: Mag

Remigiusz Mróz - Nieodnaleziona

thriller / polski autor / zaginiona dziewczyna

Remigiusz Mróz sięgał już po różne gatunki, a tym razem próbuje swoich sił z thrillerem psychologicznym. Biorąc pod uwagę popularność jego wcześniejszych powieści, można zakładać, że i Nieodnaleziona spotka się z uznaniem czytelników.

Gdybym oświadczył jej się chwilę wcześniej, nigdy by do tego nie doszło. Nie napadnięto by nas, ja nie trafiłbym do szpitala, a ona nie zniknęłaby na zawsze z mojego życia.
Dziesięć lat po zaginięciu narzeczonej, Damian Werner jest pewien, że nigdy więcej jej nie zobaczy. Pewnego dnia trafia jednak niespodziewanie na ślad ukochanej – ktoś zamieszcza jej zdjęcie na jednym z profili spotted, szukając dziewczyny.
Werner jest gotów przyjąć, że to przypadkowe podobieństwo, spotter wgrywa jednak drugie zdjęcie. Zdjęcie, które zrobił jej sam Werner na kilka dni przed zaginięciem – i którego nikomu od tamtej pory nie pokazał.
Kto szuka dziewczyny? I czy to naprawdę ona pojawiła się po dziesięciu latach?
Damian znał swoją narzeczoną od dziecka, spędzali ze sobą każdą chwilę. Szukając odpowiedzi na kolejne pytania, odkrywa jednak, że nie wiedział o niej wszystkiego…

Nieodnaleziona - okładka
Źródło: Filia

Peter V. Brett - The Core, vol. 1

fantasy / popularny autor / finał serii

Fani Cyklu demonicznego zapewne odczuwają obecnie ambiwalentne uczucia, bo choć doczekali się wydania kolejnej powieści Petera V. Bretta, to jednocześnie jest to zakończenie serii. Na "ratunek" przyszedł tu polski wydawca i podzielił Otchłań na dwa tomy, więc na prawdziwy koniec cyklu przyjdzie nam poczekać do maja.

Od niepamiętnych czasów nocą władają krwiożercze demony, za sprawą których ludzkość skurczyła się do niewielkich skupisk, które jedyną nadzieję na ocalenie pokładają w częściowo zapomnianych zaklęciach ochronnych. Niespodziewanie wśród ludzi pojawili się dwaj bohaterowie, bliscy sobie niczym bracia, a mimo to podzieleni gorzką zdradą. Arlen Bales zasłynął jako Naznaczony, wojownik wytatuowany od stop do głów potężnymi, magicznymi symbolami, dzięki którym rzuca się na demony z gołymi rękami i wychodzi z walk zwycięsko. Jardir, uzbrojony w runiczną broń, obwołuje się Wybawicielem – legendarną postacią obwieszczoną w proroctwach, której przyjdzie zjednoczyć ludzkość i poprowadzić ją ku zwycięstwu w Sharak Ka, ostatniej wojnie przeciwko demonom.

Otchłań, księga 1 - okładka
Źródło: Fabryka Słów

Strony:
  • 1 (current)
  • 2
  • 3

Źródło: fot. Mag

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV