Seriale animowane na podstawie filmów
Każdy kinowy film ma swój ograniczony czas trwania. Po jego zakończeniu zmuszeni jesteśmy pożegnać się z bohaterami i liczyć na to, że powstanie część druga, co w wielu przypadkach nie jest wcale takie pewne, a czasami po prostu niemożliwe. Z chęcią zatem przyjmujemy każdą kontynuację, nawet jeśli obraz z dużego ekranu przeniesiony jest do telewizji w formie... animowanego serialu.
Każdy kinowy film ma swój ograniczony czas trwania. Po jego zakończeniu zmuszeni jesteśmy pożegnać się z bohaterami i liczyć na to, że powstanie część druga, co w wielu przypadkach nie jest wcale takie pewne, a czasami po prostu niemożliwe. Z chęcią zatem przyjmujemy każdą kontynuację, nawet jeśli obraz z dużego ekranu przeniesiony jest do telewizji w formie... animowanego serialu.
Ace Ventura: Psi detektyw
Kompletnie zwariowany Ace Ventura próbuje rozwiązać sprawy ukradzionych lub zaginionych zwierząt. Nie zabraknie na pewno dobrze znanego nam z filmów humoru i zwariowanych zwrotów akcji. Serial świetnie oddaje to, czym były filmowe produkcje i jedyne czego brakuje to podkładającego głos Jima Carrey'a.
Głupi i Głupszy
Lloyd, Harry i ich bóbr przeżywają szalone przygody podróżując przez Stany Zjednoczone. Niegdyś serial emitowany był w Polsce na stacji Cartoon Network, przez co młodszym odbiorcom mogło się wydawać, że to właśnie serial animowany był pierwszą próbą przedstawienia Głupiego i Głupszego. Jest to na pewno zasługą szalonego i mocno przesadzonego humoru, którym animacja była napakowana. Wyjątkowi bohaterowie Harry i Lloyd w serialu mieli jeszcze bardziej zwariowane przygody, a hamulec wciskany był o wiele rzadziej.
Maska
Bohater serialu, Stanley Ipkiss, pracuje w banku, ma niewielu znajomych, jeździ chyba największym gruchotem w mieście, zaś jego jedynym przyjacielem jest wierny pies Milo. Prowadzi zwyczajne, poukładane życie, jednak zostaje ono wywrócone do góry nogami, gdy znajduje tajemniczą maskę, która po włożeniu pozwala mu na bycie kimś zupełnie innym. Z zamkniętego w sobie, trochę przestraszonego młodzieńca, zmienia się w szalonego, ubranego w żółty garnitur elegancika o zielonej twarzy i nadludzkich mocach. I choć pod postacią Maski Stanley dobrze się bawi, stara się ją zakładać tylko wtedy, gdy miastu zagrażają przestępcy, z którymi nie może poradzić sobie policja. Serial jest animowaną kontynuacją hitu kinowego Chucka Russella z 1994 roku.
Różowa Pantera
Kreskówka Różowa Pantera pojawiła się po raz pierwszy w 1963 r. w czołówce słynnego filmu fabularnego The Pink Panther opowiadającego przygody inspektora Clouseau. Jak się potem okazało animacja ta stała się popularniejsza niż sam film i już w 1965 r. zaczęto tworzyć odcinki serialu animowanego przeznaczonego dla teatrów. Po wielkim sukcesie w teatrach NBC w latach 1969-1971 wyemitowało na małym ekranie wszystkie 34 odcinki pod wspólnym tytułem The Pink Panther Show. Od 1971r. robiono kolejne odcinki, tym razem od razu z przeznaczeniem telewizyjnym. Różowa Pantera bawiła przede wszystkim swoją prostotą i absurdalnością. Twórcy musieli mieć w sobie naprawdę dużo polotu i finezji.
Stuart Malutki
Serial opowiada o przygodach dwóch braci, Stuarta i Georgiego. Stuart, jest bardzo malutki i jest myszką, ale to tylko z pozoru, bowiem wewnątrz jest śmiałym i ciekawskim "młodzieńcem", dla którego nie ma rzeczy niemożliwych. Ciepła, familijna produkcja zyskała liczne grono fanów, nic więc dziwnego, że postanowiono stworzyć także serial animowany o przygodach Stuarta. Nasz futerkowy bohater również i tam odkrywa świat, ukazując go z zupełnie nowej perspektywy. Wraz z bratem przeżywa moc przygód, które są nie tylko zabawne, ale także pouczające.
- 1
- 2 (current)
Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe
Dzisiaj urodziny obchodzą
ur. 1962, kończy 62 lat
ur. 1968, kończy 56 lat
ur. 1988, kończy 36 lat
ur. 1980, kończy 44 lat
ur. 1965, kończy 59 lat