Repertuar kin Nowość Program TV
 

Advertisement " "  

Advertisement
 

TOP 10: Najciekawsze filmy ze stadionami w tle

Decyzją UEFA, miasto Gdańsk zorganizuje w 2020 roku finał piłkarskich rozgrywek Ligi Europy. Z tej okazji chcielibyśmy przedstawić wam subiektywne zestawienie najciekawszych filmów, gdzie sportowe areny odegrały znaczącą rolę.

5 X-Men: Przeszłość, która nadejdzie

8,0
2014
X-Men: Przeszłość, która nadejdzie

X-Men: Przesżłośc, któa nadejdzie

O filmie

Film ukazuje nam wizję alternatywnej przyszłości, w której po udanym zamachu na senatora, mutanci są ścigani przez gigantyczne roboty zwane… Czytaj więcej

Najnowsza recenzja redakcji

Siódmy film z serii. To już siódmy raz Hugh Jackman wciela się w Wolverine'a, z czego piąty raz pod marką… Czytaj więcej

Jeden z tych filmów, gdzie sport zszedł na dalszy plan, a gra toczyła się o zupełnie inną stawkę. Jest tutaj jednak scena, w której Magneto za pomocą swoich mocy, podnosi ogromny stadion i wykorzystuje go do zrealizowania swoich założeń. To właśnie w jego obrębie toczy się finałowe i emocjonujące starcie.

4 Ostatni skaut

7,0
1991
Ostatni skaut

Ostatni skaut

O filmie

Bruce Willis i Damon Wayans grają dedektywów, którzy prowadzą na własną rękę śledztwo w sprawie tajemniczego morderstwa. Trafiają na ślad… Czytaj więcej

Bruce Willis i Damon Wayans wcielili się w detektywów, którzy na własną rękę prowadzą śledztwo w sprawie tajemniczego morderstwa. W końcu trafiają na ślad afery związanej ze środowiskiem zawodowego futbolu. Na jaw wychodzi fakt przekupstwa znanych polityków przez właściciela drużyny piłkarskiej. Odwiedzanie sportowych aren nie będzie przyjemna, podobnie jak walka głównych bohaterów o życie.

3 Mroczny Rycerz powstaje

8,4
2012
Mroczny Rycerz Powstaje

Mroczny rycerz

O filmie

Bruce Wayne to postać zniszczona psychicznie, która skrywa swe oblicze przed światem. W jednej chwili, z obrońcy miasta Gotham, Batman… Czytaj więcej

Najnowsza recenzja redakcji

"Mroczny rycerz" postawił poprzeczkę bardzo wysoko. Nawet mimo tego, że posiadał swoje wady, był bliski miana arcydzieła kina komercyjnego. Można… Czytaj więcej

Kolejny przykład superbohaterskiego filmu, gdzie areny sportowe nie miały tak wielkiego znaczenia jak walka głównego bohatera ze złoczyńcą, ale bez wątpienia podczas meczu futbolu amerykańskiego, antagonista filmu Bane, demonstruje swoją siłę i rozpoczyna realizowanie swojego planu. Christopher Nolan świetnie przygotował tę scenę i robi ona do dziś ogromne wrażenie.

2 Brudny Harry

7,8
1971
Brudny Harry

Brudny Harry

O filmie

W swojej sztandarowej roli Clint Eastwood wcielił się w postać przebiegłego policyjnego detektywa z San Francisco, który jest najlepszy w… Czytaj więcej

Nie jest to produkcja, która ma wiele wspólnego ze sportem i stadionami, ale odbywa się tam jedna scena, gdzie dochodzi do konfrontacji inspektora Harry’ego Callahana i  Charlesa „Skorpiona” Davisa, właśnie na stadionie sportowym. Jedna z ciekawszych scen w filmie.

1 Monachium

Monachium

W 1972 roku na igrzyskach olimpijskich w Monachium izraelscy sportowcy zostają zamordowani przez palestyńskich terrorystów z Czarnego Września. Steven Spielberg postanowił kolejny raz opowiedzieć o sprawach ważnych i trudnych dla wielu osób, pamiętających tamte wydarzenia. Sport i stadionowe zmagania zeszły na dalszy plan.

Bonus: Piłkarski poker

Poza jakąkolwiek skalą znalazł się polski film, który w satyryczny, doskonały wręcz sposób określa polskie środowisko piłkarskie i pokazuje w niezwykle celny sposób ówczesne realia. Fantastyczna komedia, którą powinien znać każdy fan sportu w Polsce.

Źródło: Zdjęcie główne: Fox
Strony: 12
 

 

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

The Walking Dead znów zaskakuje. 10. odcinek jest pięknym podsumowaniem poprawy jakości, w którym sama…

Ocena recenzenta:
8
Wiktor Fisz
-

Doom Patrol: sezon 1, odcinek 1…

Kolejna telewizyjna historia o superbohaterach. Tego właśnie świat potrzebuje. A co powiecie na opowieści o…

Ocena recenzenta:
8
Piotr Piskozub
spoilery
-

Shazam! – herosów i złoczyńców będzie…

Do sieci trafiły zdjęcia zabawek promujących film Shazam! - potwierdzają one, że na ekranie zobaczymy…

Piotr Piskozub
-

MCU, X-Men i nie tylko. Marvel…

Na konwencie Toy Fair 2019 Marvel pokazał całą serię zabawek związanych z MCU, X-Men i…

Michalina Reda
breaking
-

Punisher i Jessica Jones skasowane. Koniec…

Punisher i Jessica Jones to seriale, które zostały oficjalnie skasowane przez Netflixa. Nie będzie nowych…

Michalina Reda
-

Avengers: Koniec gry – pełny zwiastun…

Kevin Smith wypowiedział się na temat promocji filmu Avengers: Koniec gry. Jego zdaniem, Marvel nie…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.