Repertuar kin Nowość Program TV

TOP 10: Najciekawsze filmy ze stadionami w tle

Decyzją UEFA, miasto Gdańsk zorganizuje w 2020 roku finał piłkarskich rozgrywek Ligi Europy. Z tej okazji chcielibyśmy przedstawić wam subiektywne zestawienie najciekawszych filmów, gdzie sportowe areny odegrały znaczącą rolę.

Filmów sportowych nie brakuje, więc wybranie produkcji ze stadionami w tle nie powinno stanowić problemu. Szukając jednak aren sportowych w filmach z innego gatunku, zadanie staje się nieco trudniejsze. W zestawieniu znalazły się więc obrazy, gdzie stadiony pomogły m.in. w zobrazowaniu siły antagonisty lub stały się miejscem doskonałym na egzekucję. Oto nasze propozycje:

10 Shaolin Soccer

3,0
2001
Shaolin Soccer

Shaolin Soccer

O filmie

Sing, młody mężczyzna kochający kung-fu pewnego dnia spotyka byłego piłkarza, który z powodu poważnej kontuzji musiał zrezygnować ze swojej kariery.… Czytaj więcej

Zestawienie otwiera film, który oderwany jest kompletnie od praw fizyki. Na stadiony piłkarskie postanowili wyjść mistrzowie kung-fu, którzy pragną wygrywać mecze za pomocą sztuk walk. Messi i Ronaldo są przy tych zawodnikach podrzędnymi graczami. Film pełen jest widowiskowych zagrań oraz niebanalnego humoru.

9. Nagła śmierć

Ze stadionu piłkarskiego przenosimy się do areny, gdzie zmagania toczą hokeiści. W trakcie finałowych rozgrywek o najważniejsze w tej dyscyplinie sportu Puchar Stanleya, terroryści opanowują halę sportową. Zagrożenie może powstrzymać tylko inspektor BHP, w którego wciela się Jean-Claude Van Damme. To właśnie on będzie próbował uratować znajdującego się na stadionie wiceprezydenta i niczego nieświadomych widzów.

8 Kosmiczny mecz

6,4
1996
Kosmiczny mecz

Kosmiczny mecz

O filmie

Królik Bugs wraz z przyjaciółmi stawia czoła zrzędliwym przybyszom z obcej planety, których niecne zamiary mogą wszystkim przysporzyć poważnych tarapatów.… Czytaj więcej

Żeby nie ograniczać się jedynie do stadionów piłkarskich, na kolejnym miejscu ląduje Kosmiczny Mecz, gdzie na koszykarskie areny wchodzi nie tylko Michael Jordan i inne gwiazdy NBA, ale także postaci znane ze Zwariowanych Melodii. Dzieje się więc bardzo dużo i nie brakuje charakterystycznego dla tych kreskówkowych postaci humoru.

7 Ucieczka do zwycięstwa

6,6
1981
Ucieczka do zwycięstwa

Ucieczka do zwycięstwa

O filmie

Drużyna jeńców wojennych, rozgrywając mecz piłki nożnej przeciwko drużynie Niemców, zamierza zbiec z nazistowskiego obozu podczas przerwy. Czytaj więcej

W Polsce film ten znany jest bardziej pod nazwą „ten film o piłce nożnej z Sylvestrem Stallone’em, grającym u boku Pele i Deyny”. Fabuła luźno oparta jest na historii tzw. „meczu śmierci” z 1941 roku. W obozie koncentracyjnym dochodzi do pojedynku piłkarskiego Niemcy – więźniowie. Poza wspomnianym Stallone’em w filmie zagrali również Michael Caine i Max von Sydow.

6 Hooligans

7,5
2005
Hooligans

Hooligans

O filmie

Utalentowany student dziennikarstwa na Harvardzie – Matt (Elijah Wood) zostaje niesłusznie wyrzucony z uczelni. Wyjeżdża do Londynu, do siostry, aby… Czytaj więcej

Wprawdzie niewiele tu samego grania w piłkę i stadionów piłkarskich, ale to bez wątpienia jeden z najlepszych filmów o futbolu. Poznajemy w nim sport od strony kibiców,a raczej od tej bardziej specyficznej części, gdzie dominują chuligani i kibole. Świat ustawek, bójek i nieustannego zagrożenia oglądamy z perspektywy głównego bohatera, który razem z nami dopiero poznaje tę twarz futbolu. Na Wyspach Brytyjskich zrobiono porządek z kibicami, miejmy nadzieję, że do czasu kolejnego finału ważnych piłkarskich rozgrywek, u nas także wzrośnie poziom nie tylko sportowy, ale także na trybunach.

Źródło: Zdjęcie główne: Fox
Strony: 12
 

 

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
spoilery
-

Daredevil: sezon 3. – recenzja spoilerowa

3. sezon serialu Daredevil to prawdziwa jazda bez trzymanki. Żadnego Diabła Stróża tu nie znajdziecie…

Ocena recenzenta:
9
Piotr Piskozub
spoilery
-

Daredevil – showrunner wyjaśnia finał. Czy…

Shorunner serialu Daredevil, Erik Oleson, zabrał głos na temat tego, co zobaczyliśmy w 3. sezonie,…

Michalina Reda
-

Jason Momoa ma już plan na…

Jason Momoa zdradził, że ma plany na film Aquaman 2 i nawet rozmawiał o tym…

Michalina Reda
-

Pennyworth – oto złoczyńca serialu o…

Pennyworth to nadchodzący serial o kamerdynerze Batmana. Wiemy już, kto będzie głównym złoczyńcą produkcji.

Michalina Reda
-

Crossover Arrowverse – Jensen Ackles zagra…

W sieci pojawiła się pogłoska, że Jensen Ackles zagra Batmana w crossoverze Arrowverse. Stephen Amell…

Michalina Reda
-

Ralph Demolka 2 – żart o…

Ralph Demolka 2 to nowa animacja, w której znajdą się nawiązania do wielu popkulturowych produkcji.…

Co o tym sądzisz?