TOP 10: Najciekawsze filmy ze stadionami w tle

Decyzją UEFA, miasto Gdańsk zorganizuje w 2020 roku finał piłkarskich rozgrywek Ligi Europy. Z tej okazji chcielibyśmy przedstawić wam subiektywne zestawienie najciekawszych filmów, gdzie sportowe areny odegrały znaczącą rolę.

Decyzją UEFA, miasto Gdańsk zorganizuje w 2020 roku finał piłkarskich rozgrywek Ligi Europy. Z tej okazji chcielibyśmy przedstawić wam subiektywne zestawienie najciekawszych filmów, gdzie sportowe areny odegrały znaczącą rolę.

Filmów sportowych nie brakuje, więc wybranie produkcji ze stadionami w tle nie powinno stanowić problemu. Szukając jednak aren sportowych w filmach z innego gatunku, zadanie staje się nieco trudniejsze. W zestawieniu znalazły się więc obrazy, gdzie stadiony pomogły m.in. w zobrazowaniu siły antagonisty lub stały się miejscem doskonałym na egzekucję. Oto nasze propozycje:

10 Shaolin Soccer

Shaolin Soccer

O filmie

Sing, młody mężczyzna kochający kung-fu pewnego dnia spotyka byłego piłkarza, który z powodu poważnej kontuzji musiał zrezygnować ze swojej kariery. Po wielu perypetiach oboje dogadują się i postanawiają założyć drużynę... Czytaj więcej

Zestawienie otwiera film, który oderwany jest kompletnie od praw fizyki. Na stadiony piłkarskie postanowili wyjść mistrzowie kung-fu, którzy pragną wygrywać mecze za pomocą sztuk walk. Messi i Ronaldo są przy tych zawodnikach podrzędnymi graczami. Film pełen jest widowiskowych zagrań oraz niebanalnego humoru.

9. Nagła śmierć

Ze stadionu piłkarskiego przenosimy się do areny, gdzie zmagania toczą hokeiści. W trakcie finałowych rozgrywek o najważniejsze w tej dyscyplinie sportu Puchar Stanleya, terroryści opanowują halę sportową. Zagrożenie może powstrzymać tylko inspektor BHP, w którego wciela się Jean-Claude Van Damme. To właśnie on będzie próbował uratować znajdującego się na stadionie wiceprezydenta i niczego nieświadomych widzów.

8 Kosmiczny mecz

Kosmiczny mecz

O filmie

Królik Bugs wraz z przyjaciółmi stawia czoła zrzędliwym przybyszom z obcej planety, których niecne zamiary mogą wszystkim przysporzyć poważnych tarapatów. Pokraczni kosmici zamierzają porwać i przenieść postaci Looney Tunes na... Czytaj więcej

Żeby nie ograniczać się jedynie do stadionów piłkarskich, na kolejnym miejscu ląduje Kosmiczny Mecz, gdzie na koszykarskie areny wchodzi nie tylko Michael Jordan i inne gwiazdy NBA, ale także postaci znane ze Zwariowanych Melodii. Dzieje się więc bardzo dużo i nie brakuje charakterystycznego dla tych kreskówkowych postaci humoru.

7 Ucieczka do zwycięstwa

Ucieczka do zwycięstwa

O filmie

Drużyna jeńców wojennych, rozgrywając mecz piłki nożnej przeciwko drużynie Niemców, zamierza zbiec z nazistowskiego obozu podczas przerwy. Czytaj więcej

W Polsce film ten znany jest bardziej pod nazwą "ten film o piłce nożnej z Sylvestrem Stallone'em, grającym u boku Pele i Deyny". Fabuła luźno oparta jest na historii tzw. „meczu śmierci” z 1941 roku. W obozie koncentracyjnym dochodzi do pojedynku piłkarskiego Niemcy – więźniowie. Poza wspomnianym Stallone’em w filmie zagrali również Michael Caine i Max von Sydow.

6 Hooligans

Hooligans

O filmie

Utalentowany student dziennikarstwa na Harvardzie – Matt (Elijah Wood) zostaje niesłusznie wyrzucony z uczelni. Wyjeżdża do Londynu, do siostry, aby zerwać z przeszłością. Tam poznaje Pete’'a, który wprowadza go w... Czytaj więcej

Wprawdzie niewiele tu samego grania w piłkę i stadionów piłkarskich, ale to bez wątpienia jeden z najlepszych filmów o futbolu. Poznajemy w nim sport od strony kibiców,a raczej od tej bardziej specyficznej części, gdzie dominują chuligani i kibole. Świat ustawek, bójek i nieustannego zagrożenia oglądamy z perspektywy głównego bohatera, który razem z nami dopiero poznaje tę twarz futbolu. Na Wyspach Brytyjskich zrobiono porządek z kibicami, miejmy nadzieję, że do czasu kolejnego finału ważnych piłkarskich rozgrywek, u nas także wzrośnie poziom nie tylko sportowy, ale także na trybunach.

Strony:
  • 1 (current)
  • 2

Źródło: Zdjęcie główne: Fox

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV