Przeczytaj w weekend

TOP 10: Nowe gry, w które warto jeszcze zagrać w 2015 roku

Najgorętszy okres w branży gier właśnie się rozpoczyna - oto 10 tytułów, w które warto zagrać jeszcze w 2015 roku. Sprawdźcie, na jakie nowe gry zwracamy największą uwagę.

Najgorętszy okres w branży gier właśnie się rozpoczyna - oto 10 tytułów, w które warto zagrać jeszcze w 2015 roku. Sprawdźcie, na jakie nowe gry zwracamy największą uwagę.

"Guitar Hero Live" (Ubisoft)

Data premiery: 23 października

Zaczynamy nietypowo, bo od gry muzycznej, której światowa premiera miała miejsce wczoraj, ale która w Polsce w sklepach pojawi się w najbliższy piątek. "Guitar Hero Live" to z jednej strony kontynuacja, ale z drugiej zupełnie nowe podejście do popularniej marki. Nowa gitara, nowy sposób grania (obsługa łącznie 6 przycisków), potężna baza utworów oraz GHTV - telewizja na żywo, w której lecą zapętlone klipy muzyczne, a każdy możemy zagrać po swojemu na gitarze - sprawiają, że mamy do czynienia z ciekawym i wartym uwagi tytułem. Niestety cena zestawu z gitarą odstrasza - wynosi obecnie 349 złotych. Dlatego też "Guitar Hero Live" należy traktować jako ciekawostkę na rynku, na którą zwrócą uwagę tylko wybrani.

"Assassin's Creed: Syndicate" (Ubisoft)

Data premiery: 23 października

Końcówka października może kojarzyć się ze zmianą czasu, początkami zimy (która w tym roku zaatakowała już na początku miesiąca), ale też z kolejną odsłoną serii "Assassin's Creed". Tym razem Francuzi z Ubisoftu zabierają graczy do wiktoriańskiego Londynu. A gracze? Modlą się, by "Assassin's Creed: Syndicate" nie powielało błędów "Assassin's Creed: Unity" i w końcowym rozrachunku okazało się grą lepszą od poprzedniczki. Jak będzie? Przekonamy się już w piątek. Pierwsze wrażenia z rozgrywki sugerują jednak, że na tak bardzo oczekiwany "przełom" będziemy musieli poczekać przynajmniej do października 2016 roku.

"Halo 5: Guardians" (Microsoft)

Data premiery: 27 października

"Halo" - marka, która sprzedaje konsole Microsoftu - powraca w glorii i chwale. Opinie o piątej części, zatytułowanej "Guardians", już teraz są bardzo pozytywne, mimo że embargo na recenzje wygasa dopiero w poniedziałek. Bez wątpienia jest to tytuł, który wzmocni pozycję Xboxa One na rynku, a nikt nie zarzuci Microsoftowi, że na ich konsoli nie ma w co grać. Istotny jest też fakt, że "Halo 5: Guardians" to gra idealnie zbalansowana - przystosowana jest zarówno dla nowych graczy, którzy nie znają serii, jak i dla najbardziej zagorzałych fanów, mających na koncie przynajmniej kilkukrotne przejście poprzednich odsłon serii.

"Need for Speed" (Electronic Arts)

Data premiery: 5 listopada

Jedyny przedstawiciel gier wyścigowych w tym zestawieniu i przy okazji kolejny reboot marki. "Need for Speed" tworzony przez Ghost Games to owoc dwóch lat pracy developerów, którzy w swojej nowej grze zawarli najlepsze elementy poprzednich odsłon serii. Przedsmak "NFS-a" mogliśmy poczuć w wersji beta gry, gdzie m.in. testowano kod sieciowy. Nowy "Need for Speed" nie oferuje gatunkowego przełomu, bo wyścigów ulicznych nie da się wymyślić od nowa, wydaje się jednak, że przy "NFS-ie" dobrze bawić będzie się każdy fan serii.

"Call of Duty: Black Ops III" (Activision)

Data premiery: 6 listopada

Podobnie jak w przypadku premiery "Assassin's Creed" pod koniec października, równie pewny jest fakt, że na początku listopada w sklepach pojawi się kolejne "Call of Duty: Black Ops III" - tym razem tworzone przez studio Treyarch, które z jednej strony stawia na odległą przyszłość (w kampanii fabularnej i w multiplayerze), ale jednocześnie w zwiastunach sugeruje, że historia rozgrywać będzie się w przeszłości, być może nawet podczas II wojny światowej. Nie zabraknie również popularnego trybu zombie. O multiplayer bać się nie musimy. Testy wersji beta pokazały, że nowy "CoD" w trybie wieloosobowym jest jeszcze lepszy niż ten sprzed roku.

Strony:
  • 1 (current)
  • 2

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV