Will Smith – filmy aktora, które warto obejrzeć

Will Smith urodził się 25 września 1968 roku i obecnie jest jedną z największych gwiazd kina. Które filmy z jego udziałem warto obejrzeć?

Will Smith urodził się 25 września 1968 roku i obecnie jest jedną z największych gwiazd kina. Które filmy z jego udziałem warto obejrzeć?

Adam Siennica
Adam Siennica
Tagi:  will smith 

Will Smith - aktor, raper, producent i miły człowiek. Przez wielu jest uważany za najpopularniejszą gwiazdę kina na świecie. Ma na koncie wiele filmów, jednak które tak naprawdę są dobre i warte obejrzenia? Sporo tytułów odnosiło sukces w kinach nawet pomimo przeciętnych recenzji.

W artykule, który powstał z okazji 50. urodzin aktora, przybliżę Wam filmy, które warto obejrzeć. Jeśli dodalibyście jakiś tytuł, dajcie znać w komentarzach.

Bad Boys

Pierwszy wielki hit kinowy w karierze Willa Smitha to film akcji w reżyserii Michaela Baya. To właśnie tutaj Will stworzył świetny duet z Martinem Lawrence'em, wpisując się w gatunek produkcji o kumplach policjantach. To w połączeniu z ich naturalnym talentem komediowym oraz ręką Baya do efekciarskiej akcji, dało rzecz, do której po dzień dzisiejszy wraca się z przyjemnością. Efektowne, przyjemne i zabawne.

Independence Day

Superprodukcja science fiction Rolanda Emmericha to Will Smith po raz pierwszy ratujący Ziemię przed kosmitami. Jeden z największych hitów lat 90. Konwencja lekka i przyjemna, czasem głupkowata, ale jak bardzo rozrywkowa! Ten film po latach nadal daje tyle samo frajdy, choć wiemy, że jest wpisany w stylistykę widowisk z lat 90., które rządziły się swoimi prawami.

Men in Black

Will Smith jako agent tajnej organizacji pilnującej kosmitów na Ziemi. Pierwsza część to jazda bez trzymanki, utrzymana w specyficzności reżysera Barry'ego Sonnenfelda. Will tym razem tworzy kapitalny duet z Tommy Lee Jonesem, a całość to mieszanka humoru, wyjątkowego klimatu i efekciarskiej akcji. Dwie kontynuacje są trochę słabsze, ale oferują satysfakcjonujący poziom rozrywki.

Enemy of the State

Jeden z moich ulubionych filmów Willa Smitha. Thriller w reżyserii Tony'ego Scotta to przede wszystkim ciekawa historia, która do końca trzyma w napięciu. Opowieść ma szybkie tempo i jest bardzo dynamiczna. Dzięki temu cały czas angażuje, a Will Smith jako aktor sprawdził się w tej roli znakomicie, bo pozwolił pokazać się z innej strony. Nie superbohatera, ale normalnego faceta w niecodziennych okolicznościach.

Ali

Film Michaela Manna opowiadający o życiu Muhammada Alego, legendarnego boksera. To właśnie tutaj Will Smith udowodnił światu, ze nie jest tylko wesołym i lubianym aktorem od kina rozrywkowego, ale także poważnym aktorem dramatycznym. Pierwsza nominacja do Oscara to dowód uznania dla niego, który na tym etapie jeszcze kształtował swoją pozycję w Hollywood. Dobre kino, które wzbudza wiele emocji, realizacyjnie zachwyca (Mann trzymał wówczas formę reżyserską) i na długo zapada w pamięć.

Strony:
  • 1 (current)
  • 2

Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Elle Fanning

Elle Fanning

ur. 1998, kończy 22 lat

Kristen Stewart

Kristen Stewart

ur. 1990, kończy 30 lat

Jay Baruchel

Jay Baruchel

ur. 1982, kończy 38 lat

Isaac Hempstead-Wright

Isaac Hempstead-Wright

ur. 1999, kończy 21 lat

Dennis Quaid

Dennis Quaid

ur. 1954, kończy 66 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV