Przeczytaj w weekend

Will Smith – filmy aktora, które warto obejrzeć

Will Smith urodził się 25 września 1968 roku i obecnie jest jedną z największych gwiazd kina. Które filmy z jego udziałem warto obejrzeć?

Will Smith urodził się 25 września 1968 roku i obecnie jest jedną z największych gwiazd kina. Które filmy z jego udziałem warto obejrzeć?

Adam Siennica

Adam Siennica

Tagi:  will smith 

Will Smith - aktor, raper, producent i miły człowiek. Przez wielu jest uważany za najpopularniejszą gwiazdę kina na świecie. Ma na koncie wiele filmów, jednak które tak naprawdę są dobre i warte obejrzenia? Sporo tytułów odnosiło sukces w kinach nawet pomimo przeciętnych recenzji.

W artykule, który powstał z okazji 50. urodzin aktora, przybliżę Wam filmy, które warto obejrzeć. Jeśli dodalibyście jakiś tytuł, dajcie znać w komentarzach.

Bad Boys

Pierwszy wielki hit kinowy w karierze Willa Smitha to film akcji w reżyserii Michaela Baya. To właśnie tutaj Will stworzył świetny duet z Martinem Lawrence'em, wpisując się w gatunek produkcji o kumplach policjantach. To w połączeniu z ich naturalnym talentem komediowym oraz ręką Baya do efekciarskiej akcji, dało rzecz, do której po dzień dzisiejszy wraca się z przyjemnością. Efektowne, przyjemne i zabawne.

Independence Day

Superprodukcja science fiction Rolanda Emmericha to Will Smith po raz pierwszy ratujący Ziemię przed kosmitami. Jeden z największych hitów lat 90. Konwencja lekka i przyjemna, czasem głupkowata, ale jak bardzo rozrywkowa! Ten film po latach nadal daje tyle samo frajdy, choć wiemy, że jest wpisany w stylistykę widowisk z lat 90., które rządziły się swoimi prawami.

Men in Black

Will Smith jako agent tajnej organizacji pilnującej kosmitów na Ziemi. Pierwsza część to jazda bez trzymanki, utrzymana w specyficzności reżysera Barry'ego Sonnenfelda. Will tym razem tworzy kapitalny duet z Tommy Lee Jonesem, a całość to mieszanka humoru, wyjątkowego klimatu i efekciarskiej akcji. Dwie kontynuacje są trochę słabsze, ale oferują satysfakcjonujący poziom rozrywki.

Enemy of the State

Jeden z moich ulubionych filmów Willa Smitha. Thriller w reżyserii Tony'ego Scotta to przede wszystkim ciekawa historia, która do końca trzyma w napięciu. Opowieść ma szybkie tempo i jest bardzo dynamiczna. Dzięki temu cały czas angażuje, a Will Smith jako aktor sprawdził się w tej roli znakomicie, bo pozwolił pokazać się z innej strony. Nie superbohatera, ale normalnego faceta w niecodziennych okolicznościach.

Ali

Film Michaela Manna opowiadający o życiu Muhammada Alego, legendarnego boksera. To właśnie tutaj Will Smith udowodnił światu, ze nie jest tylko wesołym i lubianym aktorem od kina rozrywkowego, ale także poważnym aktorem dramatycznym. Pierwsza nominacja do Oscara to dowód uznania dla niego, który na tym etapie jeszcze kształtował swoją pozycję w Hollywood. Dobre kino, które wzbudza wiele emocji, realizacyjnie zachwyca (Mann trzymał wówczas formę reżyserską) i na długo zapada w pamięć.

Strony:
  • 1 (current)
  • 2

Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV