Repertuar kin Nowość Program TV

 

Advertisement " "

 

Advertisement

 

Will Smith – filmy aktora, które warto obejrzeć

Will Smith urodził się 25 września 1968 roku i obecnie jest jedną z największych gwiazd kina. Które filmy z jego udziałem warto obejrzeć?

Will Smith – aktor, raper, producent i miły człowiek. Przez wielu jest uważany za najpopularniejszą gwiazdę kina na świecie. Ma na koncie wiele filmów, jednak które tak naprawdę są dobre i warte obejrzenia? Sporo tytułów odnosiło sukces w kinach nawet pomimo przeciętnych recenzji.

W artykule, który powstał z okazji 50. urodzin aktora, przybliżę Wam filmy, które warto obejrzeć. Jeśli dodalibyście jakiś tytuł, dajcie znać w komentarzach.

Bad Boys

Pierwszy wielki hit kinowy w karierze Willa Smitha to film akcji w reżyserii Michaela Baya. To właśnie tutaj Will stworzył świetny duet z Martinem Lawrence’em, wpisując się w gatunek produkcji o kumplach policjantach. To w połączeniu z ich naturalnym talentem komediowym oraz ręką Baya do efekciarskiej akcji, dało rzecz, do której po dzień dzisiejszy wraca się z przyjemnością. Efektowne, przyjemne i zabawne.

Dzień Niepodległości

Superprodukcja science fiction Rolanda Emmericha to Will Smith po raz pierwszy ratujący Ziemię przed kosmitami. Jeden z największych hitów lat 90. Konwencja lekka i przyjemna, czasem głupkowata, ale jak bardzo rozrywkowa! Ten film po latach nadal daje tyle samo frajdy, choć wiemy, że jest wpisany w stylistykę widowisk z lat 90., które rządziły się swoimi prawami.

Faceci w czerni

Will Smith jako agent tajnej organizacji pilnującej kosmitów na Ziemi. Pierwsza część to jazda bez trzymanki, utrzymana w specyficzności reżysera Barry’ego Sonnenfelda. Will tym razem tworzy kapitalny duet z Tommy Lee Jonesem, a całość to mieszanka humoru, wyjątkowego klimatu i efekciarskiej akcji. Dwie kontynuacje są trochę słabsze, ale oferują satysfakcjonujący poziom rozrywki.

Wróg publiczny

Jeden z moich ulubionych filmów Willa Smitha. Thriller w reżyserii Tony’ego Scotta to przede wszystkim ciekawa historia, która do końca trzyma w napięciu. Opowieść ma szybkie tempo i jest bardzo dynamiczna. Dzięki temu cały czas angażuje, a Will Smith jako aktor sprawdził się w tej roli znakomicie, bo pozwolił pokazać się z innej strony. Nie superbohatera, ale normalnego faceta w niecodziennych okolicznościach.

Ali

Film Michaela Manna opowiadający o życiu Muhammada Alego, legendarnego boksera. To właśnie tutaj Will Smith udowodnił światu, ze nie jest tylko wesołym i lubianym aktorem od kina rozrywkowego, ale także poważnym aktorem dramatycznym. Pierwsza nominacja do Oscara to dowód uznania dla niego, który na tym etapie jeszcze kształtował swoją pozycję w Hollywood. Dobre kino, które wzbudza wiele emocji, realizacyjnie zachwyca (Mann trzymał wówczas formę reżyserską) i na długo zapada w pamięć.

Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe
Strony: 12
 

 

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

The Walking Dead znów zaskakuje. 10. odcinek jest pięknym podsumowaniem poprawy jakości, w którym sama…

Ocena recenzenta:
8
Wiktor Fisz
-

Doom Patrol: sezon 1, odcinek 1…

Kolejna telewizyjna historia o superbohaterach. Tego właśnie świat potrzebuje. A co powiecie na opowieści o…

Ocena recenzenta:
8
Piotr Piskozub
spoilery
-

Shazam! – herosów i złoczyńców będzie…

Do sieci trafiły zdjęcia zabawek promujących film Shazam! - potwierdzają one, że na ekranie zobaczymy…

Piotr Piskozub
-

MCU, X-Men i nie tylko. Marvel…

Na konwencie Toy Fair 2019 Marvel pokazał całą serię zabawek związanych z MCU, X-Men i…

Michalina Reda
breaking
-

Punisher i Jessica Jones skasowane. Koniec…

Punisher i Jessica Jones to seriale, które zostały oficjalnie skasowane przez Netflixa. Nie będzie nowych…

Michalina Reda
-

Avengers: Koniec gry – pełny zwiastun…

Kevin Smith wypowiedział się na temat promocji filmu Avengers: Koniec gry. Jego zdaniem, Marvel nie…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

To okno zamknie się automatycznie za 35 sek. [X]
To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]