#zostanwdomu i czytaj książki! Lista najważniejszych lektur do nadrobienia

Prezentujemy nasze propozycje książkowe, dzięki którym okres izolacji i kwarantanny może upłynąć szybciej i przyjemniej. Oto lista najważniejszych lektur do nadrobienia

Prezentujemy nasze propozycje książkowe, dzięki którym okres izolacji i kwarantanny może upłynąć szybciej i przyjemniej. Oto lista najważniejszych lektur do nadrobienia

Tymoteusz Wronka
Tymoteusz Wronka
Tagi:  książki 

W ciągu kilkunastu najbliższych dni powinniśmy ograniczyć wychodzenie z domu, unikać spotkań towarzyskich itp. Najlepiej, w ramach możliwości, pozostać w swoich własnych czterech ścianach.

By się nie zanudzić, można sięgać po seriale, filmy czy książki (pamiętajcie, można je zamawiać online, część jest także dostępna w formie ebooków i audiobooków). W tym zestawieniu skupimy się na tych ostatnich: oto kilkanaście pozycji, które można nadrobić w związku z epidemią koronawirusa.

Lista najważniejszych lektur do nadrobienia

Jacek Dukaj - Lód

Jedna z najlepszych polskich powieści fantastycznych ostatnich lat. Pełna interesujących pomysłów, z odmienionym przez autora światem sprzed około stu lat. A do tego naprawdę obszerna pozycja, więc zapewni rozrywkę na długo.

Lód okładkaŹródło: Wyd. Literackie

 

Jerome K. Jerome - Trzech panów w łódce (nie licząc psa)

Krótka, klasyczna opowieść przepełniona brytyjskim humorem. O czym jest ta książka? Ot, trzech dżentelmenów wybiera się na krótki rejs Tamizą. Jednakże to tylko pretekst do serii żartów i anegdot. Świetna pozycja na poprawę nastroju. 

Trzech panów w łódce nie licząc psa okładkaŹródło: mat. prasowe

Steve Brusatte - Era dinozaurów

Wszyscy uwielbiają dinozaury, zwłaszcza dzieci. Ale czy dobrze je znamy? Brusatte przygotował świetny przewodnik po czasach i historii wielkich gadów. Dzięki tej książce staniesz się w oczach swoich pociech ekspertem od dinozaurów, a i sam dowiesz się wielu interesujących faktów. 

Era dinozaurów okładkaŹródło: Znak

Scott Lynch - Kłamstwa Locke'a Lamory

Świetna łotrzykowska powieść fantasy, z dynamiczną fabułą, zwrotami akcji i wyrazistymi postaciami. Doskonała rozrywka, która pozwoli zapomnieć o problemach. To także początek cyklu, więc chętni będą mogli sięgnąć po następne pozycje. 

Kłamstwa Lockea Lamory okładkaŹródło: Mag

Magdalena Rittenhouse - Nowy Jork. Od Mannahatty do Ground Zero

Podróżowanie po świecie na razie nie jest możliwe, ale nasza ciekawość świata wcale się nie zmniejszyła. Autorka tej książki zabiera czytelnika w literacką wycieczkę po jednym z najbardziej fascynujących miast świata. I robi to świetnie. 

Nowy Jork okładkaŹródło: Czarne

Andy Weir - Marsjanin

Książkowy pierwowzór filmu z Mattem Damonem w roli głównej to pełna humoru opowieść o człowieku, który znalazł się tragicznej sytuacji, ale dzięki pomysłowości uratował swoje życie, wykorzystując bardzo ograniczone zasoby. 

Marsjanin Weir okładkaŹródło: Akurat
Strony:
  • 1 (current)
  • 2

Źródło: fot. główna: mat. prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV