Repertuar kin Nowość Program TV

Zwiastuny niczym filmy animowane. Zobacz najlepsze wideo z World of Warcraft

Firma Blizzard słynie nie tylko z wysokiej jakości swoich gier, ale i równie dopracowanych materiałów, które je promują. Zwiastuny reklamujące Overwatch czy scenki przerywnikowe w ich produkcjach wykonane są z dbałością o szczegóły i niejednokrotnie wyglądają lepiej od filmów animowanych, które można oglądać w kinach.

Tym razem, z okazji zbliżającej się premiery najnowszego rozszerzenia do gry World of Warcraft, czyli Battle for Azeroth, postanowiłem przyjrzeć się najlepszym filmom, które na przestrzeni lat pojawiały się w tej produkcji – czy to w formie zwiastunów, intro czy materiałów marketingowych.

Harbringers – Khadgar

Seria Harbringers to animacje przygotowujące graczy do premiery dodatku Legion. Wszystkie były interesujące i efektowne, ale moim zdaniem na uwagę zasługuje przede wszystkim ten, który poświęcono postaci maga Khadgara. Wybiera się on do wieży Karazhan, siedziby swojego dawnego mentora – Medivha, gdzie mamy okazję zobaczyć, jak opiera się on pokusie ze strony Płonącego Legionu.

World of Warcraft: Mists of Pandaria

Film rozpoczyna się typowo i nawiązuje do korzeni uniwersum – walki frakcji, które są w nim od samego początku, czyli orków i ludzi. Szybko jednak okazuje się, że dwóm wojownikom towarzyszy ktoś jeszcze… Dynamiczna sekwencja akcji to nie wszystko, co oferuje ten materiał – końcówka prezentuje już jedno z wyjątkowo klimatycznych miejsc w Pandarii, będącej miejscem akcji tego rozszerzenia.

World of Warcraft: The Burning Crusade

Zwiastun pierwszego dodatku do gry utrzymany jest w duchu intro z podstawowej wersji World of Warcraft. Przedstawia on przede wszystkim wybrane rasy, skupiając się na dwóch nowych – Draenei i Krwawych Elfów. Nie zabrakło w nim również pokazania głównego antagonisty, Illidana, który wypowiada tu swoje kultowe słowa: „you are not prepared!”.

World of Warcraft: Warlords of Draenor

Ponownie materiał, w którym fani serii Warcraft znajdą odniesienia do dawnych wydarzeń. Tym razem jednak spotkanie Grommasha Hellscreama i Mannorotha kończy się odrzuceniem demonicznej krwi i śmiercią tego drugiego. Ogromne wrażenie robi też ostatni fragment, gdzie widzimy w pełnej krasie całą potęgę Żelaznej Hordy, która szykuje się do podboju Azeroth.

Warbringers: Jaina

Warbringers to seria trzech filmów, które przedstawiają postacie istotne w nadchodzącym dodatku. Największe wrażenie robi materiał o Jainie Proudmoore, najpotężniejszej czarodziejce Azeroth. Zagrało tu w zasadzie wszystko – począwszy od efektownej warstwy wizualnej (praktycznie każdy kadr to małe dzieło sztuki), poprzez mroczny klimat, a na świetnym utworze, który odnosi się do wcześniejszych wydarzeń związanych z Jainą i jej ojcem, skończywszy.

Źródło: fot. Blizzard Entertainment
Strony: 12
 

 

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Godzilla 2 – potworów jest znacznie…

W filmie Godzilla 2: Król potworów możemy zobaczyć znacznie więcej Tytanów, niż do tej pory…

Michał Kujawiński
-

Avengers: Endgame – martwa postać zauważona…

W filmie Avengers: Wojna bez granic przez działanie Rękawicy Nieskończoności, połowa istnień we wszechświecie przestała…

Piotr Piskozub
-

Marvel? DC? Sprzedaż komiksów w USA…

Poznaliśmy już dane na temat sprzedaży komiksów w USA w listopadzie - pojedynek Marvel vs.…

Adam Siennica
-

Godzilla 2: Król potworów – analiza…

Godzilla 2: Król potworów doczekał się pełnego zwiastuna. Tak jak poprzedni mówi o filmie więcej,…

Adam Siennica
spoilery
-

Wikingowie: sezon 5, odcinek 12 –…

Wikingowie w kolejnym odcinku nie zachwycają. Znów dużo scen o niczym, nudne postacie i słabe…

Ocena recenzenta:
4
Michał Kujawiński
-

Filmy sf/fantasy 2019 – oczekiwane premiery

Niedługo rozpocznie się nowy rok kalendarzowy, który przyniesie kolejne premiery kinowe. W tym artykule chcielibyśmy…

Co o tym sądzisz?