Riko prawie bocian (2017)

Richard the Stork

Riko prawie bocian

Riko został osierocony w dzieciństwie i wychowany przez bociany. Nawet jeśli wszyscy wokół twierdzą, że Riko jest wróblem, on sam tkwi w przekonaniu, że jest bocianem.

Trailery i materiały wideo

Riko prawie bocian - polski zwiastun

Najnowsza recenzja redakcji

Rysio jest wróblem, który po śmierci rodziców zostaje przygarnięty przez parę bocianów. Kiedy przybrani rodzice porzucają go w gnieździe, udając się na migrację do Afryki, bohater, przekonany, że też jest bocianem, wyrusza ich śladem w pełną przygód podróż. Korzysta przy tym z wszelkich możliwych środków transportu, a towarzyszą mu nowi przyjaciele – ekscentryczna sowa i narcystyczna papuga, która marzy o karierze gwiazdy disco.

Może i historia w filmie nie jest zbyt oryginalna, a i grafika postaci odbiega od tej, do której przyzwyczaili nas tacy giganci jak Dreamworks, Disney czy Sony, ale wszystkie te niedoskonałości tracą na znaczeniu, dzięki ciekawym postaciom i niezwykle aktualnemu przesłaniu produkcji. W życiu można osiągnąć wszystko, jeśli się tylko tego chce i ciężko nad tym pracuje. Nikt nie jest gorszy tylko ze względu na to, że inaczej wygląda lub dziwnie się zachowuje. Każdy zasługuje na szacunek i szansę. Dorośli to wiedzą albo przynajmniej powinni wiedzieć. Dla dzieci jest to znakomita lekcja tolerancji podana w zabawny sposób.

Riko prawie bocian ma gwiazdorską obsadę, jeśli chodzi o dubbing; Małgorzata Kożuchowska i Link not found w roli bocianich rodziców są dobrzy. Jednak to Magdalena Boczarska jako zwariowana sowa ze schizofrenią i Piotr Gasowski jako samolubna papuga Kiki czynią tę animację istnie magiczną dla małych widzów. Przenoszą swoje postaci na inny poziom, wzbudzając u dzieci niewymuszony śmiech. I to bez większej ingerencji w tekst, jaka zwykle ma miejsce, by ten stał się bardziej lokalny.

Perełką filmu w reżyserii duetu Toby Genkel i Reza Memari jest nawiązanie do choroby społecznej, jaką jest uzależnianie od Internetu i portali społecznościowych. Genialnie portretują ją gołębie siedzące na drutach telefonicznych, tworząc tym samym coś na kształt sieci globalnej. Mistrzostwo świata!

Jeśli więc szukacie filmu, na który możecie zabrać swoje pociechy, to Riko prawie bocian powinien im się spodobać. Dobrze wiedzieć, że europejska animacja potrafi jeszcze zaskoczyć i zainteresować widza.

Co o tym sądzisz?

Z dniem 15.05.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Zobacz w kinach

Brak emisji w mieście

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

John Cena

John Cena

ur. 1977, kończy 42 lat

Andrew Kreisberg

Andrew Kreisberg

ur. 1971, kończy 48 lat

Melina Kanakaredes

Melina Kanakaredes

ur. 1967, kończy 52 lat

Gemma Whelan

Gemma Whelan

ur. 1981, kończy 38 lat

Wojciech Zieliński

Wojciech Zieliński

ur. 1979, kończy 40 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV