Reklama

Na co do kina w maju. Co warto obejrzeć?

W kinach rozpoczyna się powoli sezon letnich, kinowych premier. Co prawda do lata mamy jeszcze trochę czasu, ale zdecydowanie już teraz warto zainteresować się, co można obejrzeć na dużym ekranie. Oto przegląd majowych premier.

Maj zapowiada się pod względem premier kinowych bardzo interesująco – nadchodzi kilka superprodukcji, a zadowoleni będą zwłaszcza fani Marvela czy filmów o Obcym Ridleya Scotta. Na ekrany kin wraca też pewien niepokorny pirat…

Strażnicy Galaktyki Vol. 2

Kontynuacja hitu Marvela sprzed dwóch lat. Star-Lord, czyli Peter Quill ponownie wraz z grupą oryginalnych przyjaciół wyrusza w kosmiczną podróż, aby uratować galaktykę przed nowymi niebezpieczeństwami. Tym razem towarzyszyć mu będą nie tylko tylko starzy znajomi, ale i nowi towarzysze. Przy okazji Peter dowiaduje się, co stało się z jego ojcem… W filmie Jamesa Gunna grają m.in. Chris Pratt, Zoe Saldana, Dave Bautista, Vin Diesel, Bradley Cooper, Michael Rooker, Karen Gillan oraz Pom Klementieff.

Data premiery w Polsce: 5 maja

Przyrzeczenie

Film przedstawia życie trójki ludzi w ostatnich dniach istnienia Imperium Osmańskiego. Ana to przepiękna kobieta. Jej narzeczony, Chris, jest znanym dziennikarzem. Mikael to z kolei student medycyny, który pewnego dnia przyjeżdża do Stambułu, gdzie poznaje właśnie Anę, co rozpoczyna płomienny romans… W rolach głównych grają Oscar Isaac (Mikael Boghosian), Charlotte Le Bon (Ana Khesarian) oraz Christian Bale (Chris Myers).

Data premiery w Polsce: 5 maja

Szatan kazał tańczyć

Karolina jest żywiołową młodą kobietą, pragnącą doświadczyć w życiu wszystkiego. Jej życie polega głównie na imprezowaniu oraz licznych romansach. Jest też pisarką – napisała współczesną wersję Lolity, która stała się bestsellerem. Jednak intensywne życie Karoliny powoli się rozpada… W filmie Katarzyny Rosłaniec (Galerianki) grają m.in. Magdalena Berus (Karolina), Danuta Stenka (mama Karoliny) oraz Hanna Koczewska (siostra Karoliny, Matylda).

Data premiery w Polsce: 5 maja

Numer 7

Holenderski thriller Lourensa Bloka. Kiedy Sam odzyskuje przytomność w zatłoczonym metrze, nie wie, jak się tam znalazł, skąd pochodzi i jak się nazywa. Rozpaczliwie próbuje poznać swoją tożsamość, korzystając z zawartości swojego plecaka. Chłopak powoli zdaje sobie sprawę, że jego życie jest zagrożone. Grają m.in. Matthijs van de Sande Bakhuyzen (Sam), Ella-June Henrard, (Lara) oraz Tygo Gernandt (Zero).

Data premiery w Polsce: 5 maja

U pana Marsa bez zmian

Francuska czarna komedia. Philippe Mars jest samotnym ojcem dwójki dzieci, z którymi nie potrafi się porozumieć. Nie lepiej jest w pracy, gdzie… pewnego dnia Jérôme, nowy pracownik, chory psychicznie kolega ze studiów, obcina mu tasakiem ucho. Niedługo pojawia się jeszcze wielka miłość Jérôme’a, co rozpoczyna kolejną serię dziwnych zdarzeń. W rolach głównych François Damiens (Philippe), Vincent Macaigne (Jérôme) oraz Veerle Baetens (Chloé).

Data premiery w Polsce: 5 maja

Mali mężczyźni

Jake i Tony to dwójka 13-latków, którzy poznają się na pogrzebie dziadka Jake’a. Chłopcy szybko się zaprzyjaźniają, ale ich znajomość zostaje szybko przerwana z powodu konfliktu, który wybucha pomiędzy ojcem Jake’a a matką Tony’ego. W filmie Iry Sachsa grają m.in. Michael Barbieri (Tony Calvelli), Theo Taplitz (Jake Jardine), Greg Kinnear (Brian Jardine) oraz Paulina García (Leonor Calvelli).

Data premiery w Polsce: 5 maja

Źródło: zdjęcie główne: Disney
Strony: 123

Najlepsze z 24h

naEKRANIE
0 -

Najlepsze polskie filmy 2017 roku [lista…

Wybieramy najlepsze polskie filmy 2017 roku. Oto produkcje, których jakości jesteśmy pewni, oglądaliśmy je i…

Michał Kujawiński
0 -

Star Trek: Discovery: sezon 1, odcinek…

Star Trek powraca do telewizji i czyni to w bardzo dobrym stylu. Czy nowy serial…

Ocena recenzenta:
8
0 -

Nieprawdopodobny budżet wszystkich kontynuacji Avatara

W poniedziałek James Cameron oficjalnie rozpoczął pracę nad kontynuacjami Avatara, które są kręcone jednocześnie. Teraz…

Michalina Reda
0 -

W Warszawie skradziono 100 mieczy świetlnych.…

Na warszawskich Bielanach doszło do niecodziennej kradzieży. Włamywacze ograbili piwnicę, w której składowano miecze świetlne.

Norbert Zaskórski
0 -

Obejrzyj pierwsze 10 minut filmu Spider-Man:…

Sony Pictures zamieściło w sieci początkowe sekwencje najnowszego filmu o Człowieku-Pająku. Wszystko to z okazji…

Norbert Zaskórski
0 -

Gwiazdy filmu X-Men: Dark Phoenix odwiedziły…

Aktorzy z nadchodzącego widowiska 20th Century Fox na podstawie serii komiksów Marvela odwiedziły dziecięcy szpital…

Co o tym sądzisz?