Rodzinka nie z tej ziemi (2013)

Escape from Planet Earth

Rodzinka nie z tej ziemi

Astronauta Scorch Supernova uchodzi za bohatera narodowego populacji planety Baab. Podczas kolejnej kosmicznej wyprawy jego celem staje się Ziemia, z której odebrano tajemniczy sygnał S.O.S. Międzyplanetarny podróżnik nie zdaje sobie sprawy, że jej mieszkańcy nie zareagują przyjaźnie na widok przybysza z innej planety. Tkwiącemu po uszy w tarapatach bohaterowi przychodzi z pomocą brat Gary, a gdy on również wpadnie w pułapkę Ziemian, na ratunek ruszy cała rodzinna flotylla Supernovych, która udowodni, że w rodzinie nieziemska wręcz siła!

Trailery i materiały wideo

Rodzinka nie z tej ziemi - zwiastun

Najnowsza recenzja redakcji

Rodzinka nie z tej ziemi ("Escape from Planet Earth") to film animowany prezentujący bardzo interesujący koncept. Tym razem w relacji kosmici-ludzie role zostają odwrócone, więc tymi złymi są mieszkańcy Ziemi. I ja to kupuję momentalnie, bo ma to potencjał zapewnić kawał dobrej zabawy.

Problem zaczyna się jednak już na samym początku, gdy twórcy przedstawiają widzom głównych bohaterów. Schematyczni, nudni i oklepani - tak w skrócie można ich opisać. Nie wzbudzają za bardzo sympatii, gdyż są odtworzeniem kliszy po linii najmniejszego oporu. Zresztą na to cierpią także bohaterowie drugoplanowi, których Gary poznaje w Strefie 51. Współczesne kino animowane przyzwyczaiło już do tego, by oczekiwać czegoś więcej niż tylko papierowych cech, które przekonają jedynie najmłodszych.

Kinowe animacje dawno przestały być tylko rozrywką dla dzieci, a stały się zabawą dla całej rodziny. Z tego też powodu musi być zachowana równowaga pomiędzy wszystkimi czynnikami, aby każda strona była zadowolona. Tutaj jest z tym różnie: humor rzadko się sprawdza, przeważnie są to czerstwe i dość przeciętne żarty, a akcja jest za bardzo szarpana. Najgorzej jest jednak z przekazem i morałem. Dobre filmy animowane potrafią to pokazać inteligentnie, nienachalnie i z odpowiednią mocą - tutaj zrobiono to łopatologiczne i bez emocji.

Czytaj również: Box Office: "Więzień labiryntu" odnosi sukces

Rodzinka nie z tej Ziemi to kino przeciętne. Ogląda się w porządku, ale nie ma tutaj gwarancji wrażeń, śmiechu i emocji, jakich można oczekiwać po współczesnych filmach animowanych.

 

Wydanie DVD
Dodatki: zwiastun
Język: angielski - 5.1, polski (dubbing) - 5.1
Napisy: polskie
Obraz: 16:9
Wydawca: Monolith

 

Co o tym sądzisz?

Zobacz w kinach

Znajdź najbliższe
Brak emisji w tym mieście

Zobacz w VOD

naEKRANIE Poleca

naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Kate Mara

Kate Mara

ur. 1983, kończy 37 lat

Daniel Olbrychski

Daniel Olbrychski

ur. 1945, kończy 75 lat

Grant Show

Grant Show

ur. 1962, kończy 58 lat

Tracy Morgan

Tracy Morgan

ur. 1943, kończy 77 lat

Donal Logue

Donal Logue

ur. 1966, kończy 54 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV