Mads Mikkelsen

Mads Mikkelsen
 • Data urodzenia:

  22 listopada 1965 (53)
 • Miejsce urodzenia:

  Kopenhaga, Dania
 • Narodowość:

  Duńczyk
 • Wzrost:

  183 cm
 • Zawód:

  Aktor
 • Stan cywilny:

  Żonaty (z Hanne Jacobsen od 1987 roku)
 • Bio:

  Mads Mikkelsen edukował się w Århus Theatre School, którą ukończył w 1996 roku. Przed rozpoczęciem kariery aktorskiej pracował jako zawodowy tancerz. Jego pierwszą większą rolą była kreacja postaci Tonny'ego w filmie Dealer. Światową sławę zdobył dzięki roli hazardzisty, Le Chiffre, w filmie Casino Royale. W 2014 roku za kreację postaci dr. Hannibala Lectera w serialu pt.: Hannibal został uhonorowany nagrodą Saturna w kategorii najlepszy aktor w serialu telewizyjnym.

W obsadzie (20)

Produkcje (1)

Co o tym sądzisz?

Z dniem 15.05.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV