Paolo Sorrentino

Paolo Sorrentino
 • Data urodzenia:

  31 maja 1970 (48)
 • Miejsce urodzenia:

  Neapol, Włochy
 • Narodowość:

  Włoch
 • Zawód:

  Reżyser, scenarzysta
 • Stan cywilny:

  Żonaty
 • Bio:

  Paolo Sorrentino jako reżyser debiutował w 1994 roku filmem krótkometrażowym pt.: Un paradiso. Jego pierwszą większą produkcją był obraz pt.: L'uomo in più. Za ten film otrzymał wiele nagród m.in. Busto Arsizio Award oraz Youth Jury Award na festiwalu filmowym w Buenos Aires w 2002 roku. W 2014 roku był nominowany do BAFTA Award za obraz pt.: La grande bellezza w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny.

Produkcje (1)

Co o tym sądzisz?

Z dniem 15.05.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV