Repertuar kin Nowość Program TV

 

Advertisement " "  

Advertisement

 

Ocena recenzenta:
7/10

Autor bestsellerów – recenzja serialu audio

Autor bestsellerów to pierwszy sezon serial audio Marcina Ciszewskiego. Okazuje się, że szczyt popularności wcale nie musi przynieść spokoju i szczęścia.

Od pewnego czasu Storytel serwuje nam nową formę na rynku audiobooków, czyli seriale audio. Każdy sezon składa się z dziesięciu około godzinnych odcinków, które łącznie tworzą spójną i zwartą historię. Nową produkcją jest utwór Marcina Ciszewskiego zatytułowany Autor bestsellerów. Już sam tytuł jest chwytliwy, a na dokładkę lektorem został Cezary Pazura, który wciela się w narratora – tytułowego pisarza.

Wydarzenia śledzimy z perspektywy Jerzego Grobickiego, rodzimego autora może niezbyt wyszukanych, ale świetnie się sprzedających powieści rozrywkowych. Tantiemy za książki spływają szerokim strumieniem, dzień wypełniają mu spotkania biznesowe odnośnie nowych książek czy planowanych ekranizacji, a w międzyczasie korzysta z życia. I to pełnymi garściami, raz po raz przeżywając upojne chwile z pięknymi kobietami.

Wymogi fabularne są jasne: w tym obrazie musi pojawić się rysa. Szybko okazuje się, że bohater musi poddać się niebezpiecznej operacji. Staje się to bodźcem do przemyślenia swojego dotychczasowego życia i zadanie sobie istotnych pytań: Czy pieniądze są ważniejsze od wolności twórczej? Czy obecny związek go satysfakcjonuje? Czy słuszne było porzucenie żony i czwórki dzieci oraz poskąpienie im swego niemałego przecież majątku?

Początek Autora bestsellerów jest nieco niemrawy; narrator nie potrafi przykuć uwagi, a jego mieszanka ekscesów, sukcesów i podbojów nie przysparza mu sympatii. Jednakże wraz z biegiem fabuły i przesłuchiwaniem kolejnych odcinków, obraz zaczyna się zmieniać. Grobickiego nachodzą wątpliwości, zaczyna przewartościowywać swoje życie, na czym zyskuje zarówno kreacja bohatera, jak i sama historia. To nie jest już kolejna opowieść o podstarzałym playboyu, ale historia człowieka potrafiącego krytycznie spojrzeć na swoją sytuację i potrafiącego świadomie zmienić priorytety. Być może nie wszystkie jego decyzje początkowo wydają się w pełni uzasadnione, także przemiana – na przestrzeni kilku dni – jawi się na nieco zbyt pochopną (a przynajmniej nie do końca uzasadnioną), ale całość prowadzona jest konsekwentnie.

Znasz ten audiobook?

Oceń:

0,0

Od strony technicznej niczego tej produkcji nie można zarzucić. Tekst jest przejrzysty i nie sposób pogubić się w narracji podczas słuchania, a Pazura bardzo dobrze wypada w roli lekko podstarzałego playboya; a jeszcze lepiej w końcówce, kiedy naprawdę musi grać głosem – ale dlaczego, to nie wypada zdradzać. Bardzo dobrze się tego słucha, a cliffhnagery pomiędzy kolejnymi częściami-rozdziałami nie są nachalne, choć zachęcają do dalszego słuchania.

Autor bestsellerów to udana produkcja, a jej zakończenie – choć może być uznane za ostatecznie –to pozostawia furkę, którą może potoczyć się jeszcze bardziej interesująca fabuła. To opowieść o przemianie i zrozumieniu co jest najważniejsze w życiu, ale nie oczekujcie tu usłanej różami drogi. Na niektóre decyzje może być za późno.

Nowy serial z Cezarym Pazurą!

Źródło: fot. Storytel
 

 

Najlepsze z 24h

Michalina Reda
-

Harry Potter – aktorzy kiedyś i…

Harry Potter to doskonale znana seria filmowa na podstawie powieści J.K. Rowling. Od premiery pierwszego…

Piotr Piskozub
-

Punisher – odchodzący wojownik Netfliksa. Tych…

Punisher już niedługo może zniknąć z platformy Netflix. To dobra okazja, by przedstawić Wam ciekawostki…

Paweł Krzystyniak
-

Zwiastuny do obejrzenia w ten weekend…

Przegapiliście nowe zwiastuny w tym tygodniu? Nic straconego. Specjalnie dla was zbieramy w jednym miejscu…

Michał Kujawiński
-

Władca Pierścieni – kiedy będzie toczyć…

Na Twitterze w momencie ogłoszenia powstania serialu Władca Pierścieni, Amazon uruchomił profil The Lord of…

Michał Kujawiński
-

Kapitan Marvel – nowy wyjątkowy plakat…

Do sieci trafił kolejny plakat promujący film Kapitan Marvel. Tym razem jest to bardziej artystyczne…

Michał Kujawiński
-

Gotham – Bruce Wayne z prototypem…

Fox opublikował nowy zwiastun kolejnego odcinka serialu Gotham, który zdaje się potwierdzać, że Jeremiah Valeska…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

To okno zamknie się automatycznie za 35 sek. [X]
 

To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]