Repertuar kin Nowość Program TV

 

 

 

Ocena recenzenta:
6/10

Blindspot: Mapa zbrodni: sezon 3, odcinek 22 (finał sezonu) – recenzja

Finał 3. sezonu serialu Blindspot: Mapa zbrodni to podkreślenie wszystkich zalet i wad tej produkcji. Wzloty i upadki, które powodują mieszane odczucia.
UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

Muszę jednak oddać twórcom szacunek, że finał całkiem sprawnie spiął fabularnie 3. sezony serialu Blindspot: Mapa zbrodni. Do tej pory nie było jakiegoś określonego związku w działaniach Romana przeciwko Crawfordowi. Przecież nie mieliśmy żadnego wyjaśnienia jego motywacji poza tym, że były one zaskakująco szczytne i że nie lubi złoczyńcy. Finał odpowiada na wiele zadawanych pytań i te odpowiedzi satysfakcjonują. Powiązania Crawforda w dość luźny sposób z genezą Jane i Romana jest zaskakująco dobrze przemyślane i spójne ze wszystkim, co się wydarzyło.

Widać też, że ostatni odcinek był kręcony w prawdziwej lokacji w RPA. Takie zabiegi nadają wydarzeniom większego wyrazu i autentyczności. Całe starcie z Romanem i Crawfordem staje się przez to ciekawsze i bardziej satysfakcjonujące. Nawet pomimo tego, że samo w sobie jest przecież typowe. Wręcz zgodne ze schematami i standardami. Bez żadnych szczególnych zaskoczeń czy zwrotów akcji. Poprowadzenie tego aspektu może się podobać.

Przygotowane zwroty akcji na finał to jest coś, do czego nie jestem przekonany. Po pierwsze – ukochana Romana zabija go w dość zaskakującej scenie. Z jednej strony dobrze, bo Roman już stracił swoje znaczenie i musiało to nastąpić. Pozwoliło to nakręcić emocjonalną scenę z Jane, gdzie jego pożegnanie – choć momentami odrobinę przedramatyzowane – sprawdza się i buduje odpowiednie emocje. Z drugiej strony mamy przyczyny zaistniałej sytuacji. Fakt, że Zapata (!!) przekazała córce Crawforda te informacje i chce dokończyć dzieła jest na tym etapie totalnym nieporozumieniem. Najgorsze to, że wszystko zaczyna od razu układać się w jedną całość. Wiemy, że scenarzyści tego serialu lubią schematy i klisze. Zatem wszystko wskazuje na to, że szopka z szefem CIA była dla niepoznaki, aby można było ją wysłać pod przykrywką do Crawfordów, bo CIA chce tym coś osiągnąć. Jeśli w 4. sezonie tak się okaże, będzie to wielkie rozczarowanie. Wyjaśnienie zachowania Zapaty będzie kluczowe dla odbioru kolejnej serii. Na razie trudno zaakceptować tak dziwny zwrot akcji.

Tak, jak poprzedni sezon dobrze nakreślał fabułę na kolejny i intrygował, tak teraz serial pozostawia z mieszanymi odczuciami. Trudno powiedzieć, jaki twórcy mają plan, by formuła się nie wyczerpała. Kolejne tatuaże na ciele Jane byłyby już absurdem, a powiedzenie nam, że wraca Remi, która nie ma wspomnień Jane to nowe i mało atrakcyjne rejony. Ten sezon był przyjemny i lekki w odbiorze pomimo fabularnych głupotek serwowanych co jakiś czas. Oby jednak utrzymali ten charakter w kolejnej serii.

Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe
 

 

In Memory

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Ant-Man – wielka frajda na planie…

W sieci pojawiła się galeria zakulisowych zdjęć z filmów Ant-Man i Ant-Man i Osa.

Piotr Piskozub
-

Avengers 4 to koniec Kapitana Ameryki…

Chris Evans poruszył kilka wątków związanych z filmem Avengers 4, w tym ten, czy produkcja…

Piotr Piskozub
-

Tom Hiddleston na plakacie dorysował Lokiego.…

Ekranowy Loki z MCU, Tom Hiddleston, w humorystyczny sposób dorysował Lokiego na plakacie jednego z…

Piotr Piskozub
spoilery
-

Titans: sezon 1, odcinek 1 –…

Za nami pierwszy odcinek Titans, nowego serialu superbohaterskiego opartego na komiksach DC. Wybija się on…

Ocena recenzenta:
7
Adam Siennica
-

Hellboy – wyciekł zwiastun nowej wersji…

Hellboy powraca w kompletnie nowej adaptacji komiksów Mike'a Mignoli, która nie jest związana z poprzednimi…

Piotr Piskozub
-

Liga Sprawiedliwości – oto murale ze…

W sieci pojawiły się zdjęcia murali ze świątyni Amazonek z filmu Liga Sprawiedliwości - na…

Co o tym sądzisz?