Repertuar kin Nowość Program TV
Ocena recenzenta:
6/10

Chilling Adventures of Sabrina: Zimowa opowieść – recenzja

Chilling Adventures of Sabrina: Zimowa opowieść to świąteczny odcinek specjalny kontynuujący wydarzenia z serialu Netflixa. Oceniam ze spoilerami.
UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

Chilling Adventures of Sabrina: Zimowa opowieść to odcinek, który okazuje się mieć ważne znaczenie dla tego serialu. Nie jest to bowiem jakaś losowa przygoda z życia czarownicy, ale swoista kontynuacja wydarzeń rozwijających świat serialu. Z jednej strony mamy nowe informacje o mitologii świata czarownic – w tym przypadku o tym, jak spędzają święta (motyw z czytaniem Opowieści wigilijnej całkiem interesujący) i co może ich nawiedzić. Z drugiej strony wydarzenia doprowadzają do ważnych konkluzji na czele z relacją Sabriny z jej przyjaciółmi, którzy w końcówce sezonu dowiedzieli się o niej prawdy. To sprawia, że ten odcinek to obowiązkowy seans dla wszystkich fanów tej produkcji, bo dopowiada wiele istotnych kwestii. Za to duży plus.

Kwestia seansu spirytystycznego, mającego na celu sprawdzenie, jak Sabrina może pomóc matce, też świetnie wychodzi od wydarzeń sezonu. To taki naturalny kolejny krok, który powinien doprowadzić do czegoś większego. Przede wszystkim jednak pozwala dojrzewać głównej bohaterce, której spotkanie ze zmarłą matką jest emocjonalnie kluczowe do zamknięcia pewnego rozdziału w życiu. Szkoda jednak, że tylko tyle z tego wynikło, bo sugerowany strach pani Waldwell przed rozmową Sabriny z matką jednak zapowiadał coś innego. A tu okazuje się, że był to tylko wątek osobisty. Trochę niedosyt.

Pomysł z duchami dzieci psocących w domu Spellmanów jest co najwyżej przeciętny. Nic w tym jakoś szczególnie porywającego, strasznego ani klimatycznego. Mimo wszystko ten serial miał wiele pomysłów, które wprowadzały nutkę grozy, a w tym przypadku jest to jakieś puste i mdłe. Tak samo jak wątek czarownicy, która się opiekuje tymi duchami. Z jednej strony zaletą jest powiązanie tego z dylematem Zeldy na temat dziecka, z drugiej strony walka o niemowlę i ostateczne oszukanie wiedźmy to rozczarowanie. Cały wątek okazał się nijaki, a powiązanie z tym matki Sabriny wydaje się ciut wymuszone.

Bardziej świąteczny okazał się wątek Susie, która spotyka demona żerującego w tym okresie. Wprowadzenie tak zwanego Krampusa idealnie pasuje do klimatu tego serialu i tego, jak czerpie z różnych folklorów. Szkoda tylko, że ostatecznie całość kończy się szybko i bez większych emocji. Ot, raz dwa znaleźli Susie i wiedźma z gór sobie demona porwała. Tak jakby twórcy chcieli zbyt dużo upchnąć w jednym odcinku i to odbiło się na jakości poszczególnych wątków. Ten nie miał czasu ekranowego, by odpowiednio wybrzmieć.

Chilling Adventures of Sabrina: Zimowa opowieść to zaledwie przyzwoity odcinek, po którym jednak oczekiwałem o wiele więcej. Historie są poprawne, istotne dla fabuły serialu, ale zarazem trochę pospiesznie opowiadane i bez większych emocji. Dobrze, że twórcy rozbudowują świat i pokazują nam wiele ciekawych pomysłów, ale zbyt dużo chcieli ogarnąć w jednym odcinku, by to nie odbiło się na jakości.

Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe
Chilling Adventures of Sabrina

Najlepsze z 24h

Michalina Reda
-

MCU – plakaty wszystkich filmów Kinowego…

Kinowe Uniwersum Marvela rokrocznie tylko się rozrasta, a wraz z kolejnymi filmami i serialami światło…

Adam Siennica
Plotka
-

Avengers: Koniec gry – czas trwania…

Anton Volkov z popularnego portalu Trailer Track odnalazł nowe informacje na temat Avengers: Koniec gry.…

Michalina Reda
-

Shazam! – są pierwsze recenzje. Krytycy…

Shazam! wejdzie na ekrany kin w przyszłym miesiącu a do sieci spłynęły już pierwsze -…

Michalina Reda
-

Thanos jako kobieta? Zobacz świetny cosplay

Thanos to potężny złoczyńca MCU, z którym ponownie zmierzą się superbohaterowie. Jedna z fanek zaproponowała…

Michalina Reda
-

Shazam! – Zachary Levi bronił Kapitan…

Kiedy Kapitan Marvel była atakowana przez trolli internetowych, Zachary Levi, odtwórca roli Shazama, stanął w…

Adam Siennica
-

Avengers: Koniec gry – zdjęcia zabawek…

Do sieci trafiły kolejne materiały promujące Avengers: Koniec gry. Premiera w kwietniu.

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.