Repertuar kin Nowość Program TV
Ocena recenzenta:
3/10

FBI: sezon 1, odcinek 2 – recenzja

Czy pomimo fatalnego startu FBI jest jeszcze jakaś nadzieja dla najnowszej produkcji CBS? Oceniam to dla Was

Wydawałoby się, że pierwszy odcinek FBI jest słaby. Jakże to mylne wrażenie w porównaniu z tym, co twórcy zaserwowali nam w nowym epizodzie. Fabuła tym razem skupia się na ataku biologicznym, dokonanym w finansowej dzielnicy Nowego Jorku i wszystko byłoby w porządku, gdyby twórcy, podobnie jak w przypadku pilotowego odcinka, nie serwowali nam mieszaniny najbardziej typowych i oklepanych klisz oraz nie wprowadzali czegoś nowego w tak nieudolny sposób.

Nie wiem, co jest głupsze, rozpoczęcie wątku od podejrzeń wobec – uwaga – komunistycznego zespoły black metalowego, który śpiewa o niszczeniu kapitalizmu, czy wyjątkowo płynne i szybkie przejście od tego motywu do klasycznego, znanego i oklepanego ISIS. Do tego jeszcze szczypta internetowego prześladowania oraz darkwebu. Gdyby jeszcze zostało to zmieszane i podawane powoli, może byłoby bardziej sensowne i strawne, ale nie(, wszystkiego, o czym napisałem powyżej, doświadczamy jeszcze w pierwszej połowie odcinka.

Nie pomagają również głupoty w stylu rozpoznania podejrzanej na podstawie odbicia obrazu z kamery w lustrze (oczywiście z super wysoką rozdzielczością) czy rozmowa na czacie z dżihadystą, toczona w dwóch osobnych oknach. Przesłuchanie nastolatki też pozostawia wiele do życzenia, a poziom gry aktorskiej w tym momencie sięgnął już nawet nie dna, co mułu. Choć z drugiej strony postać wspomnianej nastolatki jest tak skrajnie głupia, że może to nie zła gra, tylko celowy zabieg? Mam duże problemy z tym motywem. Jedyna scena, która ratuje ten odcinek, to moment zatrzymania podejrzanej terrorystki, choć i tutaj nie udało się zbytnio zbudować napięcia.

To jeszcze nie wszystko, bowiem FBI zawodzi na jeszcze jednym polu. Ten odcinek był doskonałym polem do manewru, by ustalić głównego złego całego sezonu. Jednak zamiast tego, twórcy zaoferowali nam zbyt ściśniętą akcję, której finał zdaje się być zbytnio przyspieszony przez wątpliwej jakości zabiegi fabularne. Nawet kwestie wykonania technicznego, które w poprzednim odcinku jakoś go ratowały, tutaj są po prostu przeciętne. Chyba już nie ma nadziei dla tej produkcji.

Źródło: Fot. CBS
FBI

Najlepsze z 24h

Paweł Krzystyniak
-

Zwiastuny do obejrzenia w ten weekend…

Przegapiliście nowe zwiastuny w tym tygodniu? Nic straconego. Specjalnie dla was zbieramy w jednym miejscu…

Michalina Reda
-

Złote Maliny 2019 – nagrody rozdane.…

Złote Maliny to antynagrody przyznawane najgorszym filmom roku. Właśnie poznaliśmy tegorocznych nagrodzonych - oto lista.

Michalina Reda
spoilery
-

Gwiezdne Wojny: część IX – zaskakująca…

Gwiezdne Wojny: część IX to film, który zadebiutuje jeszcze w tym roku. Do sieci trafiła…

Michalina Reda
-

Jackman ma rekord Guinnessa. Jest cięty…

Hugh Jackman trafił na listę rekordów Guinnessa, o czym informowaliśmy jakiś czas temu. Teraz na…

Michał Kujawiński
-

Powstaje film o Zenonie Martyniuku. Poznaliśmy…

Rozpoczęły się zdjęcia do biograficznego filmu o muzyku disco polo, Zenonie Martyniuku. Wiemy, kogo zobaczymy…

Michał Kujawiński
Plotka
-

Wiedźmin – Geralt zmierzy się z…

Wciąż czekamy na pierwsze oficjalne materiały z serialu Wiedźmin od Netflixa. Dostaliśmy jednak nowe informacje…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.