Repertuar kin Nowość Program TV
Ocena recenzenta:
5/10

Hrabstwo Harrow #05: Porzucony – recenzja komiksu

Piąty tom Hrabstwa Harrow nie oferuje nowych doznań, a wręcz ma się wrażenie, że seria coraz bardziej goni w piętkę.

Hrabstwo Harrow to nieco baśniowa, ale jednak utrzymana w klimatach szeroko pojętej grozy seria stworzona przez Cullena Bunna, która nabrała charakteru dzięki klimatycznym rysunkom Tylera Crooka. Niestety okazało się, że po bardzo dobrym otwarciu cykl pogrążył się w marazmie, a kolejne pomysły i postacie nie były w stanie go z niego wyrwać.

Niestety Porzucony, już piąty tom w serii, niczego w tej materii nie zmienia, a nawet pogłębia wcześniejsze wrażenie. Album w dużej mierze kontynuuje wątki z Rodziny i prezentuje nam kolejne tajemnice związane z panteonem nadprzyrodzonych istot, do których zalicza się także główna bohaterka serii. I choć scenarzysta stara się serwować w założeniach zaskakujące i być może nawet lekko szokujące zwroty akcji, to temperatura historii jest co najwyżej letnia.

W sercu prezentowanej opowieści mamy historię pojawiającej się od samego początku serii bestii z lasu: groźnej, tajemniczej, a jednocześnie czasem pomocnej. Teraz okazuje się, że to także istota należąca co „rodziny”, a nawet bardzo istotna w jej dziejach. Dwa pierwsze zeszyty to głównie opowieść o przeszłości, rzucająca sporo światła na przeszłe wydarzenia. Niestety wartość tej opowieści jest co najwyżej kronikarska, emocji – choć niewątpliwie miały jej towarzyszyć – nie uświadczono. Dodatkowo w tej opowieści Crooka zastąpiła Carla Speed McNeil… i niestety to nie to samo. Stara się naśladować styl głównego rysownika Hrabstwa Harrow, ale efekt pozostawia wiele do życzenia. Wniosek jest jeden: ilekroć ktoś zastępuje Crooka, odbija się to na jakości.

Znasz ten komiks?

Oceń:

0,0

W kolejnych dwóch zeszytach za stronę graficzną odpowiada już Crook, acz niestety nadal nie ma za specjalnie co przedstawiać. Bunn nie potrafi tchnąć w serię życia, ani też stworzyć solidnej osi fabularnej. Tak, to ma być kameralna historia, ale nie wyklucza to nieco żywszego podążania ku celowi, jakikolwiek by nie był. W zamian mamy kolejny raz pokazane jak Emmy radzi sobie z zagrożeniami dla swojej ziemi, zarówno wewnętrznymi, jak i zewnętrznymi. Jest to nawet nieźle poprowadzone, ale nie wnosi nic nowego.

Porzucony podtrzymuje dość zniechęcający trend, który można zauważyć od pewnego czasu w Hrabstwie Harrow. Są momenty klimatyczne, rysunki Crooka nadal potrafią zachwycić, ale po lekturze ma się wrażenie, że niczego się nie zyskało. Seria zjada swój własny ogon i domaga się mocnego przełomu.

Źródło: fot. Mucha Comics

 

 

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
spoilery
-

Avengers: Koniec gry – oficjalne plakaty…

Avengers: Koniec gry rozkręca swoją promocję. Widowisko MCU doczekało się oficjalnych plakatów superbohaterów.

Piotr Piskozub
-

Poznaj najdroższe seriale telewizyjne w historii.…

Chcemy przedstawić Wam listę najdroższych seriali telewizyjnych w historii - w zestawieniu nie brakuje zaskoczeń.

Piotr Piskozub
-

Czekając na Avengers: Koniec gry –…

Fani MCU zastanawiają się, jak w filmie Avengers: Koniec gry swoją obecność zaznaczy Hulk. To…

Adam Siennica
-

Templariusze: sezon 2, odcinek 1 –…

Templariusze kontynuują opowiadaną historię w 2. sezonie. Oceniam, jak odcinek wprowadza do nowej serii.

Ocena recenzenta:
7
Adam Siennica
Plotka
-

Avengers: Koniec gry – czas trwania…

Wszystko wskazuje na to, że aktualny czas trwania został już ustalony przez Disneya i Marvela.…

Michał Kujawiński
-

Właściciele serwisu Kinomaniak.tv otrzymali wyroki w…

Na portalu Wyborcza.pl pojawiły się informacje dotyczące wyroku, który otrzymali twórcy serwisu z pirackimi treściami,…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.04.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.